arrow
profile_image
B.l.u.e
od 26. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, jsem pozvaná na svatbu, ne jakožto svatebčan, ale až na večerní oslavu konanou v kulturáku a nevím, zda si vzít na sebe to, co bych si vzala, kdybych šla na celou svatbu, nebo něco ,,uvolněnějšího´´. Podle všeho je většina lidí, co tam budou mít, pozvaná tak, jako já. Takže ti, co přijdou až večer, budou v převaze.
Jít normálně na celý průběh, tak si myslím, že bych šaty vybrat dovedla, takže rady, které šaty se hodí na svatbu, mi psát nemusíte. Spíš mi jde opravdu o to, jestli ostatní přijdou večer v něčem slavnostním nebo ne. Je to úplně první svatba, které se zúčastním, takže nemám s čím porovnat.
Taky bych ráda věděla, v čem jít, když se půjdu podívat do kostela. Co vím, tak když se jde jen kouknout, tak se oblečení nijak neřeší, ale říkám si, když půjdu i ten večer, jestli si nevzít to stejné.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Osobně bych si vzala něco pohodlnějšího, ale zároveň ne příliš "okázalého".. bože nevím jak to napsat.
Nevím kolik Ti je a tak, ale třeba něco na způsob...

_vyr_32511346.jpg

arrow
Neprodává v Bazaru

Jelikož toho moc v šatníku nemám tak bych si vzala áčkovou sukni, košili a sako. Nebo pouzdrové šaty a na to sako. Prostě něco elegantního, hezkého.

arrow
profile_image
Brambleberry
od 12. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, tak já byla takhle na svatbě minulý víkend - šla jsem do kostela a na večerní oslavu a na obřad i večer klasicky v pouzdrových šatkách s širokými ramínky, střih jako na obrázku (akorát tmavě šedé s červenými doplňky).

Všichni ti co přišli až večer (kamarádi apod.) šli prostě na slušňáka (holky společensky - šaty, sukně, kostýmky, kluci oblek). Záleží myslím na tom, v jakém duchu ta oslava probíhá - na této svatbě byla nevěsta celý večer i noc ve svatebních šatech a bylo to uvnitř. Ale viděla jsem i svatbu, kde večer probíhala oslava jako "garden party" a všichni už byli v normálním oblečení...

atky

arrow
profile_image
Brambleberry
od 12. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo ještě jsem chtěla dodat, že jak jsem byla já, tak do toho kostela přišla jedna slečna taky akorát se kouknout a měla na sobě rifle! No každý na ni koukal, jako na exota. Je to přece společenská událost, tak si myslím, že i tady by se oblečení mělo nějak řešit (= slušný společenský oděv).

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vzala bych si nějaký pěkný šaty trochu víc společenský (třeba ty z fotek od holek), těma se nikdy nic nezkazí . Když tak budeš overdress, lepší než tam přijít v riflích a pak se celej večer stydět .

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já teď byla taky na oslavě jen večer, nevěsta už nebyla ve svatebních šatech, ale měla ušité jiné světlé dlouhé. Měla jsem černé šaty ke kolenům (nosím je do práce, nejsou plesového typu) a růžové sako. Nevolila bych žádnou velkou róbu, ale šaty nebo sukně a k tomu třeba sáčko nebo společenský svetřík budou fajn. Nepřežeň to s bílou, ta patří nevěstě.
Když se jdeš na svatbu jen mrknout do kostela nebo na radnici, nemusíš mít žádnou róbu, ale něco slušného (lepší sukně nebo kalhoty a nějaký slušný vršek) je podle mě víc než vhodné. Na večerní oslavu bych se oblékla trochu lépe, než na koukačku při obřadu. Nesnáším, když někdo přijde v džínách, je to nedůstojné. Do kostela ne příliš krátkou sukni, přehnaný výstřih a odhalená ramena.

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Moc nechápu rozdíl "pozvání na svatbu" a "pozvání do kostela a večerní oslavu". To je snad to samé, ne? Prostě svatba

arrow
profile_image
B.l.u.e
od 26. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Doudou: pozvání na svatbu" a "pozvání do kostela a večerní oslavu"

Tak jsem zvaná večer, nechtěli nejspíš dělat obrovskou svatbu, a tak oficiálně, jako svatebčany, s hostinou a se vším všudy pozvali jen rodinu a blízký přátele, ostatní kamarády a známý pozvali až na večerní dění...já nevím, myslím, že se to takhle dělá docela běžně,ne?

A do kostela může jít každý, když jdu večer, chci je vidět i v kostele při oddání, tím pádem se tam půjdu podívat

Jinak děkuju moc za všechny rady, vidím to na nějaký ty šaty, popřípadě sukni s halenkou.

Cituji B.l.u.e: myslím, že se to takhle dělá docela běžně,ne?

Taky myslím. Alespoň na poslední svatbě, které jsem se účastnila, byli na hostinu po obřadu pozvaní jen nejbližší. Kamarádi a širší rodina šli na obřad a pak na večerní oslavu.
Na večer si nevěsta přála, aby hosté přišli ve společenském, takže na to upozorňovala, že ona bude celý večer ve svatebních šatech, tak aby tomu hosté přizpůsobili svůj oděv. Což skoro všichni učinili a přišli ve společenském, např. jako tu holky posílaly obrázky. Našlo se i pár jedinců v riflích a moc se tam nehodili...

Na druhou stranu na jiné svatbě, které jsem se účastnila, se nevěsta převlékla ze šatů hned po obědě a po focení a na večer přišli všichni ve volnočasovém oblečení, což bylo i v souladu s místem konání večerní oslavy v hájovně a celkově se životním stylem novomanželů
Takže záleží na konkrétní svatbě

arrow
profile_image
panmeloni
od 29. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Asi bych se pčímo zeptala snoubenců. Na obřad určitě ve společenském i když jdeš jen koukat, ale na večer je to už hodně individuální...Někdy je nevěsta celý večer ve svatebních šatech, někde se převlékne do jiných společenských šatů a někdy dokonce do neformálního oblečení. Většinou záleří na přání nevěsty...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené