Smazat

Je mi 26 a chci jít studovat, okolí a rodina mě odrazuje

Ahoj všem, řeším teď v sobě takovou otázku. Je mi 26 a chtěla bych si letos poslat přihlášku na obor Radiologický asistent do Plzně. Jenže okolí, když jsem to vypustila z úst, se na mě začalo divně tvářit a co blbnuˇ, že bych měla raději začít myslet pomalu už na rodinu. Přítel je fajn, ten mě podporuje, že pokud chci, mám zkusit přijímačky, ale říkal, že myslel, že do 30 bude táta, letos mu bude 29. Je pravda, že já už VOŠ mám a mám i super práci, navíc bydlíme blízko u německých hranic a tam se práce dá také sehnat. Nechci, aby se mi kvůli studiu rozpadl hezký vztah.
Jak byste to řešili vy? Díky moc všem za přečtení
 

Moje neteř to má podobně, jen je o rok starší než ty, ale teď se asi rok snaží o mimi, ale už 4x potratila. Brala dlouhou dobu HA a teď to bude možná trvat roky, než se zadaří.
Pokud máš školu, dobrou práci a hezký vztah, tak není co řešit.

arrow
profile_image
Danczéz
od 19. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zrovna před chvilkou jsem někde četla, že lidé ve stáří nejvíc litují věcí, které neudělali, než těch, co ano
Trošku jsem nepochopila postoj přítele- píšeš, že tě podporuje, ale vlastně by už chtěl dítě...Neohlížela bych se (ať to zní sebevíc hnusně) na rodinu, ale řešila to především s ním. Pokud se dokáže smířit s tím, tě živit a ostatní ústupky, jdi do toho! Rozhodně se ti pořád bude lépe studovat teď, než ještě později. Ujasni si nejdříve všechny priority: proč chceš vlastně studovat? Myslíš, že tě to naplní, budeš šťastnější? Budeš pak mít možnost zábavnější/ lépe placené/ vysněné práce? Přemýšlíš už taky nad miminkem? Nebojíš se spíš dospělého života a chceš si takto prodloužit mládí?
Já jsem zastáncem toho, je-li to alespoň trochu proveditelné; studovat, klidně do třiceti, prostě co to půjde Ale jen ty sama víš, jestli ti pouhý rozmar nerozbije všechny jistoty a stejně to po prvním semestru vzdáš

Zkusit se má vše Nechápu jak tě může někdo tak psychicky vydírat. Jestli to chceš zkusit, zkus. Za to nic nedáš. Na děcka máš času dost. To že on myslel nic neznamená... Nenech si zkasit život a jdi do toho. Na okolí se vyprdni.

arrow
profile_image
Jahoda9
od 21. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Že BYS MĚLA myslet na rodinu? Taky je mi 26 a takový kecy by mě určitě přesvědčily abych si udělala dítě Být tebou, na školu se přihlásim. Není to přeci ani nic definitivního, třeba se za rok, dva, rozhodneš sama, že chceš dítě... ale dělat to kvůli rodičům, okolí anebo že si "přítel myslel, že do 30 bude táta" ..

arrow
profile_image
Zorazhora
od 6. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zvolila bych studium, bez diskuze. Je to investice, která se ti vrátí...

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mroskvicka: takových lidí, co se nechali okolím odradit od toho, co by chtěli dělat, bylo a bude na světě spousta. Tak nebuď další.

Přesně tak. Jdi si za svým snem, ať si o něm kdokoli myslí cokoli!
Nechápu, že tě rodina může odrazovat od toho, co chceš a abys na sobě pracovala. A to ještě s tak hloupým odůvodněním? Možná by nebylo od věci se zamyslet, jestli sami v životě dokázali něco dle svých představ. Jejich názory mi připadají velmi přízemní (omlouvám se, že to píšu tak drsně, ale kdyby na mě někdo šel s tímhle, tak ho snad zadupu do země ).
Neohlížela bych se ani na přítele. Jestli mu na tobě opravdu záleží, tak tě bude naopak podporovat a dítě si s tebou klidně pořídí později. Ta třicítka je jenom zbytečná pomyslná hranice, kterou si z nějakého důvodu stanovil. Ty se tím nenech zastavit. Pokud by se kvůli tomuhle tvůj vztah rozpadl, tak stejně neměl žádnou budoucnost.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak trochu mě to myšlení na rodinu pobavilo no. Já vím, že z fyzickýho hlediska... - to jasně, ale! Dítě musíš chtít hlavně ty, né tvá rodina. Navíc studium je poměrně flexibilní záležitost - jednak ani nevíš, jestli tě vezmou, jestli tě to tam pak bude bavit, jestli prolezeš do dalšího semestru... po semestru (nebo roku? myslím, že to má každá uni jinak) můžeš přerušit, dálkově se dá studovat i s tím prckem (pokud to tedy dotyčná psychicky a fyzicky zvládá - já bych to nezvládla, ale jsou i takový!)... Ono studium není o tom, že si člověk řekne "udělám si školu" a musí to tak nutně být. V průběhu se uděje hrozně moc věcí, který ovlivňujou co se bude dít. - Do začátku je samozřejmě nutná podpora přítele, jinak bys to měla jooo hodně těžký, ale jinak bych si se zbytkem hlavu až tak nelámala a zařizovala se až pak průběžně podle toho jak to půjde.

arrow
profile_image
mmenie
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kašli na okolí, dělej, co chceš ty. 26 ješt+ě není žádný věk na to zase se vrátit do školy

arrow
profile_image
horsey
od 19. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určo bych zvolila studium.
Mám to také tak jako ty- mohla jsem studovat a nešla jsem a nyní toho hrozně lituju a je mi více než tobě- takže to u mě už neprichází v úvahu- ale ano jak tu nahoře někdo psal - ve stáří litujeme věcí které jsme neudělali něz těch co jsme udělali!

arrow
profile_image
Weeruunkaa
od 4. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pokud studovat chceš, rozhodně do toho jdi. Moje spolužačka otěhotněla i během studia a titul dodělala při mimču a zvládla to

arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Zorazhora: Je to investice, která se ti vrátí...

To v mnoha případech dnes již není tak úplně pravda. Záleží hodně na škole, respektive na oboru, uplatnění a platy některých absolventů VŠ jsou dnes již vcelku bídné.
U dané slečny taky musíme vycházet ze situace, kdy píše, že má dobrou práci, jako radiol. asistent by sice práci měla téměř jistou, ale žádné miliony by za to neměla, tedy je otázkou, jaká je její vnitřní motivace - aneb jestli by ji to opravdu bavilo.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Miska31: víš ty co - neexistuje škola NEBO rodina. Dá se to skloubit

Sama jsem začala VŠ po 30, krátce v práci, s prckem a čerstvě rozvedená. Je to jen o organizaci...a spousta mých spolužeček začalo studovat jako slečny a diplom přebíraly jako mladé maminky a manželky...

Ale je fakt, že dost mužů to taky nedá a partnerku nepodpoří...např mě můj ex studium výslovně zakázal, ač jsem po něm roky toužila...a tak je už ex

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na horsey: jsem další vš začala studovat v 42 a fakt jsam nebyla nejstarší

Cituji calipsso: někdo tak psychicky vydírat.

Aha takže chlap, který touží po rodině je vlastně vyděrač. Hmm zajímavé. Z toho je akorát jasné, že ženy neví co chtějí, když chtějí dítě a chlap ne, tak brečí. Když chlap chce dítě, tak je to vyděrač Jen jí řekl svůj názor. Podpořil jí v tom, ale řekl jí i svůj postoj na jejich společný život. Toď vše.

Zakladatelka by si měla položit otázku, zda to skutečně chce a z jakého důvodu. Podle toho jednat. Potom jestli by přišlo dítě i během studia tak co? Nebyla by první těhotná vysokoškolačka a nebo první máma..

 

Váš příspěvek

Je mi 26 a chci jít studovat, okolí a rodina mě odrazuje

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené