arrow
profile_image
rosien mojeid
od 19. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky,
zajímalo by mě, podle čeho jste se rozhodovaly, jakou VŠ vybrat. Jestli jste měly nějaký sen už od dětství, nebo jste (stejně jako já) nevěděly a poté jste si nějak vybraly.. A mě zajímá to JAK.
Jestli jste se dívaly jen na to, co vás baví, nebo jste hledaly i možnost uplatnění, jestli jste koukaly na to, kolik to dané povolání vydělává..
Jsem teď ve čtvrťáku a nevím, jak se rozhodnout. Mám dvě povolání, ke kterým by mě táhlo srdce, dvě ke kterým hlava.
Na co jste tedy daly vy- hlava nebo srdce?
Děkuju

arrow
profile_image
Blanche
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rozhodně srdce. Dala jsem na hlavu a pak z té VŠ stejně odešla na tu "srdcovou". Dva ztracené roky

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji rosien: Mám dvě povolání, ke kterým by mě táhlo srdce, dvě ke kterým hlava.
Na co jste tedy daly vy- hlava nebo srdce?

Podle mě, je lepší jí za srdcem, protože já, kdybych si vybírala podle hlavy, dělala bych práci, kterou bych pravděpodobně velmi brzy začala nesnášet

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na rosien: Tak já mám měsíc po státnicích na škole, která byla prostě omyl a teď se hlásím na druhou vš, protože jsem si konečně uvědomila, co bych chtěla dělat. No jo, lepší pozdě než nikdy

Na VŠ bych nešla z rozumu - kdyby mě ten obor nebavil, tak bych tam s největší pravděpodobností stejně nezůstala. Já šla na VŠ čistě pro radost, jinak pro práci v tomto oboru stejně většinou VŠ nepotřebuju Takže jsem si zjistila, jaké předměty se tam vyučují, jestli mě ty předměty zaujaly, jestli tam učí zahraniční profesoři... a na tu školu pak šla.

arrow
profile_image
aspera21
od 2. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám vystudovanou Výchovu ke zdraví, na kterou jsem šla proto, že jsem věděla, že mě to bude bavit. A taky že jo, bylo to super. Jít na školu z donucení nebo rozumu, tak jí nejspíš ani nedodělám. Nutno ale dodat, že jsem tohle nevěděla hned po gymplu, to jsem nevěděla nic a šla pracovat a na VŠ jsem šla "až" v 22 letech.

arrow
profile_image
rosien mojeid
od 19. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji adatko: epší pozdě než nikdy

S tím souhlasím, sice si "zabila" pár let na výšce, jakou si vlastně ani nechtěla, ale alespoň si přišla na to, co chceš.. a navíc teď budeš mít vš dvě

Jinak já bych se ráda rozhodla podle srdce, ale mezi ty "moje" povolání určitě nepatří žádné moc perspektivní. Spíš by šlo o to, že by mě to bavilo..ale pak s výdělkem by to bylo asi horší.

arrow
profile_image
Karolkaa
od 18. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já teprve vybírat budu...ještě studuji gympl, ale už vím kam mě to táhne. To se dá poznat podle toho, co mi ve škole jde, baví, a že si to třeba dotáhnu i do volnýho času. Tak třeba mě baví dějepis, literatura,...= historie...čtu časopisy o Historii a knihy Baví mě ZSV = většinou politologie...takže já se vydám určitě humanitním směrem.

Cituji aspera21: Já mám vystudovanou Výchovu ke zdraví,

A můžu se zeptat jaké jsi našla uplatnění, protože já tenhle obor studovala a po 2 letech jsem odešla neb mi to vědomostně nedalo vůbec nic. Ono totiž není VKZ jako VKZ, každá VŠ má totiž jiné nároky a ta naše byla pomalu pro dementy.
Myslím, že já se docela vymykám. Studovala jsem dvě školy najednou, protože jsem prostě nevěděla co bych v tom životě chtěla dělat.... a skončila jsem u povolání, které dělám hlavně pro peníze a oba obory tu nevyužiju ani náhodou (max. znalosti psychologie a mezilidské komunikace). Kupodivu mě to zatím i baví. Chtěla jsem učit na gymplu, ale finančně bych to sama v Praze fakt neutáhla.

arrow
profile_image
aspera21
od 2. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sierral: Studovala jsem to v ČB a uplatnění jsem nenašla žádné. Ani jsem nehledala. Já jsem to vystudovala dálkově při práci, která s tím nemá nic společného. Ale chtěla jsem mít VŠ a věděla jsem, že tohle mě bude vážně bavit. Nicméně, že bych věděla o tolik víc než před VŠ, to se říct nedá..

Reaguji na rosien:
Já měla od mala sen navrhovat boty.
Můj děda byl obuvník, tak jsem už s mateřským mlíkem sála vůni popu, kůže a tu nádhernou atmosféru jeho dílny...
Odjakživa jsem tvořivý člověk a potřebuju, aby za mnou byla práce vidět, abych si ji mohla ohmatat. Jinak moje zájmy by se nevešly do žádné VŠ, mám celkem široký záběr.
V současnosti se věnuju skládání textů, občas i muziky, ráda maluju obrázky a u toho jsem schopná vymalovat sama celý dům, vydláždit chodník, nebo nařezat dřevo na zimu.
Jedna profese by mě zabila.

arrow
profile_image
vilaamalka
od 18. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

jednoho dne mi ruplo v bedně a došlo mi, že obor, kterej jsem do té doby nechtěla dělat ani náhodou, je to pravý. racionální úvaha (uživím se tím atd.) neprotestovala, tak nebylo co řešit. takže jsem vlastně ani nevybírala, poslední 2-3 roky střední jsem měla jasno.
takže bych šla podle srdce, ale tak aby to brala i hlava. je sice super dělat co mě baví, ale jestliže budu škrabat omítku, stejně od toho budu muset upustit, abych nevyhladověla..

arrow
profile_image
hambala
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

našla jsem si všechny VŠ a obory, pak si sepsala, tkeré se mi líbí a které by mě zajímaly a podle toho jsem se rozhodla. Dala jsem si i víc možností, jako jeden filologie, druhý ekonomika, veřejná správa a tak... A pak jsem se rozhodla podle výsledků příjímaček, určitě vol srdcem, ale uvaž taky, aby ta škola za něco stála a jaké je uplatnění a tak...

arrow
profile_image
azuritek
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já nikdy moc nevěděla co chci. Jelikož jsem od 6. třídy chodila na gympl, tak jsem byla celkem v klidu. Sice jsem přemýšlela, že půjdu na SŠ se zaměřením (lákala mě stavebka, bytový design atd, ale neměla jsem na to hlavu), nakonec jsem zůstala a před maturitou jsem stále moc nevěděla. Chtěla jsem jít na UJEP do Ústí na předškolní pedagogiku, byla jsem se tam i podívat, ale nakonec jsem někde našla stránky FIM v Hradci na cestovní ruch a podala jsem přihlášku. Pak jsem si našla přítele a zjistila jsem, že od něj nechci odejít, tak jsem si podala přihlášku do Prahy na VOPŠ na cestovní ruch a jsem spokojená ikdyž pomalu zjišťuju, že nejlepší by byla nějaká s ekonomickým zaměření, ale co už, dokončím a jdu makat

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na rosien:
Jelikož jsem nechodila na gympl ale na střední se zaměřením tak pro mě bylo jasné v tom pokračovat i na VŠ...a hlavně mě to bavilo.. Takže u mě ten výběr probíhal už na základce...tam jsem opravdu nevěděla co a náhoda mě dovedla k tomu kde jsem teď. Doufám,že se budu věnovat tomu co studuji..
Jak už tu někdo psal udělat seznam VŠ a oborů a použít vyřazovací metodu....určitě je důležité aby tě obor bavil a aby jsi měla i uplatnění ale vybírat jen podle financí aniž by tě to bavilo je nesmysl, protože u toho nevydžíš a nebo to stejně nebudeš chtít po studiu dělat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené