Smazat

Jak ukončit návštěvu kamarádky

Jak ukončit návštěvu, která se nemá k odchodu ve chvíli, když už chci být sama - aneb návštěvy, které neberou konce.....................................

Ahoj holky, předem avizuji, že se nejedná o žádné zásadní téma - spíš mě zajímají vaše názory.
Mám kamarádku, která je fajn a se kterou čas od času něco podnikáme nebo se navštěvujeme. Má ale jednu takovou pro mě trochu otravnou vlastnost - nikdy se jí nechce ukončovat schůzky. Ono to možná takhle vyzní blbě, já ji vidím opravdu ráda - jde ale o to, že třeba přijde odpoledne na návštěvu, postupně probereme, co je nového, a když nám postupně dojdou témata a blíží se večer, já bych návštěvu ráda ukončila, jenže ta kamarádka nikdy domů nějak nespěchá A tak tam spolu dál sedíme, zábava vázne, myslím, že to sama musí také cítit, ale zůstane ještě další dvě hodiny, než se zvedne. Já jsem takovej společenskej introvert, ráda se vidím s přáteli, ale zároveň mám ráda svůj prostor a domácí klid sama nebo s manželem. Když jsme venku, tak mám možnost lépe tu schůzku ukončit, když se mi chce (kamarádka se v takovou chvíli klidně i pozve k nám, ale v této situaci je pro mě jednoduší jí říct, že se mi to zrovna nehodí). Jak ale diplomaticky ukončit návštěvu ve chvíli, kdy jsme u nás, aby to nebylo neslušný nebo moc drsný? Máte nějaký tip? Setkaly jste se s podonou situací? Jak jste se zachovaly?
Předem díky za tipy a za názory...
 
arrow
profile_image
Gabriellla
od 13. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já bych jí prostě řekla, že musím ještě něco dělat, uvařit, žehlit, uklízet atd. nebo, že si musím jít něco někam zařídit. To mi nepřijde neslušné . A manžel tam u toho není když tam je ona? By prostě mohl říct miláčku musíme ještě tam nebo tam.

Jo, dovedu si to velice dobře představit - proto je mnohem lepší setkávat se v kavárně. Záleží, jak často chodí - pokud jednou do měsíce, tak by se to ještě dalo vydržet, pokud častěji, tak si je potřeba něco vymyslet ... schůzi bytového družstva, žehlení, excelovou tabulku pro šéfa na zítra na ráno, večerní meditace, hlavybolení, ... než ji to trkne. Psa nemáš, předpokládám, ten je pro takové chvíle zcela ideální ( "musím se psem" )

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo, buď že mám něco neodkladného, musím v tolik a tolik někam jít, nebo je ještě možnost s někým se domluvit, ať v určitou hodinu zavolá, a pak řešit velmi důležitý a neodkladný telefonát (např. tchýně nebo tak...), který bude tak na hodinu určitě

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo, to znám velmi dobře. Občas ke mně přišla takhle nevyhoditelná známá, už bylo hodně pozdě, ona se pořád nezvedala, tak já začla s tím, že jsem hrozně uvanená a těším se do sprchy. Tak mi řekla, ať se klidně skočím osprchovat Takže když jsem vylezla ze sprchy, stále tam seděla, že vesele pokračujeme dál. Taky na to nemám někoho vykopnout.

Ale možná bych zkusila už na začátek avizovat, ať přijde, ale že třeba od šesti jsi domluvena na "doplň", aby s tím počítala, že to zase nebude návštěva pomalu do půlnoci.

arrow
profile_image
Anaphalis
od 30. 3. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přesně Phaeton - taky mě napadlo říct, že si chceš dát sprchu, že je pozdě Ale jak vidím, i to nemusí zabrat. Já mám občas dojem, že přesně takový je jeden kámoš mého přítele Jsem z něj zoufalá. Je přesně ten typ jak píšete, není mu blbý vůbec nic a zásadně neví, kdy už je čas jít domů. Ale přitom jinak je moc fajn a hodný člověk a je o čem si s ním popovídat, jen prostě nezná míru. Naštěstí měl přítel pochopení a vidí to stejně, když jsem mu to řekla. A taky nevěděl jak ho vyprovodit ve vší slušnosti. Takže to řešíme tak, že v nestřežený okamžik udělám na přítele hrozný ksicht a on mi dá taky znamení, jakože jasně a pak většinou udělá v hovoru s kámošem pauzičku, koukne na hodiny a řekne něco jako "kolik UŽ je vlastně hodin...?" a pak "já už jsem tak utahanej... půjdem si sednout ještě na zahradu na cigaretku a já tě pak doprovodím". V tuto chvíli nastupuju já a zahlásim něco ve smyslu "bože, zítra zas ráno vstávat brzy...". Je to takové celkem přímočaré "jdi už domu kámo" , ale nikdy to nevzal špatně a jde (a dokonce se potom i vrací ). Nebo ještě přítel používá výmluvu na práci - "já ještě musím přeinstalovat počítač na zítra, musím se na to vrhnout, už je pozdě". Tohle zabírá. Jinak si zkuste třeba dávat sraz na neutrální půdě, abys mohla říct, že už musíš běžet a tím to ukončíš.

arrow
profile_image
Vebinka
od 9. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Souhlasím s tím, co píše Phaeton. Dopředu říct, že budeš mít čas od - do. Já to třeba takto praktikuji celkem často, protože taky nemám ráda, když někdo neví kdy odejít

arrow
profile_image
NEWTIME
od 11. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Potom, co to tady pročítám, tak já jsem asi neslušná Normálně se mi někdy stalo, že jsem narovinu řekla "hele, nechci tě vyhazovat, ale už je dost hodin, nezlob se, jsem utahaná...". A vždy v pohodě. Co je na tom, říct pravdu? Asi by mě nebavilo si pořád vymýšlet výmluvy

arrow
profile_image
Lasička_
od 13. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Phaeton: Takže když jsem vylezla ze sprchy, stále tam seděla, že vesele pokračujeme dál.

Hehe, tak to je dobrý Nechápu, že to těm lidem nedojde. Každopádně nápad avizovat už předem, ať přijde od do, mi přijde dobrý. Díky všem za odpovědi!

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji NEWTIME: Normálně se mi někdy stalo, že jsem narovinu řekla "hele, nechci tě vyhazovat, ale už je dost hodin, nezlob se, jsem utahaná..."

Jako je pravda, že jsem ještě tohle nikdy nemusela řešit, ale asi bych to taky řekla na rovinu, že jsem už unavená, ale zas já mám kamarády a kamarádky takové, že sami vycítí, že už je čas a nemusím jim ani říkat, že už by měli odejít, maximálně fakt stačí říct, že už jsem unavená a oni se dovtípí...
Případně si nemyslím, že by se měl někdo urazit, když prohodíš něco jako "už bych to asi pro dnešek ukončila, ale co se domluvit zase na příště?" Ale chápu, že to někomu může být nepříjemné

Cituji Phaeton: tak já začla s tím, že jsem hrozně uvanená a těším se do sprchy. Tak mi řekla, ať se klidně skočím osprchovat Takže když jsem vylezla ze sprchy, stále tam seděla, že vesele pokračujeme dál.

tak tohle už je vrchol ignorace

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Teda, mně je zas pekelně nepříjemné, kdyby mi někdo neřekl, že už chce mít klid na sebe a já ho obtěžovala. Teď nedávno jsem byla u známé, která mě vyloženě pozvala, ale o hodinu později už vyprávěla, jak se jiné známé nemohla zbavit a myslím, že mi něco naznačovala. Cítila jsem se jak blbec.

Tohle často vypráví jedna kamarádka, že se nemůže zbavit tchýně. Ale prostě milejší by mi bylo "Nezlob se, ale už jsem utahaná.." a je jasno.

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Také se mi stalo a naštěstí jsem si nikdy nemusela nic vymýšlet. Prostě jsem řekla, že už se musím připravit na zítra a chci trošku vypnout, než přijde přítel a že se zase uvidíme v ten a ten den.. Pokud to někoho urazí, tak je to jeho problém. Stalo se mi, že jsem měla sraz se známou a čekala jsem, že spolu budeme déle a ona po půl hodině, že musí ještě tam a tam za někým, tak to mi prišlo takové neslušně rychlé, ale vzhledem k jejímu časovému prostoru se to dalo chápat.
Když mi bylo náct, tak jsme měli v partě holku a ta se všude pozvala, dlouho tam vysedávala a co nejhorší, neseděla nikde za svoje, ale za cizí. Z každého vyládovala cigaretku, pivečko...Když už jsem to nevydržela a řekla jí, že každého jen využívá a ať si platí sama, tak se rozbrečela, ale je pravda, že pak už tak často nechodila a občas si něco zaplatila..

tak ja mam stejny problem. bydlime v dome se zahradou a velkym bazenem. mame 2 psy a kamarad meho manzela je u nas v lete minimalne 2x do mesice. prijedou v 11 dopoledne, udelame k obedu bbq, k veceru vyvencime psy, vratime se zpatky a oni sedi a nemaji se k odchodu. v 9 vecer ze co bude k veceri a obvykle jdeme do samosky koupit zmrazene pizzy. ve 12 v noci se stale nemaji k odchodu a vetsinou odjedou v jednu v noci a my jsme hotovy. jeho zena se chova jako male dite a 14 ti leta dcera taky. celu den lezou po psech a valeji se po nich, lezou jim i do pelisku a ?uchaji je bez prestani. nikdy nas nepozvou k sobe do bytu. vcera prijeli a sli jsme do restaurace na obed. melinprijet jeste jedni znami, ale nakonec nemohli. po obede jsme sli pesky k nam domu a uz jsem po ceste avizovala, ze jsem unavena, ze pujdu ch ilku spat u televize. prevlekla jaem se donteplaku, natahnu se na gauc a i jsem usnula, oni nic. kdyz jsem se probudila, tak se smali, ze si mam dat jeste jednu prochazku do pizzerie. uz jsme nevedeli jak se jich zbavit. smrdeli tady do 7 vecer. zeptala jsem se, kdy nas pozvou oni a nechapali. tim pretekla moje trpelivost a odted se s nima budeme setkavat jenom.v restauraci. domu uz ne.

 

Váš příspěvek

Jak ukončit návštěvu kamarádky

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené