Smazat

Důvěra - přítelův telefon a šmejdění

Ahoj holky..již několik dní brouzdám po netu, čtu různé diskuze a komentáře na různých poradnách a v článcích a snažím se přijít na to proč je to tak a tak, protože to pořád nedovedu pochopit ...

Chtěla bych mluvit o tématu - přítel a jeho soukromí - "telefon" ... Moje zkušenost s bývalým partnerem je opravdu šptaná - vždy když jsem se mu do telefonu podívala, vždy jsem tam našla něco hrozného ... a tohle "šmejdění" je důvod, proč zakládám tenhle deníček ... pokaždé když slečna napsala (v nějaký diskuzi, poradně), že si přečetla zprávy v telefonu svého přítele, tak ji začli všichni hned obviňovat že se to nedělá, že porušila přítelovo soukromí a kdesi cosi, ale že tam přítel vyznával lásku jiné ženě nebo že psal kdy si zopakujeme včerejší večer bylo každýmu fuk, defakto byla to ta slečna která byla za nejhorší protože šmejdila v přítelově telefonu .. jenže kdyby to neudělala, tak by se přece nikdy o jeho "nevěře" nedozvěděla, myslela by si jak je všechno krásný a v pořádku, prostě by dělala ze sebe akorád krávu co věří svému přítelovi a on jí tahá za nos .. nedokážu pochopit co je na tom tak soukromého ? Když spolu přece dva bydlí, spí spolu mají společné finance a bude se tu obhajovat nějaké soukromí partnera ? Někde jsem četla, že většina co si chrání své soukromí, co jsou zastánci toho že se do přítelova telefonu nelozí, tak sami tam něco skrývají/skrývaly a proto mají takový názor že se to prostě nedělá a že kdo to dělá je hrozná stíhačka a nedůvěřuje svému příteli ...já nikdy nic neskrývala, nic netajila a přítel se kdykoli kdekoli mohl do mého telefonu podívat, aniž bych to brala jako že mi "narušuje" soukromí. Ono ten telefon je někdy opravdu jediný způsob jak odhalit případnou nevěru ... jsem zastánce hesla - důvěřuj ale prověřuj - takže si myslím, že není nic špatné na tom jednou za čas proklepnout svého partnera jestli nevivádí něco za vašimi zády a nemá to nic společného s tím jestli mu důvěřuju nebo ne .. může vám přeci lhát a nepoznáte jestli říká pravdu nebo ne .. Chtěla bych slyšet Váš názor, zda je to opravdu tak špatné nabourat se do přítelového "soukromí" a proč to tak cítíte ? nebo jestli je to v pořádku, protože kdo nic netají nemá co skrývat ? a co když má slečna nějaký pochybnosti, pořád je to špatně ? nebo už se to tak nějak může když má pochybnosti protože se aspon presvedci ...? Tento deníček opravdu zakládám jenom ze zvědavosti na názory, které tohle dělají nebo nedělají ... děkuji za názory
 

Reaguji na mikkýsek:
naprosto se vším souhlasím

Cituji mikkýsek: Ne není normální , aby si navzájem partneři lezli do mobilů

Nikdy žádný můj přítel neměl potřebu skrývat nebo zamykat telefon a já nikdy neměla potřebu se v něm hrabat. Asi proto, že mne buď ani nenapadlo, že by mne mohl podvádět, nebo mi to pak v nějaké konečné fázi vztahu bylo jedno.
Hrabání se dá omluvit jen a pouze v případě, že se dotyčná chce instantně, bez průtahů a dlouhých vysvětlovaček rozejít a hledá nějakou dobrou záminku

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Když jsem byla čerstvě s mým ex, všechno bylo ze začátku fajn. Později se začal ale vymlouvat, rušil všechny naše schůzky a naplánované víkendy. Že musí do práce, že musí s rodinou na chatu, práce, rodina, práce, rodina, každej víkend něco.. Pravidelně mi dával vědět, že nemám jezdit, cca hodinu před mým odchodem na vlak. Já z toho byla smutná a naštvaná, ale věřila jsem mu to. Takhle to šlo asi půl roku (kdy jsme se za ten půlrok viděli jen 3x; a to mezi náma bylo pouhých 50km - hodina a půl cesty).

Pak se ale přítel začal zamotávat do všech lží, tak jsem mu začala chodit celkem pravidelně na facebook a mail.
Když mně zrovna psal, že víkend neklapne, protože musí s rodinou někam za příbuznejma, s kámošem se ve vedlejším chatu domlouval na pařbě.

Nijak nelituju toho, že jsem porušila jeho soukromí a udělala bych to klidně znova

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Marcinkaa: jako já na to spíš vážně nevidím nic špatnýho .. asi jsem divná, ale prostě nepřijde mi nic špatného na tom kouknout se s kým si partner píše už jenom pro klid svoji duše a přesvědčení že mu vážně můžu věřit ... kdyby to bylo opačně a partner se potřeboval přesvědčovat nevadilo by mi to, řekla bych si "tak mi snad konečně bude věřit, že neděám nic za jeho zády" a budu vůbec ráda, že mě nepodezírá a neobviňuje mě slovně, ale může se sám přesvědčit .

Vážně Ti to nepřijde ani trochu ponižující? A to pro obě strany? Kdyby tohle po mě přítel chtěl, tak už by nebyl můj přítel........

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji kopaj: Normální člověk potřebuje soukromý prostor, kde si může svobodně dělat co chce aniž by byl sledován, musel vysvětlovat co dělal a ospravedlňoval se jak nějaký malý uličník. Je ironií, že tohle je třeba zmínit zrovna tady, v diskuzi v deníčcích, kde uživatelky řeší problémy anonymně bez bdělého oka svých blízkých.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Marcinkaa: No já nevím co víc by chtěl ... starala jsem se o to aby byl doma pořádek vařila jsem ještě jsem se ho ptala co by si dal dobrého k večeři, sex měl každý den i několikrát měl všechno co chtěl, a to byla možná ta chyba ...

To jestli vaříš , pereš , smejčíš a vyhovíš ve všem partnerovi nezaručuje , že ti chlap nebude nevěrný ,to s tím přeci nijak nesouvisí.

Cituji Marcinkaa: ako já na to spíš vážně nevidím nic špatnýho .. asi jsem divná, ale prostě nepřijde mi nic špatného na tom kouknout se s kým si partner píše už jenom pro klid svoji duše a přesvědčení že mu vážně můžu věřit ... kdyby to bylo opačně a partner se potřeboval přesvědčovat nevadilo by mi to, řekla bych si "tak mi snad konečně bude věřit

Jóó tak toto všechno jsi schopná dělat pro klid své duše? Hmmm....... no to se , ale potom těm chlapům nedivím, že jsou Vám nevěrní pokud takto smýšlíte, se stíhačkou je těžké žít . Neustálé přesvědčování o vzájemných citech, kontrola a omezování druhého nikam moc daleko vztah neposune. Leda tak napomáhá, že chlap hledá jinde. Protože mít za p.r.de.l.í partnera , kterého denně musím ubezpečovat o své věrnosti a hlásit mu každý pohyb či zaslanou sms by bylo nad moje síly.

Cituji Candy86: Ten letmý pohled do zpráv mi prostě v tomto případě přijde jako menší zlo

Jo letmým pohledem to začne a pokračuje pravidelným šmejděním, které se přesune i na šmírování PC, mailů a profilů na sociálních sítích.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Preventivně projíždět je málo, nechápu jak tím chcete něco odhalit. Myslím, že parkrát do měsíce sledovat zda opravdu chodí tam kam říká, potají sledovat cestou z práce do posilovny, ověřit si zda kamarádi s kterými řekl, že jde na pivo nejsou někde jinde. Prohlížet kapsy ala CSI. Jistota je jistota.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Samozřejmě, že šmejdění a prověřování je špatně, ať už to nazveš jakkoliv.
Mít partnera neznamená jej vlastnit a žít v partnerském životě neznamená ztratit vlastní svobodu.
Pokud není vztah v pořádku a nefunguje jak má, k čemu je nějaké to zjištění? Ukončit takový vztah nebo se na něm pokusit zapracovat je na místě, šmírování ne, to opravdu na kvalitní vztah nebude.

Pokud to vezmu čistě teoreticky z té druhé stránky, že vztah funguje ke spokojenosti všech a jen si prověřuješ, tak z Tvé strany to prostě nefunguje a když ev. zjistíš nějakou tu špatnou zprávu, tak jak píšeš nebudeš už dál za k.r.á.v.u a? A stejně nebudeš vědět nic. Tedy možná co snad udělal, ale určitě ne proč, resp. když je někdo omezován ve svém soukromí má mnohem více potřebu z takové klece utíkat.

arrow
profile_image
Tyrande
od 4. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No holky... já se ústavičně snažím řídit heslem "Co oči nevidi, srdce nebolí" JENŽE.....ten chtíč se kouknout do jeho soukromí se mi vyplatil/nevyplatil ( bůh ví ) před pár lety. Na začátku vztahu, všechno fajn, já jsem nikdy nežárlila, nešmejdila nic. Pak přišla taková chvíle kdy přítel než šel do práce, tak mě poprosil, jestli bych nemohla na jeho pc mu pomoct s expením ( to byste asi nepochopili.. wowko, offik, atd ), odešel do práce, nechal zapnutý pc a já jelikož jsem byla nezaměstnaná a doma, tak jsem si řekla "proč ne". Šla jsem na jeho pc a uviděla shozený na ploše facebook, nikdy předtím jsem žádnou takovou akci neudělala ale prostě jsem na to klikla a helemese... několik konverzací s holkama tipu "pošli ještě fotečku, si krásná a bla bla" nehledě, že to bylo i s kolegyní z práce a ten chat byl velice peprný. To co následovalo je na dlouho. Chci jen říct, že od té doby ( šmarjá jsou to 3 roky a já s ním pořád jsem ), tohle udělal ještě jednou, kdy jsem se to nevědomky a opravdu nechtěně dozvěděla od "dotyčné" slečny ale to hlavní... vůbec mu nevěřim a věřit ani nebudu, jako člověk je fajn ale chlapy si prostě musí dokazovat u jiných holek, že jsou ještě žádaný. Takhle to prostě je a bude, i kdyby měli doma bůhví jaké krasavice. Jinak na závěr... já sama s tím bojuju, člověk, když je spokojený, tak by měl bohužel žít v tom, že tohle se může stát a jestli to šmejdění se 100% úspěšností bude stát za ty patálie potom... Do mobilu bych se nikdy nepodívala - to je na mě moc, ale vím, že si třeba s někým psát může ale já se bohužel bojím té "pravdy", která se tam ukrývá...a to je silnější než já. A o tom sebevědomí to je určitě, potvrzuju.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tyrande: jen jedna situace, které mě zcela připravila o iluze k mužům i ženám velmi brzy.

v 18 letech jsem nastoupila do práce a krátce na to byl mikulášský večírek. Někdy kolem půlnoci nás napadlo s kolegyní zaskočit do firmy a zatelefonovat známé (tehdy ještě mobily nebyly). a náš ŠOK! v KAŽDÉ KANCELÁŘI BYL PÁR NAŠICH KOLEGŮ A VESELE SOULOŽILI!
No druhý šok byl, když je pak člověk viděl v sobotu ráno s rodinkou na nákupech, v objetí s maželem/manželkou, přítelem/přítelkyní, spolu s dětmi....prostě v dlouhodobých, spokojených, letitých vztazích

od té doby už nevěry neřeším, neberu je za důležité...

Cituji Tyrande: několik konverzací s holkama tipu "pošli ještě fotečku, si krásná a bla bla" nehledě, že to bylo i s kolegyní z práce a ten chat byl velice peprný.

Přesně to dělal taky a nedokázala jsem pochopit proč ... prostě nemám potřebu to dělat já a nepochopím proč kluci tu potřebu maj, přijde mi to pěkně sobecký ...

Cituji Tyrande: vůbec mu nevěřim a věřit ani nebudu, jako člověk je fajn ale chlapy si prostě musí dokazovat u jiných holek, že jsou ještě žádaný.

to se ti nedivím ... takže mu nevěříš ale přesto s ním si, protože je to jinak bezva chlap ?

Cituji farahh: .prostě v dlouhodobých, spokojených, letitých vztazíchod té doby už nevěry neřeším, neberu je za důležité...

to myslíš vážně ? Neřešíš nevěru ? ve spoojeným vztahu by nevěra vůbec být neměla. ...

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tyrande: Do mobilu bych se nikdy nepodívala - to je na mě moc

Nezlob se, ale jestli je to mobil, facebook nebo email mi přijde úplně jedno. Já třeba i odvracím oči, když má přítel otevřený email, protože mi do jeho pošty opravdu nic není.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tyrande: chlapy si prostě musí dokazovat u jiných holek, že jsou ještě žádaný. Takhle to prostě je a bude, i kdyby měli doma bůhví jaké krasavice.

Další co zobecnuje na všechny muže, aby omluvila svou zoufalost.. Tedy jestli to není ta stejna slečna.

Aby jsi se mohla smířit sama se sebou, tak jsi si namluvila, že je to normální mít peprne diskuze s jinými slečnami.

Nevidím rozdíl mezi tím mu prošmírovat facebook zprávy a mobil.

Cituji Siiri: Další co zobecnuje na všechny muže, aby omluvila svou zoufalost..

Vidím to stejně

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LadyMiss: To já třeba zase ne...To mi přijde už taky trochu potupný, protrože často se stane, že ležíme a já ležim hlavou k němu a koukám a jemu přijde sms tak se přece kvuli tomu jinam neotočim jak nákej vyvrhel a on také ne, ale na druhou stranu kdybych ležela na opačný straně a jemu přišla zpráva tak se neotočim k němu abych se podivala kdo mu píše.

Mám to stejně. Nedloubu si oči, když sedím tak, že mu na mobil vidím, ale když ne, tak se hned neptám kdo je to, kdo ti píše.....když chce tak mi to řekne, když ne tak ne. Stejně tak u mně, někdy mu řeknu hned s kým si píšu, někdy až skončím, někdy vubec.

 

Téma Důvěra - přítelův telefon a šmejdění je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené