arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na baileys:
kastrovali jsme našeho něvu ve 14 měsícíchh, kdy mi z gustem obstříkl téměř celý gauč. Šel hned druhý den. Je to již více jak rok a od té doby se to neopakovalo. Teď k němu máme téměř dvouletého maina, ještě nevykastrovaného. je to takový tydýt obrovský, ale nekrupnul ani jednou, takže zatím zůstává i s kocouří ozdobou
To veronika8815:
i kdyby byla zahrada, nepomůže to. Za prvé se nekastrovaný kočičák strašně toulá a vrací se více méně stále zraněný od potiček, či se jednou nevrátí vůbec a doma značkuje tuplem

arrow
profile_image
viana
od 10. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

vykastrovat?

No veterinář nám řekl, že se kocour má kastrovat nejdříve v roce... Jinak s tím přenášením je to problém, protože přítel dělá krátký/dlouhý týden - 12 hodin, tak by tam byl kocour často sám. A já mu ho nechci zase brát na stálo.
Souhlasím, že na kočky se musí jinak, víc laskavě a ne bití. Jedna známá ale zas říkala, že když jí kocour jednou něco označkoval, tak mu dala co proto a pak už to nikdy neopakoval. U toho mého by to asi nepomohlo, je to rošťák , takže asi opravdu nezbyde než kastrace
Děkuju za názory

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Kocourek se může vykastrovat i dříve než v roce. Záleží hlavně na tom jak rychle dospívá...od toho se odvíjí mj. i ono značkování.
Jednoho kocourka jsem nechala kastrovat v 6 měsících, protože už měl náznaky značkování. Dneska je mu 10 let a je stále v dobré kondici, která dále souvisí nejvíce s tím jak je krmený.
Druhého kocourka jsem nechala kastrovat až v roce, protože bylo nejdříve nutné jej vyléčit a také je v pořádku.

Reaguji na Averys:
No ale kocourek už je starší, než jeden rok. Kocourci se kastrují kolem cca 8 měsíců, někdy i dříve. Jen je třeba počítat např. s tím, že u briťáků nemusí dojít k plnému vývoji, že kastrovaní kocouři mohou být drobnější apod.
K tomu bití koček - kočky jsou pořád šelmy, výrazně méně domestikované než psi - v tom "výchovném" pohledu. Je to jako potrestat bitím divokou šelmu - ten kýžený efekt to mít stejně nebude a ten vztah člověka a zvířete je tím poznamenaný. Možná, že už ten kocour neznačkuje, to možné je, ale pochybuji, že ten vztah kocoura k ní zůstal beze změny.

No počkám ještě, jestli to jednou udělá (doufám, že to nebude zrovna na gauč) a pak tedy kastrace. Ještě se zeptám, jak moc se změní povaha po kastraci? Ten náš je dost divokej (je to obyč. kočka ze statku) a právě jsme chtěli, aby zůstal jakej je...

arrow
profile_image
Ditta
od 1. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Averys:
Našemu se povaha nezměnila, pořád je to puberťák, a když ho to lapne, lítá po bytě jak střelená sviňa Ale řekla bych, že je ve fázi klidu víc umazlenej.

Reaguji na Ditta:
to zní dobře

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené