arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zkušené chovatelky potřebuji radu. V sobotu kupuji novou postel a potřebuji psíka odnaučit spát v posteli, poslední dobou mě totiž stále v noci budí a je to k nevydržení, nemůžu ani určit důvod toho buzení.

Nemůžete poradit, jak nějak "bezbolestně" odnaučit?

určitě koupit prostornej pelíšek a nenechat ho na tu postel skočit, bude to ze začátku zkoušet ale pak už ne, ségra to takhle odnaučila yorkšíráky po 8 letech spaní v posteli

arrow
profile_image
Sisnka
od 23. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,my sice máme kocourka a ten snáma taky občas spává v posteli. Ale někdy mě taky v noci budí tak není jiný řešení než od ložnice zavřít dveře. Nevím jak jinak poradit hlavně po 7 letech kdy už pes něco mohl to bude asi dost těžký. A pro pejska ještě takové mazlivé rasy smutný.

Reaguji na Edie Sedgwick:
Jojo, souhlasím, pelíšek třeba vedle postele a důsledně učit spát tam. Časem si zvykne, i když to zkoušet bude

pelech 1

pelech 2

kuka pro mal pejsky

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Edie Sedgwick: koupit prostornej pelíšek

Pelíšek má krásnej, ale nechce vněm vůbec spát, nejradši spí třeba na županu nebo na mém tričku. A vím určitě, že když jsem v práci tak že spí v posteli. To znamená že si na tu postel skočí zřejmě když tam nebudu.

Cituji Sisnka: není jiný řešení než od ložnice zavřít dveře

To nemůžu, to by mohla být jenom v předsíni nebo v kuchyni a to je mi jí zase líto. - jsem hrozná

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Silvie OK:

Přesně takovejhle má červenej s pacičkama

starýho psa novým kouskům nenaučíš, znáte to....

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na panda08:

Naštěstí naše nelíná, takže o chlupy mi nejde, jde mi vyloženě jen o to dotěrné buzení, že chce třeba zrovna ve tři ráno podrbat. Přitom to nikdy nedělala.
Já když jí zavřu, tak mi za dveřmi udělá občas na truc loužičku.
S tím tričkem to zkusim děkuju za radu. Uvidíme jak to dopadne až v sobotu přivezou postel, úplně nejlepší by bylo kdyby na ní nedokázala vyskočit

Cituji Cindova: Pelíšek má krásnej, ale nechce vněm vůbec spát, nejradši spí třeba na županu nebo na mém tričku. A vím určitě, že když jsem v práci tak že spí v posteli. To znamená že si na tu postel skočí zřejmě když tam nebudu.

on si to potom nedovolí nebo jestli máš přehoz, tak to snad nevadí, důležité je, aby pochopil, že když tam spíš, tak spí ve svém pelíšku chce to trpělivost

Ještě když jsme bydlely se ségrou u našich a měli jsme tyhle dva malé mrňousky, tak já jsem je ze své postele vždycky vyhazovala, ségra je nechávala a oni to pak u mě ani nezkoušeli

Tak to my máme podobný problém, pejsek sice usne v pelíšku, ale v noci přeleze k nám do postele ...

Zkus mu dát do pelíšku své onošené triko nebo deku z postele, prostě aby mu to tu postel co nejvíc připomínalo. Jinak, najednou po sedmi letech zakázat psovi přístup do postele mi přijde docela drsné, ne nadarmo se všude píše, že pes má být v posteli buď pořád celý život nebo vůbec ne.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji dadabus: pes má být v posteli buď pořád celý život nebo vůbec ne.

No, on to taky 7 let nebyl problém, protože si lehla k nohám a spala. Ale nyní, kdy mě v úterý vzbudila desetkrát za noc úplně bezdůvodně, tak mi to začalo vadit. Vynucuje si čím dál tím víc pozornosti, až je to neúnosné. Drsné to je, ale věřím, že právě s novou postelí je to dobrý krok jak jí to odnaučit.

arrow
profile_image
modrá víla
od 6. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Není pravda,že pes nejde odnaučit po 7 letech spanín v postely,aby tam nechodil.Jde jen o důslednost.Pokaždý,když tam skočí,nebo uvidíš,že tam chce skočit ho odstrč a důrazně řekni- nesmíš,nebo fuj,nebo na co jste naučené.A to musíš dělat pokaždé,když se o to pokusí.Pes si nesmí myslet,že je něco víc,než pán a může si dovolit vše.To ty jsi její paní a kápo a ona tě musí poslouchat.A pokud tam leze přes den a ty tam nejsi,tak není jiný způsob,než ji tam nepouštět,protože pes si to jainak spojí a tím,že paní doma-nesmím,paní pryč-můžu cokoli.
Vím,že vám to možná přijde drsné,ale psi nejsou lidi,ani mimnka,jsou to psi,šelmy(i takový yorkšír) a pro ně jsme smečka a v každé smečce funguje hienachrie,tzn. nejdřív vůdce(to je pán) a pak ti ostatní.A pokud si pes myslí,že je pán on,tak je to špatně.Takový pes pak neposlouchá a kdsyž se mu něco nelíbí,dělá naschvály(viz loužičky a buzení desetkrát za noc).Prostě bud důsledná a ukaž jí,že jsi tady pánem ty a ajen ty budeš rrozhodoavat o tom,jestli bude spát na postely nebo ne.
Mám taky psa a dřív spal jen na gauči a za pár dní jsme ho to odnaučili a je to v pohodě.Prostě si musí uvědomit.že nesmí,tot vše- žádná věda.

arrow
Neprodává v Bazaru

A jak odnaučit štěkání,když odejdeme z domu?Vzali jsme si Y.T v 5 měsících a nebyla zvyklá být sama a bohužel ani na ostatní pejsky.zkouším se po chvilkách vracet,aby jí bylo jasné,že se prostě vrátím,ale nějak nám to nejde

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené