Tekutý lifting vs. Chirurgický facelift – které ošetření zvolit?

Tekutý lifting vs. Chirurgický facelift – které ošetření zvolit?Toužíte vypadat o pár let mladší? V případě, že je Vám mezi 35–60 lety, nabízí se Vám celá řada estetických ošetření. Vhodnost těchto zákroků je ovlivněna především kvalitou kůže, hloubce a rozsahu vrásek. My se dnes spolu podíváme, jaké výhody a nevýhody přináší tekutý lifting a chirurgický lifting.

Tekutý lifting je ošetření, při kterém injekčně aplikujeme tzv. dermální výplně do kůže, nebo i pod kůži. Dermální výplň má podobu čirého gelu kyseliny hyaluronové. Tato kyselina je tělu vlastní látka. V závislosti na ošetřované oblasti (obličej, krk, dekolt, ruce) a hloubce vrásek, se používají výplně s různou hustotou. Zatímco na hlubší vrásky jsou používány výplně s větší hustotou, na ty jemnější pak výplně řidší. Gelem kyseliny hyaluronové se vyplňují nejen vrásky ale i dodává objem do určitých partií obličeje, většinou do oblasti tváří, lícních kostí, brady. Dodáním objemu do těchto částí dosáhneme vypnutí povolené kůže a celkového liftingu obličeje. Tekutý lifting je nechirugické řešení a v případě, že jej provádí zkušený dermatolog, pacient při zákroku necítí bolest. Chirurgický facelift je zákrok, během kterého dochází k chirurgickému odstranění převislé kůže, a následnému vypnutí a sešití v oblasti u spánků a uší. Jedná se o zákrok prováděný v narkóze s dobou rekonvalescence 2-3 týdny. V případě, že zákrok provádí zkušený plastický chirurg, jsou jizvy běžným pohledem téměř neviditelné. 

img

BRANDEIS CLINIC, s.r.o.

Zatímco v případě tekutého liftingu dochází postupně ke vstřebání výplní, u chirurgického faceliftu je tento výsledek víceméně trvalý. Tímto jsme částečně zodpověděli i často kladenou otázku „jak dlouho vydrží efekt ošetření“. V případě tekutého liftingu je to 12–18 měsíců, u chirugického faceliftu je to v průměru 8 – 10 let. 

Cena zákroku se v případě tekutého liftingu liší v závislosti na množství použitých výplní. Zatímco u ošetření pleti s jemnými vráskami se cena zákroku pohybuje kolem 5000 Kč – 10 000 Kč, u obličeje s povislou kůži a hlubokými vráskami může cena činit cca 30 000 Kč. Na druhou stranu, cena chirurgického faceliftu se pohybuje se kolem 60 000 Kč – 120 000 Kč. 

Z výše uvedeného tedy vyplývá, že pokud máte v obličeji jemné vrásky a mírně povolenou kůži je pro Vás vhodnější tekutý lifting. V případě, že máte v obličeji velmi povislou kůži, lze sice tekutý lifting aplikovat, jeho cena však výrazně roste z důvodu nutnosti použití většího množství výplní. A právě v tomto případě je již vhodné zvážit možnost chirurgického faceliftu, který povislou kůži řeší jednorázově a na dlouhou dobu. 

Podívejte se na proměnu paní Jany za pomoci tekutého liftingu


Připraveno ve spolupráci s Brandeis Clinic, klinikou laserové a korektivní dermatologie v Praze. V případě zájmu o více informací k tekutému liftingu, chirurgickému faceliftu či zájmu o konzultaci vhodnosti zákroků ve Vašem případě, kontaktujte kliniku prostřednictvím formuláře na této stránceKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


NEJČTENĚJŠÍ TIPY A TRIKY
4 podzimní beauty trendy

4 podzimní beauty trendy

Kosmetika

Kosmetické trendy se mění rychlostí blesku, prozradíme vám, které jsou teď na podzim velkým hitem a stojí za to, je vyzkoušet.

NOVÉ
Fenomén bosé chůze aneb skutečně našemu zdraví prospívá?

Fenomén bosé chůze aneb skutečně našemu zdraví prospívá?

Oblečení

Jakmile slunce rozpálí zemský povrch, začnou se mezi námi pohybovat lidé, kteří si po světě chodí velmi na lehko, a to bez obuvi. Lidé chodící bez bot navštěvují všechna místa, nejsou to jen romantické procházky po lese. Lidé, kteří se rozhodli dopřát svému tělu zdravý pohyb prostřednictvím bosých noh, berou svůj záměr skutečně vážně a bosky chodí do práce, do baru i nakoupit.TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.