Ahoj holky, před časem jsem se v dnes už uzavřené diskusi Dolní víčka ptala na to, co dělat s otravnými začínajícími váčky pod očima (viz můj příspěvek).
Nakonec jsem si nechala poradit od doktora. Řekl mi, že v mém případě vůbec nejde o tukové váčky, ale prostě jenom začínající povolování pleti, kolem očí je nejtenčí a je to tam proto nejdříve vidět. Také mám mírný sklon k otokům kolem očí, ale nic dramatického. Doporučil mi frakční CO2 laser pouze v oblasti pod očima. Nakonec jsem se rozhodla do toho jít, taky kvůli krátké době rekonvalescence (nic se neřeže, 1-2 dny je to nateklé, pak cca 1-3 dny loupání a dobré), přijatelné ceně a celkem dobrým slibovaným výsledkům, obzvlášť u mladší pleti (bude mi 30). A tady jsou moje poznatky.

Zákrok:
Celý zákrok včetně přípravy trval cca 40 minut a stál necelé 3000,- Kč. Oblast místně znecitlivěli Emlou, ale stejně to nebylo zrovna příjemné, au . Doktor mi vylaseroval cca oblast mezi spodními řasami a hranicí cca 1,5 cm pod okem, takový půlkruh v dolní polovině oka -- přesně tam, kde bývají váčky + ještě přidal na muřích nožkách v koutcích očí. Bral to hodně těsně pod okem; oči byly přitom chráněny mokrými vatovými tampóny, protože voda pohlcuje laserové záření.

Po zákroku:
Těsně po zákroku to celkem pálilo, ale brzo se to uklidnilo, v řádu desítek minut. Pak jsem jela domů; čekala jsem, že to bude obrovsky červené a napuchlé, ale bylo to jenom mírně zarudlé, žádné drama. Dost oteklé a taky červené to bylo druhý den a trochu i třetí -- to už to začalo hnědnout. Třetí den večer už byla tkáň plná maličkých hnědých teček-stroupků, jeden vedle druhého, otok vlastně žádný. Celou dobu jsem to několikrát denně mazala antibiotickou mastí od doktora. Čtvrtý den se mi to při ranním mytí začalo docela loupat; při přejetí odličovacím mlékem šla cca polovina strupů nenásilně dolů. Dala jsem si makeup, protože jsem potřebovala jít mezi lidi. No, vidět to bylo, ale dalo se to . Čtvrtý den večer při odličování bylo dole cca 80% spáleniny. Dnes je to šestý den a loupající se kůže je už patrná pouze malinko v koutcích očí, makeup už ani nedávám, jenom se pudruji.

Vliv na váčky:
Zatím musím říct, že jsem velmi spokojená. Kůže sice ještě trochu pne (ten pocit asi znáte, občas to dělá kůže po odpadnutí strupu) a je na některých místech trošku růžová, ale váčky jsou téměř pryč, vidím tak 95% zlepšení . Kůže kolem očí je ve stavu jako cca před 6-7 lety (téměř žádné vrásky, napětí kůže paráda). Předpokládám, že až kompletně ustoupí pnutí, způsobené dohojováním, stav se asi ještě trochu usadí. Pokud to ale nebude moc, můžu prohlásit, že jsem velmi spokojená -- a bez nože .

Trvání účinku:
Efekt má dle doktora být střednědobý -- tedy ještě cca 6 měsíců zvýšená produkce kolagenu v kůži (kdy tedy pořád ještě může docházet k vypínání, ale to už bych pak asi nezavřela oči ) a dále přetrvávání účinku do dvou let od zákroku. Tak jsem na to zvědavá, kéž by to takto vydrželo .

Na závěr -- napsala jsem to sem, protože myslím, že toto by mohlo být dobré řešení pro ty z nás, které nemají váčky tukové a ještě si připadají mladé na "kudlu". Taky se tento zákrok dá dostkrát opakovat (narozdíl od klasického CO2 laseru), takže bychom s tím snad mohly vystačit, než bude potřeba drsnější zákrok . Budu informovat o dalším průběhu a své následné spokojenosti; za dva týdny mě čeká zatěžkávací zkouška -- týden na horách, takže se musím vyzbrojit do boje proti pigmentaci.

arrow
profile_image
roza
od 24. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

helena_vildova
a hde jsi byla na zákroku?

arrow
profile_image
pouina
od 29. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Také mě to zaujalo Kde ti to dělali? Děkuji za info

roza
Byla jsem u zde taky diskutovaného doktora Mullera v Brně. Někdo si tu na něj stěžoval, ale já proti němu nemůžu říct nic špatného. Je sice trochu "povídavý", ale doma ho nemám, tak mi to nevadí -- svou práci dělá dobře. Patří spíš k těm opatrnějším doktorům (radši míň a naněkolikrát), od zákroků spíš zrazuje, než aby přehnaně naváděl. Chodím k němu taky na Botox glabely a jsem spokojená.

arrow
profile_image
Sasha
od 6. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

ahoj, mohla by jsi sem dát fotky před a po, mám taky váčky pod očima, je mi 33 let a nevím jestli už jsem "zralá pod kudlu"

Sasha
mohla by jsi sem dát fotky před a po
Hm, já žádné fotky nemám, to mě jaxi nenapadlo . Ale doktor si nějaké dělal, tak je z něj můžu vytáhnout, až půjdu na kontrolu. To ale bude nejdřív za 3 týdny a navíc je dělal v leže, což není tak vypovídající, jako vestoje, žejo . A na "po" bych radši počkala, až se mi to úplně zahojí a usadí -- teď jsem nadšená, ale kdoví, co bude za týden, žejo .

arrow
profile_image
Miroslava
od 20. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

ahoj,
mám velký sklon k tvoření vrásek pod očima, nikde jinde je nemám, ale tam jsem jak babička, myslíš, že je tento způsob vhodný i na vrásky? nemám váčky

Miroslava
myslíš, že je tento způsob vhodný i na vrásky?
Tipuji, že je -- já teď nemám vlastně žádné pod očima (pár se jich tam našlo, jak se mi tam ta kůže s váčky krčila víc a víc). Ale jak říkám, radši si na můj konečný soud počkejme ještě pár týdnů.

Tak jsem tu se špatnou zprávou. Po prvním loupání nastalo ještě druhé, kdy se mi sloupala taková ta mírně pnoucí kůžička a hádejte co -- je po parádě . Tedy současný stav je vlastně stejný, jako před zákrokem, snad jen vrásek pod očima malinko ubylo. Teď odhaduji celkové zlepšení na 10%. Zatím tedy tento svůj pokus vidím jako takový Cimmrmanův "krok stranou" . Kdyby se ještě něco změnilo (údajně má kůže ještě několik měsíců pracovat), dám vědět.

arrow
profile_image
Katerinacz
od 14. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, Heleno,musím říct, že když jsem si přečetla váš 1.příspěvek z února, myslela jsem si, že jste najatá některou plastickou chirurgií,abyste touto nenápadnou formou šířila slávu frakčního laseru, což se prý docela často děje a funguje to líp, než reklamy v TV nebo časopisech. Po tom druhém už si to samozřejmě nemyslím. My máme s kamarádkou naprosto stejnou zkušenost jako Vy. Byly jsme na tomto zákroku koncem prosince,všechno probíhalo stejně,jak píšete,cca čtvrtý/pátý den se obličej oloupal a vypadal opravdu lépe. Pokožka byla vypnutější,vypadala velmi mladě a svěže,póry zmizely a my se velmi radovaly. Tento efekt vydržel asi další 4 dny a potom se vše vrátilo do stavu před zákrokem. Jsou to zatím necelé tři měsíce a pořád ještě ve skrytu duše doufáme, že se do toho avízovaného půl roku,kdy se má uvnitř stále tvořit nový kolagen ještě něco stane,ale čím dál tím méně. Chtěla bych všem doporučit,než se na tento "zázračný" zákrok objednají,ať si zjišťují informace od těch,co to už mají za sebou. Já jsem bohužel zatím neslyšela o nikom,kdo by byl s výsledným efektem spokojený. škoda, že my dvě jsme se nechaly nalákat pouze na nadšené řeči plastických chirurgů. Byly to naprosto vyhozené peníze!

Katerinacz
Bohužel už to tak vypadá. Žádné další změny nepozoruji, ani zhoršení, ani zlepšení. A i moje malá vráska pod levým okem už se mi vrátila . Naštěstí jsem teď se stavem své pleti dost spokojená (díky svým stálicím od UNT, kolagenu a Lushové Mask of Magnaminty), takže z toho ani nemám depresi .

arrow
profile_image
pouina
od 29. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jsem se také objednala na frakční laser,radovala jsem se,že konečně zatočím se zvrásněnou kůží pod očima.Teď, když čtu příspěvky na této diskuzi,je mi jasné, že se nic takového konat nebude.Asi před 10 lety jsem absolvovala laserové odstranění hyperpigmentace v obličeji.Požádala jsem lékařku,aby mi udělala celý obličej, už tehdy jsem měla vrásky pod očima.Můj obličej byl po zákroku jak napatlaný jahodovou marmeládou,hrůza! Musela jsem se natírat opatrně vazelínou,sebemenší dotek nehtu způsobil krvácení, ale po několika dnech jsem byla už krásně růžovoučká jak selátko.Po 3 týdnech jsem už mohla mezi lidi, měla jsem barvu jakobych byla lehce připálená sluníčkem.Každý mi říkal, že jsem nějak omládla,mám pleť jak holčička, vrásky i nežádoucí fleky byly pryč, kůžička pod očima byla bez jediné vrásky,úžasné.Vydrželo to cca 7let!!
Doufala jsem,že tento frakční laser je něco podobného, jen ne tak razantního

pouina
Můžu se zeptat, co to bylo za laser, s jehož výsledkem jsi byla spokojená?
Jinak vypadá to, že frakčních laserů je taky několik druhů a dá se laserovat na mnoho stupňů intenzity. Mně to pod těma očima dělali jenom tou nejnižší intenzitou, taky to pak bylo rychle zahojené. Je tedy možné, že vyšší intenzita by měla za následek výraznější výsledky -- doktor ale říkal, že napoprvé by raději zkusil tu nízkou, jak na to budu reagovat.

A ještě malinký update mého stavu. Včera jsem byla na kontrole a je tedy pravda, že já sama sice moc změnu nevnímám, ale na fotkách před a po byl přecejen nějaký rozdíl vidět, hlavně v projasnění a úbytku malých vrásek. No ještě uvidím, jak bude kůže pracovat dál. Ta fota se pokusím z doktora vydolovat a kdyžtak je sem hodit pro představu (on to stejně žádný zázrak není) -- jsou ale jen z blízka, není tam vidět celý obličej.

arrow
profile_image
pouina
od 29. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Helena_Vildova

Omlouvám se,že odepisuji až teď,ale nějak nebyl čas Uź si to přesně nepamatuju,ale myslím,že to byl Alexander erbiový laser,používá se na akné poškozenou pleť,velké pigmentové skvrny,omlazení pleti.Jak říkám, bylo to razantní,ale výsledek stál za to!
Radila jsem se o frakčním laseru se "svou" lékařkou z laserového centra, říkala,že mám kůži pod očima tenkou, tak by doporučila nižší intenzitu,Asi to zkusím,ty 2tis.co by to mělo stát, zkusím investovat,není to zas až taková částka.Jdu v ponděli 30.tak dám vědět.Nevadí mi tkz.stračí nožky,vrásky, které se dělají z úsměvu,ale taková ta z vrásek vytvořená mřížka pod očima

pouina
Ok, jsem zvědavá na tvé výsledky! A když sem pak hodíš taky popis hojení a typ toho laseru, na kterém jsi dnes byla (např. CO2 frakční), budu moc ráda. Hodně štěstí!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené