1. . .6789101112. . .13
arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Osobně bych fenku nechala vykastrovat teď bez ohledu na to jak dopadne sono, protože kastrace pro ni znamená i menší riziko nádoru a navíc pokud štěnátka obecně nechceš, tak se mi to zdá jako nejlepší řešení. Ono i to hárání je pro ně stresující.

Kastrovat pouze preventivně v mládí je nesmysl....je to velký zásah do těla, nejen operace, ale i hormony (totální nerovnováha po operaci, kerá se již nenavrátí do normálu). A důvodem jsou často jen zažité pověry mezi lidmi (nejčastější je ta o tom, jak nevychovaný pes se stane poslušnějším, když mu něco odoperuji). Co se týče nádorů -tak samozřejmě, pokud odstraním nějaký orgán, obvykle se na něm už potom nádor nevytvoří

Ale pokud má pes predispozice pro rakovinu, ten nádor se stejně objeví, jen jinde.

Navíc se osobně domnívám, že každý nepřirozený zásah do těla to riziko rakoviny spíš zvyšuje, než snižuje.

Jinak stresující hárání - jasně, pro mě taky menstruace není zrovna nejpříjemnější období roku, ale řešit to tak, že si nechám vzít dělohu? To jen mně příjde "vtipný" ten nesoulad? Řešit pár dní nepohody doživotním zásahem do organismu?

arrow
profile_image
corinkaa
od 10. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Máme doma tři fenky( dvě jorkšírky, jednu boxerku) ani jedna vykastrovaná.. Nikdy jsme toho nebyli zastánci, ale teď co nám zemřela 11tiletá fenka na rakovinu mléčné žlázy už není o čem přemýšlet. Chceme to pro jejich dobro, bojim se aby nedopadli stejně a my si to dávali za vinu, že jsme tomu mohli předejít.. Příště až budu mít štěňátko fenečky, udělám to před prvním háráním, kdy je šance, že se časem vyklube nějaká rakovina nejnižší... Kdo si to nezažil, hold nepochopí...
Proč se asi bere děloha ženám? Uplně ze stejného důvodu... A jsou pak tlustý nebo méněcenný? Nejsou, JEN jim to může zachránit život.......

Nějak nemám potřebu "převentivně" si nechat řezat do psa a to šteňata opravdu neplánuji. Neříkám, když má fenka těžké falešné březí, mléko, špatné psychické stavy, kňourání a kde co. Kdybych viděla, že to pro ni bude lepší, budu o tom přemýšlet a pravdepodobně ji kastrovat nechám. Ale když hárání nijak zvláštně neprožívá, nevidím smysl. A popravdě nevěřím, že se vůbec nic nezmění - proč se ženám, kterým odeberou ženské orgány nasazuje substituční terapie a kde co ?
Vůbec mi přijde, že celé to "preventivní" kastrování je především dobrý kšeft pro veterináře, který nadšeně vítají moderní paničky, které mají psa jako bytový doplněk - a to je přece nežádoucí, když z bytového doplňku co půl roku kape krev na parkety, takže honem pod nůž ! No ...

Já jsem proti to bych té svojí myšičce nemohla udělat. A opravdu jsem slyšela, že pes změní svoje chování..lepší koupit nějaké ty kalhotky během hárání pokud se pohybuje někde venku..

arrow
profile_image
ircza
od 31. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na EleanorWoods: Hárání obecně mi nevadilo, viz. můj příspěvěk.

arrow
profile_image
Cacenka
od 26. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všichni, s Ladynkou jsem absolvovala kastraci minulý týden, váhala jsem 7 let, protože mi to přišlo jako mrzačení zvířátka, ale nakonec po několika dlouhých konzultacích s paní doktorkou jsem se rozhodla do to jít. Ladynka trpěla strašně silnou falešnou březostí, měla laktaci a hrozně trpěla.

To, že jsem její operaci těžko zvládala a třepala se strachy ani nebudu rozebírat. Nicméně operace proběhla úplně v pohodě, paní doktorka říkala, že za půl hodiny neměla co řešit, nic nekrvácelo a vše bylo v pořádku.

Buzení z narkozy trvalo asi 3 hodiny, ale jakmile se poprvé probrala, tak lehce zavrtěla ocáskem, jako že je tady a že žije Bylo to sladké. Po další hoďce se začala hýbat, pokoušela se vstávat. Kolem 9 večer se najedla, snědla půl kapsičky a napila se. V noci jsem ji měla na posteli (kde je každou noc samozřejmě), která byla obestavěná židlema, aby nemohla spadnout nebo seskočit. Ráno už normálně chodila, najedla se a kontrola proběhla v pořádku.

Teď bere antibiotika každý den dvakrát tabletku a čtvrt a vše probíhá normálně. Ještě sice chvíli po operaci, den nebo dva naříkala, ale ne bolestí, protože se normálně hýbala, ale operace proběhla zrovna když měla falešnou březost, takže se hormonálně srovnávala. Na jejím chování vůbec žádné změny nepociťuju, spíš my jsme k ní opatrnější. Na bříšku má tak 8 cm jizvu (je malinká, trpasličí jezevčička) se stehy. Ty jdeme vytahovat příští úterý ráno (už aby to bylo), páč v noci jí raději dáváme do elastického oblečku, co jsme dostali od veterináře.

Zatím jsem moc ráda, že jsem se tak rozhodla, i když mě to stálo opravdu hodně moc přemýšlení.

arrow
profile_image
viana
od 10. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem pro, pokud nemáš chovné zvíře, se kterým aktivně chováš. Z hlediska zdravotního rizika (nádory na mléčných žlázách, vnitřních pohlavních orgánech, riziko cukrovky ve vyšším věku a z ní vyplývající slepoty, popř. zánětům dělohy při problematickém hárání). Já mám čubu vykastrovanou, doporučuji kastrovat po prvním hárání, právě proto, aby z ní nebyl infantilní jedinec (v zahraničí se sice běžně kastrují štěňata v osmi týdnech, ale pak se celý život chovají dětsky). Většinou pokud se kastrace provede po tom prvním hárání, neobjeví se žádné komplikace jako únik moči (při kastraci v pozdějším věku, hlavně u velkých plemen) - ale i to se dnes dá velice dobře řešit medikací hormonů (tabletky).

arrow
profile_image
Denaly
od 2. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nechala jsem fenku vykastrovat kvůli faleškám (falešná březost), povaha se nijak nezměnila, srtst také ne, je pořád stejně akční, nepřibírá, protože chodímě běhat. Já jsem určitě pro kastraci.

arrow
profile_image
Cacenka
od 26. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Další vývoj u Ladynka probíhal úplně v pořádku. Stehy má vytažené, ani jí to moc nebolelo a teď zrovna jsme na dovolené a je stejně pořád akční a úžasná jako byla. Včera ušla 8 km Takže doufám, že to bude pořád stejné. Slyšela jsem názor, že falešnou březost kastrace neodstraní, takže uvidím. Nicméně doufám, že je to jen pomluva....

Nebo s tím máte někdo zkušenosti?

arrow
profile_image
Voršila
od 16. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Máme fenku Bígla. V září jí budou 3 roky. Právě hárá a je to strašné. Kromě toho, že je náladová, tak evidentně má bolesti. Rozhodujeme se, zda ji necháme kastrovat, jednak proto, že nechceme štěňata, jednak z preventivních důvodů, ale ty jsou daleko, ale hlavně pro to, že nás trápí, jak při každém hárání trpí. Myslela jsem, že tu najdu rady abychom se mohli odpovědně rozhodnout, zda ano či ne, ale jsme ještě víc zmateni a k diskuse zde nám k rozhodnutí nopomohla.

Reaguji na Voršila:
To rozhodnutí je jen a jen na vás, vy musíte zvážit rizika operace (narkoza, inkontinence,...) versus stavy fenky při hárání. To za vás nikdo nerozhodne.

Reaguji na Voršila: No taky si uvědomte, že jisté nepohodlí je u hárání prostě fyziologicky normální.....copak ženská není náladová, když má "své dny"?

Z čeho usuzujete, že má bolesti...a jak jsou silné? Pokud by šlo o silné bolesti, tak bych psa také nenechala trpět, ale jestli jí jeden den víc pobolívá vnitřek, tak to bych neřešila a podávala psovi bylinky (mně se osvěčily)

Cituji Lisa: podávala psovi bylinky (mně se osvěčily)

Prosím tě, můžeš to upřesnit? Naši malou první hárání teprve čeká, ale chci být připavená. Děkuji!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené