Smazat

Celý život sama a nešťastná

Ahoj, je mi 27 let a celý život jsem buď sama bez přítele nebo s přítelem, na kterého se nedá spolehnout, lže, podvádí a já jsem jen nešťastná. Ráda bych to změnila, ale nevím jak.

Svého prvního přítele jsem si našla asi v 18 letech. Byla jsem naivní a byli jsme spolu asi rok, během kterého jsme spolu víc nebyli, než byli. Během té doby jsme se asi 7x rozešli (vždy kvůli němu) a zase dali dohromady až jsem se pak s ním rozešla já a definitivně. Pak jsem byla asi půl roku sama a potom jsem se dala dohromady s druhým přítelem, se kterým mi všechno přišlo v pohodě a po půl roce zničehonic řekl, že to nefunguje a rozešel se se mnou. Dále jsme se vídali a po dalších dvou letech, kdy jsem byla sama jsme se dali znova dohromady a byli spolu dva roky. Během té doby se mu podařilo docela slušně mi vztahy a chlapy znechutit, měl tajně profil na seznamce, na který denně chodil, spoustu kamarádek, na všechny akce a dovolené chodil beze mě a nakonec si našel jinou, což mi oznámil až asi po 3 měsících. Byla jsem tehdy hloupá a tohle všechno mu tolerovala, ale asi jsem si potřebovala přijít sama na to, že takhle to nepůjde. Po tomhle vztahu jsem nechtěla chlapy ani vidět a užívala si života, ale vydrželo mi to asi jen měsíc, než se objevil další. Pak přišlo dva a půl roku, kdy jsem byla sama až do teď. Za tu dobu potkávám jen chlapy, kteří mě nepřitahují (a navíc, když mě třeba někam pozvou asi na rande, pak mě za sebe nechají zaplatit, což mi příjde zvláštní) nebo takové, kteří mě sice přitahujou, ale chtějí se mnou být jen tak nezávazně a nechtějí vztah nebo se mnou chodí ven jako kamarádi.
Celý život se nemůžu na žádného chlapa spolehnout, na vše jsem sama. Teď jsem si prošla např. strachem z rakoviny prsu a nemohla se o nikoho opřít. Po všech letech, kdy mi to nevycházelo bych si už přála konečně potkat někoho, s kým mi bude dobře, ale nevím, jak. Zkoušela jsem snad už skoro všechno, soustředit se na něco jiného, nehledat, hledat, najít si chlapa přes kamarády, dát šanci těm, kteří mě nepřitahují a já nevím, co všechno ještě, ale pořád nic. Mám pocit, že už jsem snad prokletá, že nemůžu mít normální vztah jako všichni. Nesnáším, když se mě ostatní ptají, kdy se vdám a budu mít děti a proč jsem pořád sama. Nikdy jsem nezažila šťastný, spokojený, vážný vztah se vším všudy a moc mě to mrzí. Nechápu, kde může být problém, kamarádky mi říkají, že jsem hezká (tak asi normální holka), hodná, zábavná a že se chlapům diví, že se mnou nechtějí být. Možná může být problém v tom, že se ve všem přizpusobuju ze strachu, abych ho neodradila.
Ráda bych to překonala. Vím, že to zní jako stěžování nějaké přecitlivělé puberťačky, ale už to trvá opravdu moc dlouho a doufala jsem, že byste mohly mít nějakou radu ze života, která by mi mohla pomoct a taky jsem se z toho potřebovala vypsat. Děkuji
 

Docela ti rozumím, měla jsem to podobně. Moje rada zní: nezoufej, to přijde! Věř mi! Taky jsem si říkávala, co dělám špatně, kde se mám pořád chodit seznamovat apod. Jenže pravdou je, že láska se řídí pravidlem, že "...přijde, když ji nejméně čekáš". Takže ji nějak moc nevyhlížej a hlavně nezoufej. Chlapi to poznají, že jsi zoufalá po vztahu, to ze sebe prostě vyzařuješ. I když ti to možná přijde jako rada na nic, tak si zkus říct, že prostě chceš vztah, ale necháš tomu volný průběh. Začni dělat věci, na které jsi nikdy neměla čas nebo si hledala výmluvy, proč je nedělat. Udělá ti to radost a hned kolem sebe začneš vyzařovat jinou energii. Další, co bych ti poradila, pokud pochybuješ na tím, jaké chlapy si vybíráš je, si sednout, pořádně se zamyslet a sepsat si na papír, jakého chlapa vlastně chceš? Máš v tom jasno? Pokud ne, tak těžko přijde...

arrow
profile_image
Fifin
od 27. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Takový ty rady "nic nedělej, ono to přijde samo" jsou hrozně dvojsečný. Na jednu stranu je určitě dobře, když člověk není zaměřený jenom na hledání nějakýho vztahu, na druhou stranu může přijít frustrace z toho, že "já teda nic nedělám, věnuju se sobě, a on nepřichází", zatímco ostatní se seznamují tak nějak lážo plážo, kolem je spousta spokojených párů a já nic. Ke mně třeba v životě věci nepřicházejí samy, musím si je vybojovat, takže když sem chtěla vztah, musela sem do toho napřít sílu, energii a spoustu času, probrat se na seznamkách hnojem, aby to mělo výsledek. Kterej nakonec nestál za moc, ale to už je vedlejší
Radu nemám. Jenom ti rozumím. Znám takový to stádium, kdy sem si říkala: Všichni mají vztahy, jenom já dycky narazím na nějakýho debila, stádia kdy jsem byla sama, střídaly stádia, kdy jsem měla vztah, co mě stál všechny nervy, a říkala jsem si, že snad musím být nějaký monstrum, nebo co.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Spoléhat se na chlapa je chyba, spoléhej se jen sama na sebe

Nikdy jsem nezažila šťastný, spokojený, vážný vztah se vším všudy a moc mě to mrzí. Nechápu, kde může být problém
Možná , že jsi ho zažila jen tvé očekávání jsou nereálná.
Možná může být problém v tom, že se ve všem přizpusobuju ze strachu, abych ho neodradila
Strach je negativní emoce neb co vysíláš dostáváš zpět. Změň přístup sama k sobě a změní se i vše okolo, protože to co se děje okolo tebe zrcadlí tebe samotnou.
Každý většinou hledá problém vně ( u druhých) ,ale je třeba začít u sebe.

A kdy jsi byla sama a šťastná? Ve finále i chlap, o kterym si budeš myslet, že je nejlepší, tě může zradit zrovna ve chvíli, kdy ho budeš nejvíc potřebovat. Takže základ je spolehnout se jen na sebe (ostatní pomoc od kohokoliv brát jako bonus) a být sama se sebou spokojená. A souhlasím s tím, že (pořádný) chlap přijde ve chvíli, když budeš mít pocit, že nic takového nepotřebuješ.

Cituji Lilitha: Chlapi to poznají, že jsi zoufalá po vztahu, to ze sebe prostě vyzařuješ.

Nejen chlapi, to je prostě vidět už na dálku..

Cituji Fifin: na druhou stranu může přijít frustrace z toho, že "já teda nic nedělám, věnuju se sobě, a on nepřichází",

Ale to nefunguje tak, že si řekneš, že teď chvíli nic dělat nebudeš, nebo si na měsíc na sílu najdeš nějakýho koníčka, a budeš čekat, že ti to přinese partnera. Ale celková změna filozofie - že vezmeš zodpovědnost za svůj život a svoje štěstí do vlastních rukou, radovat se z toho, co máš a nezoufat z toho, co nemáš - už na doživotí, a nebudeš čekat, že tě někdo šťastnou udělá.

Celý tvůj příspěvek na mne působí docela negativisticky a ublíženě. Což o to, tady na těch stránkách jsi na dobrém místě, kde se vystěžovat - ale pokud píšeš, že chlapi s tebou jaksi "nepočítají" a dokonce je jim zatěžko zaplatit i kafe, tak bych se zamyslela, jestli podobné signály nevysíláš i naživo. Ty bys taky nechtěla, aby naproti tobě v kavárně seděl chlap, ze kterého by čpěl smutek, zklamání z minulých vztahů a zoufalá touha po vztahu. Je to nepříjemné a zavání to problémy - a ty chlapi velice neradi.
Na tom, aby ses "předělala" na bezstarostnou uvolněnou společnici k rozhovoru je potřeba pracovat posilováním svého vlastního sebevědomí - tvá hodnota není v tom, jestli máš nebo nemáš chlapa. Být tebou, tak se na seznamování prozatím vykašlu a, ačkoliv to zní jako klišé, najdu si jinou "zálibu". Kdejakých kurzů, zájezdů, sportů, kosmetických procedůr, ... atd., výplní volného času je bezpočet. Děsíme se samoty jen proto, že je nám vtloukáno do hlavy, že samota je něco strašného a definitivního - přitom docela dost věcí se člověku samému dělá líp, než za každou cenu ve dvou. A pocit absolutní samoty se dá zažít i v partnerství, akorát se tím nikdo nechlubí na fejsbůku = přehlídce "dokonalých" vztahů.
A co ti říkají kamarádky, to není až tak důležité. Kamarádky tě neznají "v akci" ( na rande ), nemají ten pohled chlapa, dokážou spíš utěšit, než poskytnout cennou zpětnou vazbu. Ta je lepší od cizích lidí, od bývalých nebo od přátel tvých kamarádek. Mám známou, která si za nic nemohla najít vztah - já na ní nikdy nic závadného neviděla, upravená byla vždy dobře - ale můj tehdejší přítel tvrdil, že je v její chování něco "neženského, dravého a dominantního" , což ji nakonec nepřímo řekla i psycholožka, kterou nakonec vyhledala. Mám dojem, že ve tvém případě to bude ten negativismus, co chlapy odrazuje - ostatně, koukám, že jsme se tady na tom shodly všechny. Držím palce k sebrání svého života do svých rukou

Vykašli se na chlapy a najdi nejdřív samu sebe. Zamiluj se v prvé řadě do sebe. Dokud nemiluješ sama sebe a to bezvýhradně, tak Tě nikdo jiný milovat nebude. Nehledej nic "na sílu". Co přijde, to přijde a Ty se zatím věnuj sobě, své duši, svému sebevědomí, svým zálibám, svému "růstu". Možná Ti pomůže - lidé, které potkáváme, nám vlastně nastavují zrcadlo - zkus se tedy zamyslet, co z Tebe vyzařuje. Možná Ti také pomůžou stránky Anny Lukšové.

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Napíšu ti zkušenost z mého vlastního života. Někdy před 12 lety, prostě když jsem byla adolescentka v rozkvětu, jsem samu sebe vůbec neřešila (ačkoliv když se dívám na fotky, říkám si sebekriticky, že jsem teda aspoň pár věcí tehdy řešit měla) ale byla jsem prostě sama sebou, odvážná, sebejistá, a o kluky jsem neměla nouzi, tak co bych se nějak moc starala, že ano. Akorát jsem byla blbá a vybrala si vždy ty nesprávné, nedospělé, nevyzrálé, místo těch, kteří asi za něco stáli. Prostě to byl povětšinou krok vedle ale to není teď podstatné. Podstatné je, že vybírat vždy bylo z čeho. Jenže po nějakých pár letech, po nějakém tom delším vztahu, který nevyšel (opět krok vedle a myslím, že jsem si z něj odnesla dost pošramocené sebevědomí), jsem si najednou řekla tak, a teď se o sebe začnu starat a začnu se koukat po nějaké té pořádné partii, omezenců už bylo dost. No a to byla dost velká blbost. Protože ti pořádní chlapi kolem mě najednou nebyli. Pravda, většina těch z dřívějška už byla rozebrána, že, ale i tak, chlapů je přece všude plno a najednou žádný, o kterého bych stála a když ano, tak on nestál o mě. Nechápala jsem dlouho v čem je chyba, ptala jsem se, copak jsem tak náročná, copak pro mě žádný chlap nexistuje? Vždyť musím vypadat líp, než za mlada, tak v čem je problém? No teď už to vím. A opravdu je to v přístupu k sobě samé. Paradoxně jako holka po střední jsem byla v tomto asi chytřejší než za 7 let poté. A opravdu ta "nekonečná" láska jako z románu přijde, když to nejmíň čekáš.

Cituji vilima: Vždyť musím vypadat líp, než za mlada, tak v čem je problém?

Možná vypadáš až "moc dobře" = dokonale = nedostupně Je dost chlapů, kteří si spíš troufnou na sebejistou rošťandu, co nezná slovo make-up, než na dokonale vystajlovanou holku, která je sice naprosto normální, ale jejich nižší ego jim říká : "pozor, mohli by být problémy" ( s čím konkrétně, to netuším .... )

arrow
profile_image
IvetaJK
od 28. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Děkuji Vám všem moc za rady, mám hooodne dobreho kamarada, se kterym sem tam mame i neco vic, ale vypada to, ze on o vztah nema zajem. Proto me to tak mrzi, ale na druhou stranu jsem rada i za tohle.
No ale opravdu asi bude nejlepsi, kdyz si nejdrive srovnam svuj zivot. Mam ted novou praci, tak se budu soustredit na to, abych vsechno zvladla, musim dodelat zkousky a navic jeste budu mit brigadu a potrebuju si srovnat zivot tak, aby mi zbyl i nejaky cas na sebe a sve blizke. I kdyz je to tezke, pokusim se soustredit na sebe a ne na chlapy.
Jinak abych odpovedela, ten vztah ktery by za to stal se vsim vsudy jsem opravdu nezazila asi nikdy, vzdycky tam byl nejaky problem. No a kdyz jsem si myslela, ze uz to je ono, co vydrzi naporad, zjistila jsem, ze ten druhy to citi uplne jinak.
Jinak si nemyslim, ze bych se pred chlapama litovala (spis, kdyz jsem tady psala, byla jsem unavena z toho, ze mam zase nekoho rada a on me odmita a jeste mi to vsechny kamaradky neustale, predhazuji), jaka jsem chudinka, spis mam pocit, ze me berou jen jako dobrou kamaradku, se kterou si muzou pokecat.
No a "dokonale vystajlovana holka" opravdu nejsem, spis myslim, ze jsem takova normalni.
Tak nevim, v cem muze byt problem. No ale nejlepsi asi bude opravdu se zacit soustredit na neco jineho a chlapy vubec neresit.

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dadabus: Všechno je možné, nicméně tohle byla otázka let minulých. Teď už nic takového neřeším (nemusím...)

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na IvetaJK:
No a jinak podle zákonu schválnosti zaručeně funguje to, když si prostě někoho "obyčejného" najdeš, začneš si s ním i přesto, že tam nebude ta pověstná jiskra (tedy z tvé strany) a pak si ním pořídíš nějaký větší závazek (ne v podobě plození potomků, ale třeba nějaký společný majetek). A to si piš, že ten NĚKDO, na sebe nenechá dlouho čekat

P.S. ale tenhle způsob přičarování životního partnera má samozřejmě taky dost vedlejších účinků...

arrow
profile_image
vally
od 6. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Opravdu to funguje.. taky jsem nevěřila...je mi přes třicet.. dlouho jsem neměla vážný vztah, prožila jsem hodně zklamání a na jaře jsem měla vážný úraz a nemohla skoro nic.... když jsem se po dlouhé době vrátila do práce, říkala jsem si, že chlapy nebudu řešit, že se zaměřím na zdraví a práci.. dám se do kupy a že vlastně ani nechci ted nikoho potkat.. A během pár dní jsem vlítla do vážného vztahu.. takového, jaký jsem doposud nezažila.. a i když je to náročné, jsem štastná a spokojená )

 

Váš příspěvek

Celý život sama a nešťastná

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené