Smazat

Když trpíte nemocí, kterou ani nemáte...

Ahoj, tak když si tu pročítám Deníčky, jak se tu každá svěřuje se svými trablemi, rozhodla jsem se i já přispět trochou do mlýna. Každá z nás má nějakého toho kostlivce ve skříni, bubáka, co nás straší. Děláme, že se nás to netýká, dokud se mu nepostavíme čelem.

Ahoj, tak když si tu pročítám Deníčky, jak se tu každá svěřuje se svými trablemi, rozhodla jsem se i já přispět trochou do mlýna.
Každá z nás má nějakého toho kostlivce ve skříni, bubáka, co nás straší. Děláme, že se nás to netýká, dokud se mu nepostavíme čelem.
Můj bubák spočívá v chorobném strachu z nemocí. Trpím tím od mala, kdy jsem v útlém věku mámě plakala na ramenou s tím, že se bojím, že umřu. Myslím, že v šesti letech by o tom "normální" děti ani neuvažovaly. Jenže já ano. Sužovaly mě úzkosti a strachy z konce světa, mimozemšťanů apod. Vždy to byla reakce na nějaký podnět a to trvá až do teď. Stačí, když si najedu na internet, kde si přečtu nějaký článek o rakovině něčeho a hned si začnu hledat k tomu symptomy, vývoj a jak jinak, než začnu věřit tím, že tím trpím také.
V mém životě už jsem měla všechno možné, přes boleriózu, zánět mozkových blan, únavový syndrom, pohlavní nemoci, zánět lymfatických uzlin, parazity v těle, rakovinu prsu, nádory všude možně ....a to vše jsem měla samozřejmě především v mé hlavě.

Dost lidí mě považuje za hypochondra, akorát, že já jsem ten hypochodr, který chodí k lékaři velice minimálně. Takže si nemoc diagnostikuji a pak trpím úzkostmi z toho, že se blíží můj čas.

Vím samozřejmě, že nejlépe by mi pomohl nějaký odborník, ale není lepší si diagnostikovat co mi je sama? Ano, setkání s realitou mě vážně děsí, už jen to uvědomění si toho, že nejsem v "pořádku".

Možná se tu najde někdo, kdo tím také trpí, trpěl, a napíše svůj příběh, co mu na to pomohlo. Já jsem se jen chtěla svěřit...protože, ....tohle je ten můj kostlivec ve skříni.
Každý máme něco.
 
arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pomůže ti psychiatr a vhodná medikamentozní léčba.

Každý se občas něčeho obává ... ale u tebe je podle mne problém v tom, že se příliš sleduješ a upínáš veškerou svou plnou pozornost sama k sobě. Je dobře, že si sama sebe a svého života natolik ceníš, ale víš jak, nic se nemá přehánět Ostatně - pokaždé, co se dívám na večerní zprávy, mám dojem, že všechny tebou vyjmenované nemoci jsou jen slabý odvar toho, čeho by bylo potřeba se doopravdy obávat ... tedy ne že bych ti chtěla přidělávat ještě obavy multikulturně - etnického charakteru, spíš poukázat na to, že člověk má tak širokou škálu možností ke svým obavám, že někdy je opravdu lepší to všechno hodit za hlavu i s konstatováním "se** na to - nějak bylo, nějak bude" , jinak by se dočista zbláznil.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dost lidí mě považuje za hypochondra, akorát, že já jsem ten hypochodr, který chodí k lékaři velice minimálně.
Hypochondrie , není o tom , že chodíš k lékaři.Označení hypochondr vystihuje přehnané , intenzivní zaměření na zdravotní stav .Hypochondr vlastně sám sebe i okolí přesvědčuje o neexistujícím vážném onemocnění .
Já bych tě k psychiatrovi rozhodně nehnala, spíše doporučuji regresi nebo kineziologii ,tam je ten kostlivec , dá se to rychle a efektivně těmito metodami odstranit.

arrow
profile_image
NEWTIME
od 11. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dadabus:

Děkuji za vhled. Takhle, televizi doma nemám už pár let přesně z těchto důvodů, nemůžu na to koukat, stačí když si najedu na seznam a přelétnu zpravodajské titulky. Snažím se to ignorovat, ale samozřejmě, že člověku neunikne, co se ve světě (a kdyby jen ve světě) děje.
Máš pravdu v tom, že se moc pozoruji, to mi máma také říkala už od mala, jenže to je to, co mi hlava nebere. Kde se to ve mě jako vzalo...jestli třeba nějaké trauma...nebo nevím. Podle mě mají tyhle psychosomatické a hypochondrické stavy někde nějaké kořeny, člověk si to přeci nevybuduje v sobě sám. Já to tak nějak dělám automaticky, s nemoci jsme denně ve styku, je to nevyhnutelné a hned mám obavy z toho: "co když to mám i já"? Prostě to tak přijde samo...a pak se rozjede ta mašinérie viz. hledání na netu, a klasické vidění se v příznacích: to mám taky a tohle taky...
Pokud je to nemoc, psychická, nevím, co zmůžou takové léky, to mi jako zabrání v tom, abych to dělala? Nedokáži si moc takový proces představit.
Navíc, čeho se tedy upřímně bojím nejvíce, je to, že si jednou opravdu takhle nějakou nemoc reálně přivolám. A pak už nebude cesty zpět.
Každopádně abych jen tak nebrečela nad rozlitým mlékem, opravdu jsem se k tomu psychiatrovi objednala...a pak, děj se vůle Boží!

arrow
profile_image
NEWTIME
od 11. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mikkýsek:

Díky, mohu se zeptat jestli s tím máš osobní zkušenost? Přijde mi to velice alternativní a někdy i poměrně riskantní způsob odstranění problémů, přijde mi divné, že takhle šmahem to NĚCO prostě z té hlavy zmizí. Jsem navíc 100% přesvědčená, že těch kostlivců u mě bude mnohem, mnohem více, především co se týče traumat z dětství apod. - tak jen, abych nakonec nezjistila, že je potřeba vymazat mi z hlavy 20 let života
Ne, samozřejmě beru to teď velice s nadhledem, ale zajímá mě, jaký k tomu máš ty vztah, podle mě někdo, kdo to sám nezažil to není schopný úplně snadno doporučit, jelikož u mnoho lidí panuje jistá nedůvěra u k těmto metodám.

arrow
profile_image
NEWTIME
od 11. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na slimatko:

K psychiatrovi jsem objednaná, jen doufám, že těch léků nebude potřeba! Nedokáži si představit, jak bych někomu vysvětlovala, že beru léky na hypochondrii.
Navíc už ten pocit, že jdu na psychiatrii je vážně příšerný, psychiatr = jsem magor. Teď jsem ještě v pohodě, ale nedokážu si představit ty pocity, až tam půjdu.

No psychiatr ti pravděpodobně léky napíše. O tom ta psychiatrie tak trochu je. Pokud jsi si téměř jistá, že máš nějaké "kostlivce ve skříni", pak by měla být lepší metodou psychologie. Tam tě psycholog pozvolna navede přesně tam, kde je potřeba. Nezavrhovala bych ani tu regresi. Někdy je řešení problémů strašně jednoduché a klidně stačí jedno sezení. Třeba je řešení jednoduché, jenom si to v hlavě aktuálně nejsi schopná připustit....Ale toho psychiatra určitě navštiv, za to nic nedáš, může to být i na léky, ale pak bych doporučila přidat i toho psychologa.

arrow
profile_image
.Annette.
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem tyhle stavy (teda né takhle přehnaně jako ty) měla taky. A to když jsem studovala zdrávku a měli jsme patologii. Všechny nemoci, o kterých jsme se učili, jsem najednou měla. A nejen já, půlka třídy. Všichni byli na smrt nemocní.

A to že se bojíš že umřeš atd., já mám od mala hrůzu z války. Když jsem byla malá, zdály se mi sny, že je válka a že okolo mě umírají lidé. Teď se toho hrozně bojím, když vidím co se děje, je mi z toho zle. Lidé okolo mě mi říkají že u nás žádná válka nebude. Ale já tomu nevěřim, hrozně se toho bojím.

V tvém případě si myslím, že bys potřebovala nějakou zábavu. Něco, co by tě rozptýlilo, abys neměla tolik času na to, se tak moc sledovat. Ideálně si pořiď děti . - vtip.

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji NEWTIME: Nedokáži si představit, jak bych někomu vysvětlovala, že beru léky na hypochondrii.

A ty na potkání vykládáš lidem, jaké léky bereš a proč? Nebo proč by ses měla někomu svěřovat? Vždyť to přece nemusí nikdo vědět.

Cituji NEWTIME: Navíc už ten pocit, že jdu na psychiatrii je vážně příšerný, psychiatr = jsem magor.

Ne, tak to není. Stejně tak jako se chodí k lékaři se zánětem průdůšek, tak se chodí k psychiatrům s duševní nemocí. Od toho snad ti lékaři jsou. Stydíš se snad za fyzickou nemoc? Tak proč by ses měla stydět za psychickou? Může si snad někdo sám za to, že má třeba schizofrenii? To jsou všechno jenom předsudky. A navíc tě nikdo nenutí komukoliv o tom říkat.

Já bych zkusila toho psychologa, připadá mi, že ti jdou víc do hloubky než psychiatři, kteří ti akorát napíšou léky. Mimochodem, jako malá jsem se taky bála smrti. O půlnoci jsem se budila z nočních můr a brečela, že nechci umřít. Do dospělosti mi to nezůstalo, spíš naopak jsem se naučila to chápat tak, že to je prostě součástí života.

arrow
profile_image
adelka152
od 30. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsi neurotička - jak z učebnice. Efektivní léčba spočívá v systematické, dlouhodobé psychoterapii. Pokud k tomu nemáš deprese, tak léky nejspíš nebudou na místě - jestli jsou tvoje úzkostné stavy natolik závažné, že na ně psychoterapie nebude stačit, musí posoudit psychiatr.

K tomu nejrůznější relaxační cvičení a tak.

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na adelka152: Antidepresiva nejsou určeny jen pro lidi s depresemi, překvapivě. Třeba já je beru na neurózu resp. tetanii. Žádná psychoterapie by mi v mém případě nepomohla.

 

Váš příspěvek

Když trpíte nemocí, kterou ani nemáte...

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené