arrow
profile_image
27p16and41p66.6
od 6. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

23

Reaguji na andrew30: Tak tomu říkám dobré vysvětlení, myslím, že takový příspěvek tu byl potřeba. Děkuji moc a doufám, že si z toho něco všechny odneseme.

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na andrew30:
Super odborný příspěvek. Takové tady čtu nejraději a že je jich tu poskrovnu. Děkuji

arrow
profile_image
katula
od 23. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na andrew30: Dobře, to je jistě zajímavé, ale přesto.... osobní zkušenost s tím, když se začátkem jara použiji a nepoužiji ochranný faktor se u mě rovná tomu, že mi buď vyskáčí nebo nevyskáčí pigmentové skvrny a to ne nemalé skvrny na obličeji... Takže u mě je (zatím) volba jasná... Co bych tedy měla dělat já? Když nechci vypadat jako dalmatin? Pokud se natřu SPF 10, to je jako bych se nenatřela ničím...

arrow
profile_image
katula
od 23. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na andrew30:

Díky za reakci. Užívala jsem několik let antikoncepci a myslím - a bylo mi to řečeno i od dermatoložky - že ty pigmentace mám zřejmě z toho a v kombinaci se sluníčkem. Je mi 32, HA jsem užívala tak 10 let a pigmentové skvrny se objevily tak před 4 lety. Postupně, byly napřed malé a pak po jedné dovolené u more to byla katastrofa. Jsem světlá, ale opaluji se poměrně dobře, nejdříve do červena, pak zhnědnu - tedy v době, kdy jsem na sluníčko lezla Teď z něho mám, když to přeženu fóbii, protože vím, jak jsem v té době vypadala... Dermatoložka mi doporučila antikoncepci vysadit, používat krémy s vysokým faktorem a pigmentace odstranit za pomoci bělících krémů - např. Neostrata, příp. laser a právě i ten chemický peeling. Ten jsem ale i spolu s laserem odmítla, protože jsem viděla u několika lidí, že jim absolutně nepomohly, dokonce to bylo v některých případech i horší. Přiznávám, že během zimy na večer jsem používala (teď už ne) bělící krémy (i s hydrochinonem) a musím říct, že pomohly... Antikoncepci jsem tedy vysadila, ale pigmentové skvrny nezmizely. Ano, určitě hodně zesvětlaly během těch 4 let, ale to je spíše kvůli tomu, že obličej nevystavuji sluníčku a používám ten faktor. Nepracuji venku.
Chtěla jsem zeptat...co je kvalitní SPF? Používám krém od La Roche Posay... ten doporučil dermatolog...ale je mi jasné, že názorem lékaře je i těžké se řídit, protože doporučují to, z čeho jim sypou prachy... Nevím... měl by mi udělat i nějaké testy na zjištění hormonální nerovnováhy? Mohlo by to být tím?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené