Ahoj, potřebuji jen poradit ohledně kontaktních čoček. Chtěla bych si pořídit jednodenní čočky, ale nevím, jestli koupit stejné dioptrie jako mají moje brýle nebo o něco vyšší? Nosím brýle -1,75. Dříve jsem čočky nosila, ale už je to hodně dávno a nepamatuju si, jestli byly -1,75 nebo -2. Jak to máte vy? Nosíte brýle i čočky se stejnými dioptriemi, nebo tam máte nějaký rozdíl? A jaké jsou vlastně vaše zkušenosti, s jakými čočkami jste spokojeni a s jakými třeba vůbec ne?

Ahoj, já nosila brýle taky -1,75 a čočky kupuju ty samé. Konkrétně Acuvue Oasys - ty jsou 14ti denní, nosím je těch 14 dnů nonstop, někdy i déle. Vyhovuje mi, že si je nemusím sundavat na spaní, jsem líná . Vyzkoušela jsem jich spoustu, ale tyhle jsou nej.

arrow
profile_image
vilaamalka
od 18. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

a co kdybys třeba navštívila odborníka v optice nebo očaře? ony ty čočky mají i jiné parametry mimo dioptrií, třeba propustnost, průměr, zakřivení a ne na každé oko každá čočka dobře pasuje. jinak mně očařka doporučila dioprtie nižší než jaké mám u brýlí.

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, já mám brýle -2,00 a na očním mi nejdříve dali na zkoušku -1,75, že to prý stačí. Ale pak jsem sama zkusila i čočky -2,00 a je to samozřejmě lepší! Vyzkoušela jsem několik značek a nejvíc mi sedí Air Optix Aqua.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám Air Optix Aqua a kupuji si o čtvrt dioptrie méně, než mám v brýlích- vysvětloval mi to tak i můj oční, že v čočkách mohu mít klidně o tu čtvrt sioptrii méně. Ta čočka je přece jen přímo na oku, zatímco brýle jsou dále a nemáš periferní vidění.....

Absolutně nedoporučuju kupovat si kontaktní čočky podle toho, co ti kdo poradí na internetu! Jestli chceš nosit čočky, tak si zajdi k očnímu nebo kontaktologovi. Jak už psala vilaamalka, u čoček není jediným parametrem dioptire.

Cituji mishka999: zajdi k očnímu

To je fakt, na očním ti poradí, jaký typ, objednají a vyzkouší je s tebou (pokud jsi ještě nenosila). Já je teď kupuju jedině přes internet, protože u oční si naúčtovala za ty samé čočky 4x tolik, ale je fakt, že než jsem si je objednala sama, měla jsem je vyzkoušené.

arrow
profile_image
cutie7
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Karolinaa: e těch 14 dnů nonstop, někdy i déle. Vyhovuje mi, že si je nemusím sundavat na spaní, jsem líná . Vyzkouš

Oasysky nosim už pár rokov a nikdy som o tom nepočula že sa nemusia vyberať na noc

arrow
profile_image
Irida
od 27. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na simuška:
Určitě si nejdřív zajdi k očnímu doktorovi, oči ti prohlédne, změří dioptrie a určí vhodné čočky. Co když si objednáš čočky z netu a nebudou ti vyhovovat parametry? Pak už si je můžeš objednávat z netu, ale bez vyštrření si je neobjednávej. A taky tě naučí manipulaci s čočkama, péči o ně...

Já byla na vyšetření před léty, ale už si právě nepamatuju, které mi přesně doporučili. No a celkem mě tlačí čas a chci je taky z internetu kvůli ceně. Každopádně myslím, že když si koupím stejné jako brýle, tj. -1,75, tak nic nepokazím a protože je to fakt jen kvůli týdenní dovolené, tak snad to nějak přežiju

arrow
profile_image
Irida
od 27. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já teda mám na čočkách o půlku dioptrie méně, než na brýlích...to je asi taky dost individuální.

Cituji cutie7: nikdy som o tom nepočula že sa nemusia vyberať na noc

to vážně? Pro mě to jsou nejpohodlnější čočky právě kvůli tomu Vadilo mi, že u těch vyndavacích jsem si musela hlídát, jestli mám pouzdýrko u sebe a tak, třeba když jsem spala jinde než doma... takhle to vůbec neřeším

arrow
profile_image
Magggieee
od 1. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na simuška: Většina optik, kde se prodávají čočky, má taky svého lékaře, který je tam speciálně na to, aby ti přeměřil oči a poradil s výběrem čoček. Vím, že jsou ve všech Eiffel optik, Fokus optik a určitě i dalších. Kupovat si jen tak čočky bych taky nedoporučovala a to ze 2 zásadních důvodů: 1. je to drahá záležitost, takže pokud si nějaké koupíš a nebudou ti vyhovovat, dala jsi 1000 Kč a víc za nic. A hlavně za 2. si můžeš dost znepříjemnit život a ublížit očím. Takže pokud se nechceš objednávat na oční, zkus zajít do nějaké optiky, tam tě vezmou buď hned, nebo do pár dnů a budeš moct být klidnější, že to máš zkontrolované odborníkem a to i do budoucna. Většinou ti tam dají 1 pár na vyzkoušení a další už si pak můžeš koupit, kde chceš.

arrow
profile_image
Magggieee
od 1. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Karolinaa: O tom, že by to šlo u Acuvue Oasys taky nevím, ale je to možný. Každopádně mně zase vyhovují měsíční AIR OPTIX NIGHT&DAY AQUA, které jsou přímo na denní i noční užití uzpůsobené. A přesně jak říkáš, nemusím mít u sebe pořád pouzdro a roztok, když se někde zdržím, případně usnu

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Karolinaa: Já je teď kupuju jedině přes internet, protože u oční si naúčtovala za ty samé čočky 4x tolik, ale je fakt, že než jsem si je objednala sama, měla jsem je vyzkoušené.

Já to mám úplně stejně. Nejdřív vyzkoušené na očním, pak jsem si tam koupila balení na 3 měsíce. Ale teď už kupuju jen na internetu, protože na očním si účtují šílené ceny!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené