arrow
profile_image
DenisaSvecova
od 8. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Měla bych takovou menší prosbu, chystám se jít od září studovat na nástavbové dálkové studium, teď zatím rok pracuji normálně na zkrácený pracovní poměr,
ale k věci, zajímalo by mě zda budu mít též profil studenta i přes to že budu studovat dálkově, nebo to neplatí a platí to pouze u denního studia? Mohl by mi to prosím někdo napsat, jak to je? Děkuji předem

Reaguji na DenisaSvecova: Ano, statut studenta mít budeš. Nemá to vliv na to zda studuješ prezenčně nebo dálkově(kombinovaně). Na brigádě či v práci si můžeš jakožto student uplatnit i slevu, jediné co se tě netýká jakožto "dálkaře" jsou různé studentské slevy typu divadlo, kino, doprava atd.

arrow
profile_image
DenisaSvecova
od 8. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A opravdu tomu tak je? Snažím se hledat všude možně po internetu, každý píše skoro něco jiného už mě z toho bolí hlava. Příplatky na dopravu, kino ty nepotřebuji, spíše mi šlo o to, abych měla papír v ruce, že jsem student a měla tak úlevy na daních, soc a zdr a po případě kdybych ztratila zaměstnání a byla dálkový student, nic se nemůže stát?

arrow
profile_image
DenisaSvecova
od 8. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

takže po dlouhém čtení po internetu jsem si pro jistotu zavolala na školu a bylo mi řečeno, že studentem jsem, ale škola za mě neplatí zdr a soc takže si ho buď musím platit sama, nebo zaměstnavatel po případě úřad práce a to jsou starosti.. každá škola to má nastavené jinak, záleží na škole..

arrow
profile_image
Ang9l
od 2. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji DenisaSvecova: A opravdu tomu tak je? Snažím se hledat všude možně po internetu, každý píše skoro něco jiného už mě z toho bolí hlava.

Ano, je to dano přímo zákonem (nevím teď přesně kterým ustanovením).

Cituji DenisaSvecova: takže po dlouhém čtení po internetu jsem si pro jistotu zavolala na školu a bylo mi řečeno, že studentem jsem, ale škola za mě neplatí zdr a soc takže si ho buď musím platit sama, nebo zaměstnavatel po případě úřad práce a to jsou starosti.. každá škola to má nastavené jinak, záleží na škole..

Žádna škola ze tebe nikdy zdravotní pojištění neplatí. Do dovršení 26. roku a zároveň když jsi student, hradí zdrav. pojištění stát (nikdy škola). Nebo ho hradí zaměstnavatel, pokud jsi zaměstána.
Soc.pojištění není povinné a ani ho za tebe již stát neplatí i kdybys byla prezenční student. Můžeš si ho dobrovolně platit sama nebo ho musí odvádět zaměstnavatel, pokud pracuješ.

Cituji DenisaSvecova: škola za mě neplatí zdr a soc takže si ho buď musím platit sama, nebo zaměstnavatel po případě úřad práce a to jsou starosti.. každá škola to má nastavené jinak, záleží na škole..

To je taky dobře, školy pojištění neplatí. Tím, že budeš student ho za tebe bude normálně platit stát stejně jako za kteréhokoliv jiného studenta prezenčního studia Sama si ho opravdu platit nemusíš

arrow
profile_image
MarkétkaU
od 19. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Takže když budu studovat dálkově musí na mě otec platit alimenty?

arrow
profile_image
DenisaSvecova
od 8. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ani přesto za mě stát zdr platit nebude, bylo mi řečeno, že si ho buď musím uhradit sama v případě úp a nebo zaměstnavatel v mém případě ho za mě bude platit zaměstnavatel. A včera jsem se ptala v práci skrz to a mám si pak donést potvrzení o studiu a prej mi udělají srážku na daních. Status studenta budu mít, vztahuje se to např. pro mě pak na kartičku na vlak a podobně, jde jen o to zdr

A ,,MarkétkaU'' to je další složité téma, zkus si to někde vygooglit, například na mě otec už dluží za tři roky a též nás to zajímalo, ale pokuď mi není 26 let podle mě povinen bude platit, ale v mém případě je to úplně jedno

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji DenisaSvecova: A ,,MarkétkaU'' to je další složité téma, zkus si to někde vygooglit, například na mě otec už dluží za tři roky a též nás to zajímalo, ale pokuď mi není 26 let podle mě povinen bude platit, ale v mém případě je to úplně jedno

Ale to vůbec není pravda. Pokud jde o vyživovací povinnost, kterou mají rodiče vůči svým dětem tak ta není omezena žádnou horní věkovou hranicí, ale pouze a jen objektivní neschopností dítěte se samo živit.
V případě dálkového studia je obvykle dítě schopné se samo živit. Jen doplňuji, že schopnost se živit není závislá na tom jestli má práci a z ní i příjem, ale jestli by mohlo mít.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Mikaj-la: jediné co se tě netýká jakožto "dálkaře" jsou různé studentské slevy typu divadlo, kino, doprava atd.

nesmysl jistě že nárok má, stačí mít index/průkazku/potvrzení o studiu a příslušný věk. Někdo trvá na 26 a někomu je to jedno, stačí být student. I ve svých 37 letech při dálkovém studiu jsem na různých místech slevu uplatnila - záleží na rozhodnutí poskytovatele jaké si nastaví parametry a vždy to zkusit! Liší se to...

Reaguji na farahh: A jaký index máš na mysl? Třeba takový ISIC, který většinou všude požadují nedostane, ten je jen pro prezenčáky. A pokud vím jiné mezinárodní kartičky které by mohl využít i dálkař nejsou... A tu od školy ti uznají málokde.

arrow
profile_image
Ang9l
od 2. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji DenisaSvecova: Ani přesto za mě stát zdr platit nebude, bylo mi řečeno, že si ho buď musím uhradit sama v případě úp a nebo zaměstnavatel v mém případě ho za mě bude platit zaměstnavatel. A včera jsem se ptala v práci skrz to a mám si pak donést potvrzení o studiu a prej mi udělají srážku na daních. Status studenta budu mít, vztahuje se to např. pro mě pak na kartičku na vlak a podobně, jde jen o to zdr

Buď pracuješ a zdravotní za tebe platí zaměstnavatel nebo stát, pokud jsi student. Píšeš, že student jsi, takže zdravotní si rozhodně sama platit nemusíš.
Pokud si měsíčně vyděláš nad limit povolený abys byla ještě stále v evedinci ÚP, tak ÚP tě vyřadí z evidence, a pak bys musela zdravotní platit sama, pokud pracuješ na DPP. Pokud ale máš uzavřený opravdu pracovní poměr, tak az tebe musí hradit zdravotní zaměstanavatel. Je třeba si udělat jasno v pojmech. Práce na dohodu není totéž jako pracovní poměr.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené