arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Silvie OK:
Je to zátěž, to každopádně nepopírám Kdybych byla vyloženě zastáncem kupírace, moje fenka už je o uši kratší, ale jak vidíš - není.
Známá má stejně staré štěně neapol. mastina, které šlo dnes již po 4. na operaci očního víčka ( jeden veterinář tvrdí, že operace je zbytečná a psu to nevadí, druhý veterinář tvrdí, že je operace nutná). Fenečka byla před operací nervní, ukousaná a pod, po minulé operaci byla zase plná života a po veškerých testech zdravá. (to je ovšem jen k té narkóze a plastice očního víčka, né kupíraci) Ovšem jak to bude v dospělosti je těžké teď soudit, ale jak vidíš, každý má na toto téma jiný názor.
Já jsem PRO ze zdravotních důvodů (samozřejmě u některých se mi to z estetického hlediska mnohem víc líbí, ale není li to vyloženě nakázáno, nekupírovala bych uši...), ale PROTI u psů, u kterých majitel chce kupíraci jen kvůli vzhledu a zejména u bez PP psů, kteří to na výstavu nevyžadují.
Tímto ukončuji celý můj názor.

Reaguji na Hallowey:
Souhlasím, myslím, že se ve většině shodneme. Také souhlasím s kupírováním ze zdravotních důvodů a u služebních psů.
Fenečku máš krásnou

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Hallowey: Nemyslím si, že by zákaz kupírování, který vyplývá ze zákona, byl výplodem nějakého chorého mozku, který ráno vstal z postele a řekl si "Dnes zakážu veterinářům stříhat uši psům, protože prostě můžu!". Stejně jako se radili s kynology při uvažovaném omezení chovu tzv. bojových plemen, tak věřím, že měli smysluplně podloženo zakázání kupírování uší.
Používání uší při komunikaci jsem tady už zmínila a pokud člověk zná trochu etologii, tak (myslím) nemá důvod pochybovat.
Jinak vhodný věk pro kupírování je v rozmezí 4.-8. měsíce. O bezbolestnosti se můžeme dohadovat, ale každý zastánce kupírování si může nechat zastřihnout uši a říct, jaké bylo hojení A pokud se nějaký dobrák nechá ke kupírování uší přemluvit, ustřihne mu to "šejdrem", tak se můžete celý život plácat po ramenou, jak jste mohli mít hezkého psa s krásnýma plachťákama

Jinak k tomu, že 2 vet mají odlišný názor na zákrok... Navštěvuji jen jednoho veterináře, kterému důvěřuji, věřím v jeho schopnosti a úsudek. Nikdy bych si nešla ověřit prognózu k jinému vet. lékaři. Měla bych z toho hlavu, jak pátrací balón.

Reaguji na Sejkr:
V podstatě máme názor stejný, jen si dovoluji za sebe pár poznámek:
1) vhodný věk pro kupírování jak ocásku tak uší je pár dní po narození (u těch uší je to jak u kterého plemene, více jsem po tom nebádala), popř. v ranném věku, dokud není chrupavka plně vyvinutá,
2) také jsem se o kupírování bavila, jak se svým vetem, s chovatelem AST, tak s kamarádkou vystudovanou MVDr.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Sejkr:
Ke kupírování jsem svůj názor vyjídřila.
Zas takový zastánce (jak si zřejmě myslíš) nejsem, ale to jsem psala.
Co se týká "bojových plemen" - už ten kdo to vymyslel musel být..... Ale jestli tvůj názor spočívá s zakázání určitých plemen, nemusím ti vysvětlovat, jak tomu je.

Já mám také veterináře jen jednoho a tomu zatím důvěřuji - všechny rady a zákroky byly správné. Ale jestli máš veterináře, za kterého bys "dala ruku do ohně" upřímně ti závidím, tady takového nenajdu i přes to, že jezdím na kliniku vzdálenou asi 50 km ....
Hold někteří nemají možnost dojíždět a proto volí veterináře ve vedlejším městě (kteří dle mých zkušeností nestojí ani za psí štěknutí) a hold obvolávají jiné veterináře a kliniky za zjištěním názoru jiných a mnohdy zkušenějších.

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Hallowey: Sama mám doma APBT, což jsem tady psala. Zastáncem zákona nejsem, protože omezení chovu některých plemen statistiky nezlepší! Ale potěšilo mě, že si přizvali kynology, kteří to poslancům vysvětlili

Máš pravdu, že mám veterináře, za kterého dám ruku do ohně. Určitě je to velké štěstí... A naopak velká smůla, když vet. lékaři nevěřím Já mám štěstí na 3ks veterinářů, kterým jde především a vždy o zvíře a pak až o naditou peněženku. Každý z nich ordinuje v jiném městě - Brno a 2 na severní Moravě. (Nejsi z Brna?! Myslela jsem, že ano...podle příběhu ve tvém profilu )

Mimochodem...to k tomu kupírování nebyl útok a už vůbec ne na tebe... spíš tak všeobecně všem

Já bych se nikdy na jednoho veterináře nespoléhala. Prostě si vždycky hledám co nejvíce infa. Zdraví máme jen jedno, i pejsci - a známe to, veterináři jsou často dost neinformovaní.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Sejkr:
Asi jsem špatně pochopila, promiň, jsem ráda že už si rozumíme
Jinak z Brna nejsem (ale tady mne vyhovující plastický chirurg není, takže jsem volila Brněnského), pocházím z Bruntálska a na kliniku jezdím do Opavy (jestli ti to něco říká)) Je tam více lékařů a moje malá je tam oblíbená takže do ordinace vždy přispěchají všichni vetové z kliniky a když je problém, každý přihodí radu (před návštěvou veta se vším obeznámím chovatelku, která taky přihodí radu do placu a zeptá se na názor jejich veta), ale svou veterinářku máme jen jednu, ke které vždy chodíme..
Jejda, aby se někdo nezlobil, že mluvíme od tématu..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Než kupírování začalo...přišlo by vám divné aby měli useklej ocas...či uši jinak...ted když je to opačně přijde vám to divný s ocáskem...je to jenom o zvyku.....kdyby to naprosto zakázali za 20 let by jste si ani nevzpomněli....

arrow
profile_image
viana
od 10. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kupírovat se smí, pak záleží na standardu plemene, zda to povoluje. Známá nechala kupírovat ocásek yorkovi ve 4 měsících, ale osobně s tím nesouhlasím, podle mě by se to opravdu mělo dělat do těch tří dnů po porodu. Záleží na veterináři.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji viana: ocásek yorkovi ve 4 měsících

ve 4 měsících?tak to se nesmí to je týrání!!

arrow
profile_image
sindy-2
od 7. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Moje nej. plemeno je dobrman,nemá kupírované nic jeho rodiče PP mají on ne.Podle mě kup. ušní boltce perfektně vyjádří jeho osobnost a navíc bez toho se mi prostě nelíbí.moje máma říká že veterinář Truhlář ... to dělá,myslíte že se to opravdu může?Nebo mam Tobyska snést takovýho jaký je.

arrow
profile_image
sindy-2
od 7. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na všechny co mluvý o ocásku:Myslím že vzít psovi jeho přirozenost(ocas)je týrání,pes se tak dorozumívá jako my s rukama.Vždit když se pes bojí dá ocas mezi nohy jak by to asi chudák udělal když bude pár cm dlouhý,boxer bez ocasu je hezčí ale dobrman bez ocasu...To už je trochu divný,jasně-ideál krásy,pes ale trpí.Strejda má jorka bez ocasu a vyděla jsem pani s velškorgi pembroke-žádný ocas.kupírování uší mi nevadí, dokonce se mi to líbí,hlavně u dobrmana-podlě mě je s ocasem hezčí(ale taková kombinace je asi trochu divná)

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji sindy-2: Moje nej. plemeno je dobrman,nemá kupírované nic jeho rodiče PP mají on ne.Podle mě kup. ušní boltce perfektně vyjádří jeho osobnost a navíc bez toho se mi prostě nelíbí.moje máma říká že veterinář Truhlář ... to dělá,myslíte že se to opravdu může?Nebo mam Tobyska snést takovýho jaký je.

Kupírovat ocas je proti přirozenosti, ale kupírovat uši je přirozené. To je nějaký žert?! Uši, stejně jako ocas, slouží ke komunikaci. Díky uším na první pohled poznáš naladění psa. Že se ti líbí ufiknuté uši...jako dobře, mě se líbí holohlavé ženské a psi s jedním okem. Takže oholím všem ženským hlavu a psům nechám zašít jedno oko, jo?
Pokud veterinář kupíruje, koleduje si o licenci. Jmenováním veterináře jsi mu určitě pomohla Nehledě na to, že je to zbytečná narkóza, která zatěžuje organismus. By mě zajímalo, jestli u toho majitelé taky přemýšlí, nebo si jen představují, jak bude pes krásný bez uší/ocasu.

Po kupírování se pes nesmí zúčastnit žádné veřejné psí akce.

arrow
profile_image
Bognerka
od 22. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji sindy-2: Reaguji na všechny co mluvý o ocásku:Myslím že vzít psovi jeho přirozenost(ocas)je týrání,pes se tak dorozumívá jako my s rukama.Vždit když se pes bojí dá ocas mezi nohy jak by to asi chudák udělal když bude pár cm dlouhý

Přesně!!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené