arrow
profile_image
halley
od 12. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Luciinda: mořšké řasy

Jo jo, chlorella. Mamce byla také doporučena, tak ji baští a zatím má jen samé pozitivní účinky

arrow
profile_image
adrianaaa
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji halley: chlorella

To je řasa sladkovodní ale opravdu účinky jsou perfektní! doporučuji.

Já jsem měla endometriozu (mám), od 15let jsem měla neustálé bolesti v podbříku, tři gynekologové mi tvrdili, že se to občas stává, že to je prostě normální, té třetí jsem i říkala, jestli to nemůže být endometrióza, tvrdila, že pokud to bolí pořád a ne jen kolem menstr. tak to rozhodně endo. není. Našla jsem si čtvrtého doktora, co se na ní specializoval, nechápal, proč už jsem nebyla na laparoskopii - JINAK SE ENDOMETRIOZA DIAGNOSTIKOVAT NEDÁ! Měla jsem pár drobných srůstů a endometriózu. Odstranil ji, půl roku jsem měla silnější antikoncepci bez přestávky (při velkých endimetriózách se berou těžké hormony) dostala jsem nakázáno do půl roku otěhotnět, chodila jsem na akupunktury a pila čínské bylinky a do půl roku opravdu otěhotněla. Mám rok a půl starou holčičku Při "léčbě" jde o to co nejmíň menstruovat, tím víc se oddaluje zhoršení stavu. Endometrióza je vlastně že se na orgánech v břiše dělají kapsičky, kde zůstává ta krev, která má při menstruaci odejít, takže čím míň krve, tím lépe, díky těhotenství a kojení jsem skoro rok a půl nekrvácela, takže dobrý a teď beru prášky vždy dva měsíce k kuse a až pak pauza... kdyby ještě nějáký otázky, tak piš SZ

arrow
profile_image
T3r3zka
od 3. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Rozhodně to neber na lehkou váhu jako tvoje maminka. Mám endometriózu, je mi 25 let a podstoupila jsem jednou laparoskopickou operaci a doufala, že se situace zlepší. Bohužel se nemoc rapidně zhoršila, musela jsem znovu na operaci. Mám na spodním bříšku 20 cm jizvu, našli mi mnohočetné srůsty, museli mi vyjmout vaječník, byla to trochu náročnější operace. Teď beru hormony a zajímám se o alternativní medicínu, protože věřím, že stravou, stylem života a cvičením mohou projevy endometriózy zmizet nebo se alespoň omezit. Takže ti také doporučuji se o to začít zajímat. Hormony to podle mě nevyléčí, jen to "zakryjí", ale pravou příčinu vzniku této nemoci neřeší.
Hodně štěstí.

Reaguji na T3r3zka: bohužel ani alternativa si s tím neví rady zkoušela jsem akupunkturu i čínskou medicínu, bohužel toto nezvládají ale třeba najdeš někoho, kdo ví něco víc než moje Dr

arrow
Neprodává v Bazaru

Souhlasím s holkami že si musíš najít dobrého gynekologa.
Reaguji na Sára2: HA může na jedné straně pomoci ale na druhé straně - kolik děvčat po vysazení nemenstuuje vůbec a má problémy z otěhotněním...
Při endometrioze nejvíce vadí výkyvy hormonů, které při menstruaci vznikají a proto se bere HA třeba půl roku v kuse.
Kamarádka má s tou endometriozou opravdu trápení, kdykoliv je ve stresu nebo se rozčílí tak začne krvácet a mít silné bolesti.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zajímavý článek na tohle téma: http://www.vegspol.cz/view.php?cisloclanku=2004070 002

Ve stručnosti tam píší, že problém vzniká tím, že buňky děložní sliznice, které se odlučují při menstruaci a správně by měly spolu s krví vyjít ven z těla, se při endometrióze dostávají na různá jiná místa, kam nepatří a odkud se nedostanou. Zdravý imunitní systém by takové zatoulané buňky našel a zlikvidoval, ale je-li imunita oslabena, neporadí si s tím. A imunitní systém může být takhle paralyzován např. chemickou kontaminací jídla (pesticidy, špatně krmená zvířata, příliš moc estrogenů - tj. HA).

arrow
profile_image
kutunka
od 20. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Budu ráda za každou radu ohledně přírodní léčby. Pomohla někomu opravdu ta chorella? Měla jsem neskutečné bolesti, hrozně zle mě bylo a nakonec ze mě lezou 3cm dlouhý kusy. Mám to poprvé, nikdy jsem to neměla. Je mi 25 let. Slyšela jsem, že nejlepší je na to porod, ale vhodnýho chlapa nemám, přitom bych se dítěti nebránila.

Cituji Luciinda: Dnes jsem mamce nadhodila, že by asi bylo dobré to začít nějak řešit, tak mi řekla něco ve smyslu, že to nic není, že to je určitě hormonálními změnami.

Tvoje mamka je vtipná žena... Krásně se stará o zdraví své dcery.

Endometrióza je pěkné svinstvo. To, že máš teď napadený jen jeden vaječník, neznamená, že tomu tak zůstane napořád. Ono se to totiž může zhoršovat. Při endiometrióze doporučují lékaři otěhotnět co nejdříve, protože nikdo neví, jak se to bude zhoršovat, časem se může stát, že otěhotnět nejde. Ty jsi mladá, takže těhotenství nepřipadá v úvahu, ale určitě bych si zjistila, co se dá dělat, a pokusila bych se zabránit zhoršení.
Moje kamarádka endiometriózu má, podstoupila několik laparoskopií, otěhotnět se jí naštěstí povedlo, ale je pravda, že s tím nečekala x let.

arrow
profile_image
Luciinda
od 17. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Erinka: Ano, taková moje matka bohužel je. Ve všem vidí simulaci nebo prostě NIC TO NENÍ! Ale díky bohu jsem v pořádku, byla jsem u lékařky, řekla ji, co mi kdysi řekli v nemocnici.. Prý mám na vaječníku nějaké zbytky něčeho (už opravdu nevím, jak to říkala), prostě nějaké výrustky, které zmizely, tak právě je možná v nemocnici určili jako endo.

Cituji Luciinda: Ale díky bohu jsem v pořádku

To je moc dobře. Až teď jsem si všimla, že jsi to psala už před x měsíci. Někdo přispěl včera, tak jsem si myslela, že je to aktuální. Jsem si říkala, jak rychle si stihla tu doktorku...

arrow
profile_image
flaneska
od 12. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ahoj, máte někdo zkušenosti při endometrioze a srůstech, že byste měli bolesti při orgasmu? mě bolestivá mestruace trápí, řekla bych s věkem je to čím dál horší, ale pro moji doktorku je všechno normální a prý se to stává, ale před pár měsíci jsem si všimla, že mě při orgasmu bolí podbřišek vždy jen na levé straně, jako by mě někdo bodal nožem. za tu dobu jsem se pokoušela vypozorovat, jestli to není jen během ovulace nebo se to nestřídá po obou stranách, ale akorát se to zintenzivnilo a pouze na levé straně. doktorka mi nakonec doporučila laparo, že můžu mít nějaké srůsty, ale upřímně, moc se mi do ní nechce...

arrow
profile_image
kutunka
od 20. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na flaneska: Tak já mám takové bodání při ovulaci. Endometriózu mám teď poprvé a je mi děsně zle. Menses už slábne, tak je to lepší.
Oni nezjistí jinak než laporoskopickou operací, že jsou ty srůsty nebo cysty atd.? Jak ti to léčí? Já odmítám hormóny, mám k nim odpor od tý doby, co neberu HA. Nadělala mě paseku v těle a tělo se po roce ještě nesrovnalo a tohle mě pravděpodobně postihlo právě kvůli braní HA.

arrow
profile_image
flaneska
od 12. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na kutunka: tak to já mám v posledních letech taky. nevím, jestli to je normální nebo to třeba má už souvislost s tou endometriozou, ale tohle je opravdu jen při tom orgasmu, když se ty vnitřní svaly stahují, tak mě to bolí.
dá se to zjistit ještě na cétéčku, v některé diskusi o endo už to někdo psal, ale prý je to daleko dražší vyšetření, tak všechny ženou na laparo...
mě zatím neléčí nijak. mám spíš pocit, že si moje doktorka myslí, že si vymýšlím, protože za poslední dva roky jsem u ní pečená vařená pořád s nějakým problémem, a ona si tak zkušebně na mně testuje čípky a prášky, jestli zaberou nebo ne... takže k tomuhle mi jen řekla, že mi laparo klidně napíše, ať si prý rozmyslím, jestli je ta bolest tak velká, že na tu laparo půjdu...ale tak co jí na to mám říct?! samozřejmě že ta bolest není tak velká, že by se nedala vydržet, každá bolest se dá vydržet, ale že mě to otravuje a ráda bych si sex užívala bez jakýchkoliv omezení a bolestí? to ona kapku asi nechápe... HA beru téměř v kuse už od 18ti let (teď je mi 31 ), což se na mě asi podepsalo tím, že mám všude po obličeji pigmentovky

arrow
profile_image
kutunka
od 20. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na flaneska: Tak to je děs. Já bych změnila doktorku. Já jsem si jistá, že mám tuhle nemoc, ale už se docela bojím, že mě zjistí k tomu i něco jinýho. Dnes mám už po menses a myslela jsem, že bude klid a mě to břicho bolí dál. :-/ Hlavně když déle sedím, tak to je něco. Copak tu bolest přežiju, ale že mě je nonstop zle, jsem slabá, nejsem schopná něco dělat a že bych tohle neustále trpěla si nedokážu představit. :-/
A co si zajet k Apolinářovi do Prahy? Tam jsou na to odborníci. Známý tam zachránil doktor Mára dělohu a jinde by ji všechno sebraly, tak může mít ještě děti.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené