Smazat

Myšlenky

člověk, lidé, vztahy, kamarádství, nejlepší kamarádi, přátelství, láska, on, ona, důvěra, podpora, opora, pomoc, jen když se to hodí a nebo dokud neumřeme?

Přátelství

V poslední době hodně uvažuji nad přátelstvím, nad tím, zda se v dnešní době ještě můžeme na někoho spolehnout, zda se můžeme o někoho opřít a nebo musíme být opravdu na všechno sami?

Přítel - kde najít takového člověka? Jak vůbec poznat kdo je opravdový přítel a kdo nás jenom využívá? Ano, opravdový přítel mi chybí. Někdo kdo sdílí semnou svůj život a chce zároveň abych já sdílela s ním ten jeho. Mám sice skvělého manžela, který je mi úžasný přítelem, ale jeden člověk k životu prostě nestačí. Přece jenom je občas třeba s někým podrbat i o manželovi, že? Nějaká kamarádka, které se můžu kdykoliv s čímkoliv svěřit a budu vědět, že je to jenom mezi námi. Že to co mi říká, tak i opravdu myslí. Že když se ji něco povede, tak se semnou o tom chce sdílet a když ji je špatně, tak já jsem ten člověk, kterému zavolá a může se mu svěřit. Může mi být takovým přítelem i muž, když jsem žena? Může existovat opravdové přátelství mezi mužem a ženou aniž by spolu něco měli? Dnešní doba je o předsudcích, ano některé jsou oprávněné, ale když si jde někam sednout kluk s holkou, tak automaticky spolu spí...a nebo tomu tak nemusí být? Je to vůbec reálne udržet takový vztah dlouhodobě?

Dnes to vypadá, že mám více otázek než odpovědí...pokud máte někdo nějakou zkušenost, nebo cokoliv co byste mi k tomu rádi napsali...sem s tím
 
arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To vypadá, že už nějakeho kamaráda máš

arrow
profile_image
NEWTIME
od 11. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, asi záleží na každém individuálně. Já bych třeba dokázala mít přátelství s mužem, ale většinou mi přijde, že z jejich strany jde většinou o něco více, a takové přátelství se pak špatně udržuje, když po pár pivech začnou mít různé řeči a návrhy, které pak považují za srandu, aby se neztrapnili. Nevím. Měla jsem dlouholeté přátelství s kámošem ze ZŠ, ale potom, co jsem se odstěhovala, už se mi skoro neozval. Sejde z očí. A to jsem si myslela, že když je to dlouholeté přátelství, musí mít nutně pevný základ a vydrží déle. Naopak, ale mám pocit, že ty známosti, přátelství, které navazuji teď, jsou mnohem kvalitnější a intenzivnější, i když jich třeba není tolik. Ale to mluvím o kamarádkách. Svou kamarádku mám v mé sestře, kolegyni, kámošce, s kterou se vídám málo, ale vždy prokecáme celý večer. Být jen vázaná na svého partnera asi není úplně možné. Zažila jsem to a nemůžu říct, že bych měla nouzi o lidi, ale většinou to byli jeho přátelé a úplně jsme nebyli na stejné vlně. Asi je nejlepší to nechat volně, někam si občas vyrazit, nebo dělat nějaké aktivity, které tě baví a kde bys mohla narazit na tu správnou osobu. Co se týče kamarádství mezi ženou a mužem, nemám pocit, že by to v dnešní době někdo hodnotil. Navíc si myslím, že to všem může být jedno. Pokud to někdo hodnotí, je to ale jen jeho problém. Pokud máš ty čisté svědomí a s osobou druhého pohlaví si prostě rozumíš bez postraních úmyslů, je to v pohodě ne? Na to, co říkají druzí se můžeš přece vykašlat.

Najít opravdové přátelé není jistě lehké, ale určitě taky ne nemožné Mám 4 opravdové kamarádky o kterých vím, že se na ně můžu kdykoliv spolehnout, že jsme tady pro sebe a nevyměnila bych je za nic na světě!
Přátelství mezi mužem a ženou existuje jistě taky, ale tam je to už složitější, že z jedné strany může být náklonnost, zatímco druhá strana to může vnímat opravdu jen jako přátelství.
Mám jednoho kamaráda cca 2 roky a my osobě oba víme, že jsme jen kamarádi, že si můžeme jít kamkoliv sednout, vyrazit a nebude nikdo od nikoho nic čekat, ale dalo to práci někoho takového najít.. Hlavně jsem se seznámili úplně náhodou v práci.
Tak přeji,ať taky takového někoho brzy potkáš... ale zajisté je tvoji velkou výhodou manžel, kterého vnímáš i jako přítele a to je k nezaplacení

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mít několik skvělých přátel je k nezaplacení, ale život člověka naučí (alespoň mě...), že nejlepší je stejně sumět se spoléhat především sám na sebe... a to jak v praktickém životě, tak i v takových těch věcech nehmotných (např. umět rozebrat problém sám se sebou...) (a druhá možnost je napsat na omlazení)

Mně přijde, že kolikrát někdo vyhledává přátele a společnost obecně, protože zkrátka nevydrží sám se sebou. A to je pak někde problém.

arrow
profile_image
Evulinka1
od 25. 7. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

moc děkuji všem za reakce

Reaguji na Melismeg: tak jak píšeš, že máš 4 kamarádky, tak přesně něco takového bych taky chtěla (vzpomněla jsem si na seriál sex ve městě). Moc mi to chybí. Jak už psala i Reaguji na NEWTIME: tak být vázaná pouze na partnera není možné a ani to tomu vztahu neprospívá. Teď jsem to tak měla skoro 3 roky a není to dobře. Ani bych nepotřebovala tolik kamarádek, úplně mi by mi stačila jedna holčina, se kterou bychom si sedli a byla bych šťastná.

Reaguji na vilima: nikdy jsem se na nikoho nespoléhala, protože se mi to vždycky vymstilo a to ať už se jednalo o praktické věci, tak třeba i ty nehmotné, jak píšeš Nehledám přítele, který mi bude psychologem, ale kamarádku, která bude chtít sdílet životy. Přece jenom život bez přátel je takový prázdný. Jsem ráda sama, umím se zabavit ale čím dál tím více zjišťuji, že mi něco chybí...že to prostě není ono jenom dělat všechno sám a nebo s partnerem. No abych to zkrátila, to co si naznačovala v tom příspěvku, tak nejsem ten případ

Jen nějak nemám štěstí na opravdové přátele. Nevím čím to je, jestli dělám něco špatně nebo prostě mám jenom smůlu na lidi, kteří mě znají pouze když něco potřebují.

Cituji Evulinka1: Jen nějak nemám štěstí na opravdové přátele.

Chce se to asi opravdu seznamovat a zkoušet.. I když to není úplně snadné.. Nevím, kolik ti je, ale co třeba lidi v práci / ve škole? Vyrazit si s někým a poznávat se?

arrow
profile_image
Evulinka1
od 25. 7. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Melismeg: lidi v práci

tak to jsem už zkusila a bohužel narazila Ale nevzdávám se, zkouším to dále Jen to peklo, kterým jsem si prošla asi tak měsíc zpátky, to už nechci nikdy znovu zažít

Vím, že i hodně lidí hledá přátelé na netu,několikrát jsem i tady na omlazení viděla deníček s názvem hledám kamarádku - a název města odkud dotyčná je..Tak třeba zkusit i tohle
Já našla všechny kamarádky ve škole, takže bych taky moc nevěděla, kde se tak seznamovat.. ale zkusit se má vše

Abych pravdu řekla, většina mých přátel jsou právě ti "sejde z očí, sejde z mysli". Poslední dobou jsem o tomto také přemýšlela, jestli jsem prostě "odsouzená" k tomu jít životem úplně sama a hodně lidí vám řekne, že ano, jsme na všechno sami. Já osobně bych ale takového přítele ocenila a je mi jedno jestli je to žena nebo muž. U mě to funguje i s muži protože jsem tlama, radši jdou po mých hezčích kamarádkách xD Nicméně, došla jsem k názoru, že největším štěstím v životě je právě takového člověka najít. Nebo aspoň tak to mám já.

Cituji vilima: Mně přijde, že kolikrát někdo vyhledává přátele a společnost obecně, protože zkrátka nevydrží sám se sebou. A to je pak někde problém.

Oh, lépe bych to nenapsala...
Mám za sebou zopár vztahů, ale až tak silnou potřebu "podrbat" svého partnera, abych si kvůli tomu hledala nějakého kamaráda, jsem nikdy neměla. Problémy nebo nedejbože nějaký trojúhelník je mnohem lepší rozebrat diskrétně a anonymně s cizím člověkem po netu, než důvěřovat "kamarádovi". Nemám dobré zkušenosti.

arrow
profile_image
Mickies
od 26. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Odkud jsi? Klidně napiš do zpráv jestli nechceš tady. Hledám to stejné co Ty.

arrow
profile_image
Nicoffee
od 10. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moje třídní na střední prohlásila, že z ní pocházejí nejsilnější přátelství a u mě se to potvrdilo, i když jsem se odstěhovala hodně daleko kvůli studiu, i když jsme obě neměly tolik peněz, abychom se viděly, dokonce vydrželo i přestěhování do zahraničí a díky ní žiju, vždy tu byla pro mě.
Druhou jsem našla právě díky seznamce, protože jsem si ve velkém městě připadala šíleně sama, navíc jsem měla i takové nelehké období, napsalo spoustu divných lidí, ale v tom prachu se našel diamant a nedám na ní dopustit, takže za mě zkus, pokud se nedaří v práci nebo při věcech, kterým se věnuješ ve volném čase. Doporučuju i web www.spolecneaktivity.cz , které za tímhle účelem vznikly. Dozvíš se o různých akcích, lidé je pořádají nebo můžeš sama nějaké navrhnout, ať sportovní, kulturní nebo turistické, je super, že člověk tam už s tím jde a není to pak taková křeč jako někde jinde.
Partner je moc důležitý, ale přeci to je muž a ženě tolik nerozumí jako jiná žena, přemýšlí jinak, a ve zdravém si holky prostě potřebují popovídat/podrbat/postěžovat i na ty chlapy, trávit čas trošku po holčičím, takže tě chápu, není v tom nicdivného/špatného, je to třeba a je to ulevující.
Ale na kamarádství mezi mužem a ženou nevěřím, to je prostě utopie a navíc chlap ženě nikdy nebude rozumět tak jako žena. Takže jestli máš kamaráda ve svém muži, je i zbytečné to hledat někde jinde, protože to není asi to, co potřebuješ, alespoň to tak na mne působí.

 

Váš příspěvek

Myšlenky

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené