arrow
profile_image
Peťulinka20
od 24. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj všem
Potřebovala bych poradit s jedním údajem v CV.
Momentálně hledám práci, jsem absolventka s minimální praxí, takže je to docela fuška.
Nicméně skoro půl roku pomáhám příteli s jeho podnikáním, dělám pro něj administrativu, správu webových stránek, různé kalkulace, komunikuji s klienty apod.
Ráda bych si to napsala do CV, protože bych nerada, aby si o mě zaměstnavatelé mysleli, že jenom sedím doma na zadku a nic nedělám.
Buhužel ale nevím, jak to tam uvést, protože to dělám jenom z dobré vůle, nemám na to žádou smlouvu, nic, tak vůbec netuším co tam uvést, aby pak z toho přítel neměl nějaké oplétačky. Napsat to jako stáž, brigádu?
Snad mě chápete. Děkuji

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Peťulinko, já bych to pojala jako něco jako zkušenosti z "rodinného podniku". Nikdo po Tobě žádnou smlouvu ani nic chtít nebude a určitě ani kolik za to bereš, nebo jestli vůbec Místo toho se radši zaměř na popsání všech zkušeností, aby bylo vidět, že jsi toho zvládla hodně a že se rychle učíš. Rozumný zaměstnavatel tohle ocení, protože motivace, samostatnost a rychlost učení se je něco, co nemá zrovna každý A hlavně buď na to hrdá, že jsi nasbírala zkušenosti, to, že to není Tvoje oficial zaměstnání neznamená, že jsou ty zkušenosti méněcenné. Naopak, ne každý je ochoten pracovat zadarmo a o to spíš, pokud to zahrnuje učení se něčeho nového.

Já bych napsala něco jako výpomoc s administrativou=praxe/dobrovolník.
Já teď taky psala resp píšu do životopisu "dobrovolnický" práce,kde dělám a co dělám

Já jsem to zakamuflovala do označení praxe v rámci školy nikdo nikdy nezkoumal, zda naše škola posílala žáky do terénu osahat si administrativu.

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo, to slovo praxe je úplně nejlepší, nerozváděla bych to ani

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Napsala bych jako název "Administrativní výpomoc (praxe při studiu)" - z toho vyplyne, že to nebyl plný úvazek, dobu uveď třeba "07/2013 - dosud", vždy by mělo být zmíněno, kde to bylo, tak tam normálně uveď jméno firmy (pokud je přítel OSVČ, uveď něco jako Kominík Novák), pod to po bodech vyjmenuj, co jsi dělala. Až se k tomu na pohovoru dostanete, vysvětli to - přítelovo podnikání, pomáhala jsi s administrativou, věnovala ses tomu většinu volného času mimo školu (aby to nevypadalo, žes mu jen jednou za měsíc aktualizovala web). O tom, zda to bylo placené nebo ne přeci vůbec mluvit nemusíš a oni by se na to ptát neměli (a když zeptají, tak odpověz, že jsi to dělala dobrovolně a kvůli tomu, aby ses naučila něco nového).

arrow
profile_image
Peťulinka20
od 24. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuji moc všem za odpovědi Teď už jen mít štěstí při pohovorech

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené