Tekutý lifting vs. Chirurgický facelift – které ošetření zvolit?

Tekutý lifting vs. Chirurgický facelift – které ošetření zvolit?Toužíte vypadat o pár let mladší? V případě, že je Vám mezi 35–60 lety, nabízí se Vám celá řada estetických ošetření. Vhodnost těchto zákroků je ovlivněna především kvalitou kůže, hloubce a rozsahu vrásek. My se dnes spolu podíváme, jaké výhody a nevýhody přináší tekutý lifting a chirurgický lifting.

Tekutý lifting je ošetření, při kterém injekčně aplikujeme tzv. dermální výplně do kůže, nebo i pod kůži. Dermální výplň má podobu čirého gelu kyseliny hyaluronové. Tato kyselina je tělu vlastní látka. V závislosti na ošetřované oblasti (obličej, krk, dekolt, ruce) a hloubce vrásek, se používají výplně s různou hustotou. Zatímco na hlubší vrásky jsou používány výplně s větší hustotou, na ty jemnější pak výplně řidší. Gelem kyseliny hyaluronové se vyplňují nejen vrásky ale i dodává objem do určitých partií obličeje, většinou do oblasti tváří, lícních kostí, brady. Dodáním objemu do těchto částí dosáhneme vypnutí povolené kůže a celkového liftingu obličeje. Tekutý lifting je nechirugické řešení a v případě, že jej provádí zkušený dermatolog, pacient při zákroku necítí bolest. Chirurgický facelift je zákrok, během kterého dochází k chirurgickému odstranění převislé kůže, a následnému vypnutí a sešití v oblasti u spánků a uší. Jedná se o zákrok prováděný v narkóze s dobou rekonvalescence 2-3 týdny. V případě, že zákrok provádí zkušený plastický chirurg, jsou jizvy běžným pohledem téměř neviditelné. 

img

BRANDEIS CLINIC, s.r.o.

Zatímco v případě tekutého liftingu dochází postupně ke vstřebání výplní, u chirurgického faceliftu je tento výsledek víceméně trvalý. Tímto jsme částečně zodpověděli i často kladenou otázku „jak dlouho vydrží efekt ošetření“. V případě tekutého liftingu je to 12–18 měsíců, u chirugického faceliftu je to v průměru 8 – 10 let. 

Cena zákroku se v případě tekutého liftingu liší v závislosti na množství použitých výplní. Zatímco u ošetření pleti s jemnými vráskami se cena zákroku pohybuje kolem 5000 Kč – 10 000 Kč, u obličeje s povislou kůži a hlubokými vráskami může cena činit cca 30 000 Kč. Na druhou stranu, cena chirurgického faceliftu se pohybuje se kolem 60 000 Kč – 120 000 Kč. 

Z výše uvedeného tedy vyplývá, že pokud máte v obličeji jemné vrásky a mírně povolenou kůži je pro Vás vhodnější tekutý lifting. V případě, že máte v obličeji velmi povislou kůži, lze sice tekutý lifting aplikovat, jeho cena však výrazně roste z důvodu nutnosti použití většího množství výplní. A právě v tomto případě je již vhodné zvážit možnost chirurgického faceliftu, který povislou kůži řeší jednorázově a na dlouhou dobu. 

Podívejte se na proměnu paní Jany za pomoci tekutého liftingu


Připraveno ve spolupráci s Brandeis Clinic, klinikou laserové a korektivní dermatologie v Praze. V případě zájmu o více informací k tekutému liftingu, chirurgickému faceliftu či zájmu o konzultaci vhodnosti zákroků ve Vašem případě, kontaktujte kliniku prostřednictvím formuláře na této stránceKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


NOVÉ
Nejmódnější kozačky této zimy

Nejmódnější kozačky této zimy

Oblečení

Klasikou v podobě černých nebo hnědých kozaček určitě nic nezkazíte, ale proč nevyzkoušet něco nového? Prozradíme vám, jaké typy kozaček jsou letos nejvíce in.

TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.NOVÉ
Jak v zimě ochránit pleť?

Jak v zimě ochránit pleť?

Kosmetika

Během zimních měsíců vystavujeme naši pleť celé řadě nepříznivých faktorů. Proto je důležité věnovat pokožce během mrazivého počasí zvláštní pozornost. Přinášíme vám několik osvědčených rad, jak ochránit pleť před nepříznivým počasím.