arrow
profile_image
balea12
od 28. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

platí tu jednoduchá poučka (vetšinou) : pro nebarvené, zdravé vlasy neuškodí používání věcí bez silikonu. Občas ale silikony jsou potřeba, a nenašla jsem styling bez nich. POkud máš chemicky narušené vlasy, tak ti silikony pomůžou, a bezsilikonové věci ti spíše uškodí tím přesušením. Vlasy můžou mít vetší objem, ale budou drsné. Takže pro poškozené - silikony, pro zdravé - vzásadě je to na vás.

Spíš než na počtu silikonů záleží na jejich druhu. Jsou takové, které se z vlasů vymyjí lehce a jsou takové, které ve vlasech zůstávají dlouhodobě. Více zde.

Silikony prostě vlas uzavřou a uhladí, takže je na pohled pěknější, ale to neznamená, že vlas vyléčí

arrow
profile_image
Missinka
od 14. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mishka999
děkuju za odkaz , zajímavej seznam - tak jsem zjistila, že zrovna ten Vichy obsahuje silikon, který se téměř nedá vymýt ... asi vyzkouším něco z přírodní kosmetiky, to silikony nemá .

mé poznatky: kosmetikou tzv chemií se silikony jsem si myla vlasy celý život. V podstatě jsem je nikdy nebarvila, jenom myslím jednou mě popadla touha po černé barvě, která by kontrastovala s mou bílou pletí no..silikonové přípravky mi vyhovovaly(a vyhovují dodnes), krásně vlas uzavřou, uhladí, vlasy vypadají zdravě a krásně kloužou Ale tak před rokem mě nevím proč popadla konat dobro vůči přírodě a kupovala si různé přípravky od Urtekramu, Alverde, Dr. Haushky...dokonce i gel ze lněných semínek kvalita vlasů se nezhoršila, ale zdály se být takové méně lesklé, elektrizovaly, po pár měsících vysušené konečky. Ještě jsem to pár týdnů vydržela a pak poctivě šáhla po prvním silikoňáku, co jsem našla v drogérce Takže pokud máte zdravé vlasy jako já, příroda by vám mohla vyhovovat, podle mě se dají přípravky bez silikonů dát jen na opravdu zdravé vlasy.Poškozené ještě víc odepíšou.Za mě vedou silikony

nepadla tu důležitá informace - silikony znemožňují barvám na vlasy proniknout dovnitř a účinkovat, jak mají. Ženy, co používají přípravky se silikony, si pak stěžují, že barva má jiný odstín, než čekaly nebo že dlouho nevydrží.

arrow
profile_image
Missinka
od 14. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji AdaZBrna: nepadla tu důležitá informace - silikony znemožňují barvám na vlasy proniknout dovnitř a účinkovat, jak mají. Ženy, co používají přípravky se silikony, si pak stěžují, že barva má jiný odstín, než čekaly nebo že dlouho nevydrží.

fakt? to jsem nevěděla , sice nebarvím, ale je to logické, že pak ta barva míň vydrží - to je dobé vědět až mě popadne touha po jiné barvě vlasů

Missinka
fakt dozvěděla jsem se to od kadeřnice, když jsem si jí stěžovala, že mi barvy nechytají tak, jak bych si přála. Ona měla zrovna moje vlasy v ruce a hned věděla, kde je problém - v silikonech!

arrow
profile_image
HCdracice
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky jsem četla, že: pokud používáte šampony se silikony, tak je opět na místě speciální péče. Především není vhodné fénovat. Při fénování se silikonová vrstva roztéká, šupinky na povrchu vlasu se postaví a rozteklý silikon si pod ně hezky zaleze a až si šupinky zase sednou na své místo, bude pod nimi vrstva silikonu, kterou z vlasů už nikdy nikdo neodstraní, která je zbytečně zatěžuje a neplní už svou původní ochrannou funkci. Pokud se taková horkovzdušně silikonová péče stane pravidelnou, tak vlasy ztratí lesk, který už jim vrátí jedině nůžky a čas a z původně husté, silné hřívy se stane porost nepříliš bujný, matný a lámavý.

Takže když pak používám gely a laky se silikonem, tak jim to neuškodí, páč už mám po fénování.

arrow
profile_image
betulilinka
od 26. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já mám kamarádky které celý život používají jen šampony se silikony a nejak to neřeší a vlasy mají zdravé, krásné a husté a hlavně hodně dlouhé...jsem toho názoru, že vlasy se ničí rozhodně jinými způsoby např. žehleni, fénování a barvenim atd....a potom je jasné že vlasy zdravé mít nebudete! šampony bez silikonů jsou určite lepší ,ale zase když má někdo vlasy jako chemlon tak mu to moc nepomůže a vysušší víc protože je tam zase více alkoholů.

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Co je škodlivé a co ne je individuální. Někomu vyhovuje to a někomu zas něco jiného. Mě vyhovují silikony. protože mám jemné vlasy a po přírodních šamponech elektrizují. I když jsem se nebarvila.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené