arrow
profile_image
B.l.u.e
od 26. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dala jsem se do hubnutí, potřebuji hlavně shodit nějaká kila (ideálně tak 10 kilo do konce srpna) a centimetry a samozřejmě také zpevnit a vytvarovat postavu. Kromě zlepšení jídelníčku samozřejmě sportuju, většinou jezdím na elipticalu a nedávno jsem začala s běháním.

Jízda na elipticalu mě moc baví, jezdím na něm vždy 45 - 50 minut v aerobním tempu + potom zhruba 15 minut posilování.

Do běhu se musím celkem nutit, tolik mě nebaví. Zatím vydržím tak 30 minut střídání rychlé chůze a běhu, ale postupně se zlepšuju. Po něm taky chvíle posilování.

Pokud bych si měla vybrat to, co mě více láká, tak se vzdám běhání a budu jezdit na elipticalu, ale od okolí slyším, že běh je na hubnutí nejúčinnější, že je lepší.

Co je z vaší zkušenosti lepší a účinnější pro mou potřebu? Cítím, že nejlepší je dělat to, co mě baví, ale zhubnout opravdu chci, a tak bych se klidně dala více do toho běhání, kdyby bylo opravdu lepší.

arrow
profile_image
Belgarion
od 26. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, to je dobrá otázka Vyzkoušela jsem už toho hodně, časem jsem přišla na to, co mi vyhovuje více a co méně. Ale i "nálady" na určitý pohyb se mi střídají. Je pravda, že běh je fantastický na hubnutí i tvarování postavy, ale nutit se do sportu bys neměla. Na druhou stranu je dobré mít více druhů pohybu kvůli zapojení svalových partií - já chodím běhat poměrně hodně, ale když jdu po delší době na trenažer, mám namožené nohy. Zkus si dát výzvu a vydržet 20krát. Říká se, že po 20 opakování si vytvoříš návyk (na cokoliv). Pomůže ti to zhubnout a zároveň si ujasníš, jestli běh ano nebo ne Určitě sis vše načetla, ale za sebe doporučuji běhat pomalu, déle vydržíš, neboj se střídat s chůzí. A zkus vydržet aspoň 40 minut. Jinak ti moc fandím, tvůj přístup je sympatický

arrow
profile_image
tucnak.m
od 22. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, asi zvaž to, jestli tě běh nebaví spíše proto, že je náročnější. Běžíš v terénu, zapojuješ celé tělo, musíš se odrážet a vyvinout nějakou sílu i výdrž. To je pro líné lidi (zní to hnusně, ale nemyslím to zle, spíš tak obecně) ze začátku dost problém. Ale zkus si zvyknout. Běh je určitě efektivní, kmitáním na ellipticalu opravdu ještě nikdo nezhubnul. Hlavně neztrácej motivaci, mysli na tu stravu a raduj se z každého pokroku, třeba i z toho, že uběhneš o pár metrů víc.
Ze začátku zkus běh prodloužit na delší dobu, zjistit kolik za tu dobu stihneš uběhnout a pak pomalu přejdi na běh podle kilometrů a přidávej si. Držím palce

Běh je lepší, ale ten pomalý indiánský nebo jogging chceš li to tak nazvat. A posilování před kardiem, ne po. Správně je to posilování, kardio, strečing (protažení - velmi důležité, hlavně když chceš dlouhé štíhlé svaly).

Jinak eliptical je na hubnutí taky fajn, ale ten čas strávený na elipticalu není tak efektní jako jogging. Já tak darovala eliptical daly na omlazku.

arrow
profile_image
Moon20
od 19. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jezdím na elipticalu, nezatěžuje tolik kolena podle mě.

arrow
profile_image
Rosálka
od 11. 12. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ono to o moc lepší nebude, jestli budeš dál dělat to, co děláš. Už od začátku je to špatně, nejdřív posiluj a pak běhej to je základ.
Na prvním místě zahřátí (5-10 minut), posilování a po posilování aerobní aktivita-běh, rychlá chůze atd. Samozřejmě záleží na tom jestli posiluješ nebo "posiluješ", jestli tím posilováním myslíš zvedání závaží, nebo s vlastní vahou s více opakováním a sériemi, tak určitě si to dej před během a uvidíš, že to bude velmi efektivní a není to můj výmysl. Je na tohle téma na internetu spousta článku a stojí za to, si to přečíst.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené