Mami, já chci pistol

Jsou tu od nepaměti. Dříve než lžíce nebo hřeben. Zbraně. V pravěku bylo pro získání obživy nutné, aby je uměl používat každý člověk. Většina dnešních lidí jsou pacifisté odmítající zbraně. A pak se stane to, co teď na Ukrajině. Máme obcházet zbraně a zakrývat chlapečkům oči, když se na dohled blíží sekce zbraní v oddělení hraček? Nebo jim máme kupovat pistoli a meč a vést je k tomu, že se musí umět bít?

img

unsplash.com

V pravěku byl zbraní pazourek, vývojem vznikla sekera a oštěp. Ve starověku s rozvojem státu a objevem kujnosti kovů začaly vznikat první armády - vojska vybavená kopími a štíty. Středověk přivedl na scénu rytíře s těžkým mečem a halapartny. A pak začalo vojenství nabírat na síle, protože v novověku byl z Číny dovezen střelný prach...a přestaly se vyrábět zbraně pro boj zblízka, ale začalo se s výrobou palných zbraní. Dvacáté století přineslo revoluci ve zbraních obecně...- vyvinuty byly kulomety, tanky, torpéda, ponorky, bombardovací letouny a další. Největší hrozbou pro celé lidstvo je zbraň hromadného ničení - jaderná bomba. Tato poslední věta je zlověstná, protože víme, že znamená konec. Ale budeme i přesto bránit malým klukům, aby si hráli na vojáky a stříleli po sobě? NERF zbraně jsou hračky, ale máme nebo nesmíme podporovat kluky, aby si hráli na zabíjení...?!

Maminky, které se cítí provinile, že si jejich synek chce hrát na vojáka a střílí po ní, se nemusí obávat. Žádná studie totiž zatím nepotvrdila, že by hra na vojáky mohla vést k násilnému chování v budoucnosti. A maminky, které v nevinné hře vidí touhu někomu ubližovat a mají z toho psychický problém, by si měly uvědomit, že i Rumcajs má pistol...

Válka se dotkla generace našich babiček a dědečků, kteří se narodili ve třicátých letech a na válku vzpomínají očima malých dětí. Ale všichni, kdo prožili hrůzy útěků, náletů a koncentračních táborů, již zemřeli a proto s nimi nemůžeme z očí do očí o těchto hrozných událostech mluvit. V letošním roce začala válka nová a jsme jejími skoro-svědky. Ukrajinské děti, které jsou vychované stejnou evropskou kulturou jako ty naše, zažívají na vlastní oči a kůži hrůzy války.

Nebojte se svým synům dát do ruky pistolku a říct mu, že to je sice hračka, ale jí podobná může zabíjet. Kluk se musí umět prát a se zvyšujícím se věkem začne vnímat hranice. Být vojákem není nic špatného - voják střílí a ano, musí zabíjet, ale také musí být statečný a důstojný. To jsou dvě vlastnosti, kterými by měl být "vyzbrojen" každý muž.  Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.TIPY A TRIKY
Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Životní styl komerční článek

Důvodů, proč se vydat na čistě dámský víkend, je hned několik. Pobavit se ve společnosti stejně nezadané kamarádky, relaxovat pár dní s maminkou či sestrou nebo oslavit rozlučku se svobodou. V lázních na vás bude čekat nespočet příjemných wellness procedur a navíc si užijete společnost spřízněných holčičích duší!