arrow
profile_image
MartaItaly
od 19. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky,moooc vám děkuji za nazory,jsem ted s toho chytra a jen koukám do mapy a pak inzeráty,ach jo... neni to tak jednoduche. Manžel má pracovat ve středu Brna asi ulice Husická,u hotelu internazional se ma otevirat italska restaurace. Takže abyto mel dobré on na dojížděni,bud autem a nebo tram. Pro me je duležite klidná cást jak jsem psala i kousek od centra nebo i dál,děti pujdou do školky,tak snad rychle něco najdu,už tak na zápis je pozde,ale snad nas vezmou....

arrow
profile_image
Sisnka
od 23. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na adrenaline34: Nene říká že mu to tak trvá vždycky, bydlí jakoby úplně na konci Bystrce a v tu dobu ráno kdy jede on jedou další lidi směr centrum do práce apod. a je to prostě víc ucpaný,, Pokud to šalinou trvá cca 30minut je to možný z některých částí je určitě rychlejší jezdit MHD.

Reaguji na MartaItaly:

Jj to je na Husové ) Tak na Veveří jsou taky moc pěkný byty co vím od známých

arrow
profile_image
MartaItaly
od 19. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na OnlyOne: To je pravě můj problém,že musím jít neslepo. a pravě proto,žadam o rady,nechtěla bych skončit v nějakém škaredém místě.

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lauritta: .To objíždíš přes Bratislavu, ne?

Zkratkou přes Oslo. Z Ečer. do centra mi cesta trvala jedničkou vždy nejméně kolem 40 minut. Ovšem já jela jen vždy v exponovaných časech, máš jistě větší přehled, když jsi tam žila dlouho.

arrow
profile_image
chocolattecoffee
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji adrenaline34: Člověk by měl vybírat i lokalitu podle toho kde se bude cítit dobře a je to jeho srdci a povaze tak nějak bližší

To jsi řekla krásně. My jsme se v tom centru cítili dobře, ale pak jsme bydleli pro změnu na okraji a tam se nám žilo taky dobře. Nevím nevím, vyhovovalo nám právě obojí.

arrow
profile_image
Anietish
od 18. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jak již jsem psala, kousek od centra jsou Medlánky, kde je fakt hezky, bezpečno, relativně čisto (oproti třeba Bohunicím), dostupnost ZŠ, školky, obchody (Billa), několik menších obchůdků na potraviny, plavecký bazén za rohem, mám pocit, že je tam i malé fitko, vinárna, kavárna, cukrárna. To stejné Řečkovice. Je sem i dobré dopravní spojení.
Juliánov, Lesná, Jundrov - to jsou všechno pěkné části Brna, využitelné.

Nešla bych a za mě NEdoporučuju: Líšeň, Bohunice, Cejl a nejbližší ulice kolem!!, Husovice, Židenice.
Ono to chce i štěstí, že narazíš na dobrou část té čtvrti, na novější nebo starší apod...

arrow
profile_image
Anietish
od 18. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na karkulkaR:
Česká, Lelekovice, Mokrá Hora, Ořešín, Útěchov, Soběšice, Jehnice, Ivanovice.

Reaguji na Anietish:
Mokrá hora, soběšice a útěchov jsou kopcovitý já myslím rovina jako je troubsko a popůvky ale na ty ostatní mrknu díky

arrow
profile_image
Nelie
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Oni tu všichni haní Bohunice, ale já tu žiji od sedmi let a chodila jsem sem na základku, brácha do školy... naproti paneléku mám campus (obchodní centrum), pět minut pěšky nebo jednu zastávku poštu a polikliniku (jsou tam moc dobří doktoři, hlavně dětská, Dostálová, ta je skvělá)... obchody na každém, rohu - Albert, Sněženka (nebo jiná kytka). Kousek i hřbitov... do centra se dostaneš šalinou - 8 na hlavas (10 mnt), 7 a (teď nevím jestli 5 nebo 6) na českou a mendlák (15 mnt). Jezdí tu 50, 25, 29, 69... ale je fakt, že já bydlím Pod nemocnicí, to je taková lepší část. Ale základek je tu několik, školek taky. Paneláky kolem jsou nově opravené... opravdu záleží na části sídliště. Bohunice jsou obrovské.
Hřišť je tu taky dost, postupně se opravují... chce to si vybrat dobrou lokalitu.
Mě jako studentce to vyhovuje, za 20 mnt jsem u fakulty, stejně tak v práci ve špalku, 15 ,mnt na mendlák trolejbusem, kde se dá pŘestoupit na vše. Campus Square - je zde Tesco, Paneria, DM, obchody s oblečním, kavárna, Albi, čistírna obleků, Česká spořitelna, Pet Centrum, kuchyně Oresi, teď nějakej obchod s pohovkama, H a M studio - hračky, protože je naproti fakulta, je tu spousta fasfoodu - subway, atd... dalaší obchody - Electro Planeo, koberce, ten obchod s dětskými věcmi, Deichman... až teď si uvědomuju, jak je to sakra velký
Kousek je i Kaufland - jezdí sem 60 bus, kterým se dostaneš za necelých 15 mnt k Vaňkovce.
Klid podle toho, v jaké lokalitě je volný byt. Roznášela jsem na poště, takže Bohunie znám dost dobře a jsou oblasti, do kterých bych nešla (hlavně ty oblasti, kde jsou vysoké paneláky).
To mě přivádí ke knihovně KJM - s těma elektronickýma kartičkama... Lány, hned naproti je dobrá cukrárna.
Sama bydlím Pod nemocnicí a hned za panalákem je základní škola Vedlejší 10, asi 10 mnt cesty školka, kterou mohu doporučit, chodil tam bratr a když se teda nedívám na to, co z něj roste, byly tam příjemní. Navíc je nově opravená.
Rozhodně bych nešla do Bosonoh. Sice krásná oblast, ale bus jezdí jen každých 20 mnt a kolem taky nic moc. Roznáším tam poštu a lidé taky nejsou zrovna příjemní - tedy jak kteří. Je to taková obalst půl na půl - hodně prachatí vs. hodně chudí. Mladí ne zrovna vždycky příjemní. Navíc je tu učńák, jezdí tam sposta kluků (snad chápete, že ne zrovna vzor chování), pro menší děti asi ne zrovna bezpečno.
V Bohunicích je aspoň nemocnice, poliklinika, veterinář, opravdu úplně vše. To je výhoda.
Pokus by se ti třeba zalíbil nějaký byt v Bohunicích, klidně napiš do SZ, já ti ráda o té lokalitě něco povím... jsem tu "už" 14 let, mám to tu prochozený. Jako dítě jem tu byla moc spokojená.
Je teda fakt, že je to tu nahoru a dolů (cesty), ale na procházky se tu dají taky njít místa. Opravdu vše záleží na lokalitě.

Jinak, Kohoutovice jsou krásné - 37 jsi na mendálku za 15-20 mnt (teď si nejsem jistá)... krásná místa na procházení. Nevím, jak je to tam se školou a škmolkou, ale pro děti asi nejvhodnější. Navíc je kousek les a jiné stezky + obora.

No, tak jsem se dost rozkecala

Tak lokalita jako taková je dobrá ovšem v Bohunicích je panelák na paneláku a hlavně je tam víc injekčních stříkaček než kdekoliv jinde... mládež se baví hlavně o tom kdo za co sedí, jak dlouho, kdo co vysprejoval, kdo koho okradl, jako největší špíny co jsem poznala bydlí právě tam, roznášela jsem tam letáky a během 6 ulic jsem narazila na 3 takový partičky co si tam hulily a kolem nich rozbitý flašky atd.. takže s děckama bych tam určitě nešla.

arrow
profile_image
Nelie
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

I já zde roznášela, noviny... v pět ráno... ano, takové oblasti tu jsou, ale ne všude. Jsou zde místa, kde bych se bála jít sama v noci, ale třeba tam kde bydlím já, ne... opravdu je to o lokalitě, konkrétní ulici, protože Bohunice jsou velké. Tady u nemocnice a kampusu je to civilizované, dá-li se to tak říct. Ale tam u dálnice je to panelák na paneláku, staré neopravené paneláky.
Tady je řada paneláků a před nimi parkoviště, za nimi plac s hřištěm nebo trávou.
Jsem celkem posera, co se týče chození pozdě, ale do práce jsem sem chodila na pátou a pěšky, podél silnice, nikde ani živáčka.
A injekční sťríkačku jsem v oblasti, kde žiju já, neviděla už léta. A to chodím se psem třikrát denně ven. Dokonce i ty exkrementy se tu páničkové naučili uklízet, že jich tu je pomálu.
Za celé Bohunice mluvit nemohu, ale Pod nemocnicí, jako ulici, dávám plus.
Paneláky jsou tu nově opravené, nové výtahy, zámky na čipy.
Party puberťáku, kterým nezaschl inkoust na občance a už popíjí, se najdou všude, bohužel. Takto bezpečná oblast, bez těchto případů, se bych řekla nenajde. Je to rok od roku horší.

Samozřejmě ti neberu názor, ale za svou oblast můžu mluvit hlavně v pozitivech.

arrow
profile_image
Nelie
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Hodně záleží, jestli chce paní žít v takovém městském sídlišti nebo někde v domku v vesnickém sídlišti.
Pro mě jako studentku je to tu skvělé, protože se všude dostanu za chvíli. Pokud se něco stane, nemocnice je taky pět minut cesty.

arrow
profile_image
Nelie
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mohu-li ještě dodat. Loni se tu otevřel Kampus lékařské a přírodovědecké + sportovní fakulty. Proto se do oblasti kolem stěhují studenti (hlavně tedy studentky), takže je tu poměrně klid. Hlavně o víkendu, kdy většina studentů odjíždí na víkend pryč.

Ale měla-li bych se stěhovat, šla bych pravděpodobněji do Kohoutovic, protože tam je z hlediska prirody opravdu krásně. A i když by mi chyběl ten ruch, pro děti je to asi tam nejlepší

arrow
profile_image
berta364
od 22. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na MartaItaly: Záleží na tom, co preferuješ. Pokud budeš chodit hodně do centra za "nočním životem", tak bych volila asi okolí - Černá Pole, Žabovřesky. Ale pokud vyžaduješ spíše klidnější místa, tak určitě doporučuju Jundrov.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené