arrow
profile_image
Anita01
od 5. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

24

Ahoj holky, mám udělaný kurz na prodlužování řas, když jsem si ho dělala, tvrdila mi školitelka, že není potřeba k tomu, abych dostala živnostenský list, mít kosmetický kurz, že stačí garant. V našem městě mi na živnostňáku ovšem řekli, že to není pravda, že je potřeba si udělat kosmetický kurz. Jenže ta školitelka řekla, i různě na netu jsem četla, že si každý vykládá živn. zákon jinak, že někde stačí garant + mít kurz na řasy, jinde vám ŽL bez kosmetického kurzu nedají. Může mi prosím někdo říct, jak to tedy je? Jestli je tu někdo, kdo řasy prodlužuje na ŽL a nemá kosmetický kurz, nebo aspoň někoho takového zná? Všude na netu čtu, jak holky píšou, že lepí řasy oficiálně bez kosm. kurzu, což bych taky moc ráda, ale už fakt nevím, kde je pravda. Díky za odpovědi.

Reaguji na Anita01:
Řasy totiž spadají do kosmetiky(sterilizace pinzet, "zdravotní" vzdělání apod.) a dle zákona je to takhle. Pokud podnikáš v těchto zkrášlujících službách, což je řemeslná živnost, ŽL ti vydají pouze na základě "dokladu o způsobilosti" - nevím jak jinak bych to nazvala - a to je maturitní vysvědčení(pro kosmetičky) nebo vyuční list(pro kadeřnice) či akreditovaný rekvalifikační kurz. A úplně správně bys měla mít živnost na kosmetické služby(ne pedikúra, manikúra). Ale jak jsi psala, bohužel každá úřednice to bere jinak. Kdo má někde známou(ŽÚ nebo hygiena), tak jde všechno líp a snáz.

arrow
profile_image
Katii21
od 9. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj chtěla bych se zeptat takže znamená že když mám maturitu kosmetičku, i živnostenský list už nepotřebuji na řasy kurz? stačí se jen proškolit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené