arrow
profile_image
B.l.u.e
od 26. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Od září cestuju na VŠ s klasickou cestovní taškou. Je sice docela malá, ale občas se to hodně pronese, takže si chci pořídit něco s kolečky, abych aspoň chvilkami mohla ulevit zádům a ramenům...Rozhoduju se mezi kufrem a taškou na kolečkách.

Kufr se mi líbí asi jen proto, že je pevnější a tak by se mi v kufru autobusu moje zavazadlo ,,nelisovalo" pod většími a těžšími, jako to teď docela často bývá...

Taška u mě ale vede a to hlavně kvůli tomu, že se dá snáz vzít z pojízdného stavu do ruky nebo přes rameno, což si myslím, že musí být výhoda třeba při nastupování do MHD, připadá mi to pohodlnější než rukojeť (nebo jak tomu říct...) u kufru. Taky ne všude by se mi asi chtělo drkotat s kolečky a radši bych vzala tašku přes rameno...

Známí mě od toho ale odrazují, že kufr je kufr...a taky vídám spousty lidí s kufrem, kdežto s taškou na kolečkách málo koho, tak si říkám, jestli moje teorie není špatná.

Určitě tu spousta z vás alespoň 1 z variant vlastní, takže, co byste mi doporučily?

kufr

taka

arrow
profile_image
K46
od 16. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si myslim, že na takovýhle pravidelný cestování vlakem/busem/mhd je ta taška praktičtější, místama je to drkotání koleček potom vážně hrozný, takže se dá jednoduše hodit přes rameno a to samé naopak, když pak už rameno bolí. Kufr používám jen na delší cesty, na dovolenou, do letadla, když mám hodně věcí, takže bych tašku stejně neunesla apd.

tak hlavně záleží co v té tašce/kufru budeš při pravidelném cestování vozit, já z počátku musela domů vozit i prádlo na vyprání, takže to bylo tak težký, že kdybych měla tašku téhle váhy na rameni, tak mě by mě to skolilo k zemi Pokud si plánuješ prát v blízkosti bydliště, brala bych spíše tu tašku, ono většinu věcí si stejně navozíš hned ze začátku a pak už je to spíš cestování na lehko - nějaké knížky, jídlo, pár věcí.. takže to už je únosná váha i pro rameno. A třeba když hodně člověk chodí podchody k různým nástupištím vlak/tramvaj... tak je určitě pohodlnější to mít na rameni než pořád vytahovat to madlo od kufru nahoru a dolů, + zimní břečky.. (teď mě akorát napadlo, doma sme taky měli tašku na kolečkách, co sem s ní párkrát jela i do školy, ale oproti kufru se mi v režimu na kolečkách pořád motala ze strany na stranu, že to nebylo tak stabilní jako ten kufr, takže jsem to stejně musela nosit na rameni, takže pokud bys brala tu tašku, tak nějakou zpevněnou.. chápeš )

arrow
profile_image
Mrs.Stylish mojeid
od 21. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já když jsem byla na střední škole na privátě, tak jsem měla tuto tašku na kolečkách i kufr. Můžu říct, že taška se mi zdála praktičtější než kufr, hlavně když jsem jela třeba vlakem nebo tak.

arrow
profile_image
B.l.u.e
od 26. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji teshli: tak hlavně záleží co v té tašce/kufru budeš při pravidelném cestování vozit

Pračku na bytu nemáme a předpokládám, že ani nebudeme mít, takže oblečení vozím sem a tam pořád. A taky docela dost jídla, s menzama jsem se moc neskamarádila...

arrow
profile_image
Samsi
od 28. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám zkušenosti s obojím - tašku na kolečkách jsem dříve vozívala na dovolené a na tu cestu z autobusu/auta do hotelu to bylo snesitelné. Každopádně jsem si říkala, že až nastoupím na VŠ, tak tohle rozhodně ne, protože ta taška nebyla vůbec stabilní, takže když se jelo rovně - bez problému, ale do zatáček už se vyvracela (no, ale to jistě záleží typ od typu). Na VŠ jsem si tedy pořídila pojízdný kufřík a až donedávna jsem byla spokojená - před týdnem se mi zasekla vysouvací ručka a tak pohled na mě, jak táhnu kufr shrbená od nádraží až na byt, byl jistě k popukání ... takže rada č. 2, určitě se vyplatí zainvestovat do kvalitnějšího.

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Za mých studentských let se cestovalo jedině s krosnou
Na cestování mám raději kufr, přijde mi stabilnější, skladnější, oblečení se v něm tolik nepokrčí... Tašku jsem měla jenom jednou, vyvracela se, když pršelo tak dole nad kolečkama promokla a celkem brzo se v ní udělala díra. Kufřík na kolečkách mám snad 5 let, tahám ho všude a pořád drží.

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám kufr - konkrétně tento. Ten hořejšek není pevný, což má výhodu - když toho vezu málo, zmáčkne se a nacpu ho třeba i v busu mezi sebe a sedadlo před sebou (myšleno meziměstském, ve Studentu dávám dolů). Na druhou stranu když je toho hodně, on se tak nějak nafoukne Skořepinový kufr bych být tebou nebrala, hůř se s ním podle mého názoru operuje. Tašku jsem nikdy neměla (jen na rameno a kvůli váze jsem zvolila kolečka). Ale co se týče nošení - hele, já to pořád vozím za sebou, beru do ruky jen při výlezu z metra a to občas vydržíš. Jo a jediné chvilky, kdy se mi něco zmuchlalo, jsou ty, když tam toho mám přehnaně moc.
Taky rada - vybírej kufr (popř. tašku, když zvolíš tuhle variantu), který je sám o sobě lehký, nepotřebuješ, aby to vydrželo hrubé zacházení, budeš ho tahat často. A ber takový, co má odolná kolečka a to madlo.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené