arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím. Asi to bude tím, že lékařská věda pokročila, ale ve svém okolí mám několik lidí stejného nebo vyššího věku, kteří se v mládí léčili na epilepsii a poté jim řekli, že žádnou nemají a možná ani neměli. Existuje prý něco jako dětská epilepsie, která postupně odezní. Jeden šokující případ je moje známá. Po jakémsi dětském očkování upadla do bezvědomí a od té doby až do puberty byla na lécích. Ty se již dnes nevyrábí, měly řadu nežádoucích účinků. Když přešla k tzv. dospěláckému neurologovi, ten neshledal žádné patologické záznamy na EEG, a dokonce si přes potíže vyžádal od dětské lékařky staré záznamy, na kterých prý rovněž byly fyziologické.
Ta známá byla v šoku, ale nakonec to hodila za hlavu. Až do doby, kdy začala mít zdravotní problémy, které byly pravděpodobně následkem dlouholeté terapie antiepileptiky. Na zubech i páteři známky staré poruchy kalcifikace. S vysokou kazivostí zubů bojuje dodnes, ačkoli je sledována na endokrinologii a metabolismus vápníku má v normě.
Máte někdo podobné zkušenosti ?

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji lemurka: několik lidí stejného nebo vyššího věku, kteří se v mládí léčili na epilepsii a poté jim řekli, že žádnou nemají a možná ani neměli

Taky znám jeden případ. Moje sestra celé dětství jezdila po doktorech a pak jí oznámili, že žádnou epilepsii nemá. Ani nevím jestli epilepsie může zmizet sama od sebe nebo šlo o chybnou diagnózu

arrow
profile_image
Layla_8
od 30. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já epilepsii mám cca od 15 a měla jsem dva druhy, z toho jedna mi okolo 20. roku vymizela úplně (juvenilní epilepsie). Bohužel v té době se používali příšerné léky, což se mi odrazilo na páteři Zuby naštěstí v pohodě.

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

holky mám epilepsii asi od 9 let(je mi 20) a tohle slyšim poprvé myslim si že šlo spíš o špatnou diagnozu,ne?mi totiž bylo na neurologii řečeno že epilepsie sama zmizet nemuže a bez leku se vylečit ani nedá a většinou se ani 100% vyléčit nedá,že aspon na noc by si epileptik,i když se zdá že epi zmizela,měl vzít aspon 1 lék..i když nevim jak je to s tou tzv.dětskou epilepsii jak pišete.

arrow
profile_image
Layla_8
od 30. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na sexy_woman: Ano, opravdu může vymizet, ale jen částečně, jako je to např. u mně. Brala jsem dva druhy léků, aby se pokryla léčba obou typů epilepsie a jak mi bylo cca 20, vysadili jsme je, nechali jen jedny a v pohodě Nadále se ale s Epi léčím a budu muset asi už napořád.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Epilepsie může vymizet úplně. Kor pokud jí člověk trpí v ranném dětství

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji sexy_woman: myslim si že šlo spíš o špatnou diagnozu

ano, šlo. Na EEG neměla žádné změny, přesto ji léčili.
Jde hlavně o to, že ji tím poškodili a ona s tím teď nic už nenadělá.
Jak řekl MUDr. Hnízdil, humánním lékařům nejde o to někoho vyléčit, ale léčit. Doktorce se hodilo, že k ní chodila celé dětství a měla z ní peníze od pojišťovny. Žádné problémy neměla, žádné křeče, záchvaty. Jen byla taková zpomalená, což ovšem bylo spíš důsledkem léčby.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené