arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

soustružnice
toleruji názory ostatních, ale ty jsi první rýpla do Janis.
Janis to napsala dobře, ráda chodím s kamarádkami nakupovat, tedy s těmi správnými kamarádkami, které řeknou : neblázni, máš v tom velký zadek.

Jinak tepláky jsou trošku jiné než haremky, jsou pohodlné, s volnějším sedem, ale ten sed není až u kolen.
Chodím v poslední době v elegantních teplákách, protože si při své práci mohu dovolit takové neformální oblečení. A jsem zastáncem, že žena by se neměla do žádného oblečení nutit, jestli je oblečená v pohodlném oblečení se odrazí na jejím vystupování a náladě a už tím působí o pár let mladší.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Elli: No tak ona na to má zrovna i obličej, vypadá určitě věkově na méně, si myslím

Reaguji na eva60:
Neberu ostatním jejich názory, takže ani tobě. Paní, co si to tak vzala k srdci, to musí hodit za hlavu.
Já tyhle kalhoty moc nemám ráda, nelíbí se mi ani na ostatních - tím spíše starších.
Prostě pro mne je to třeba fajn pro mladé holčinky s dokonalou postavou. Jak říkám - tady je moje hranice soudnosti. Ale znovu podotýkám - otevřené prezentování názorů je lepší, než pomlouvání po schránkách.
Nejsem si vědoma, že bych se měla za své názory stydět.
Pokud kalhoty někomu vyhovují, ať si je nosí. Já také mám své oblíbené džíny na tisíc způsobů a kalhoty různých střihů, ale musí perfektně sedět a zdůraznit to, co má být zdůrazněno. U mne je to hodně úzký pas a dlouhé nohy. Přesto tuhle teplákovou módu nenosím, obecně se mi nelíbí.I když by mi třeba sedla. Necítila bych se dobře.
S kamarádkou nakupovat moc nechodím, má jiný vkus, navíc se lišíme i typově, což samo o sobě je pak problém. Mám svůj úsudek a nechci dělat za každou cenu něco, jen proto, že je to tzv. IN. Navíc když mi jednou kamarádka objednala stejnou pašmínu jako sobě, myslela jsem, že mne raní. Ale nevadí to, protože jsme každá jinde. Myslela to ale dobře. Takže mám hezký dárek a přemýšlím, co koupím "mladé holce" jako jsem já, která má sotva 160 cm a je trochu při těle. Fakt nevím. S módou to společného bude mít asi jen velmi málo. Kniha je problém vždy, každý má své oblíbence, kosmetika - rovněž. Přemýšlela jsem o nějaké kvalitní klíčence, případně peněžence. Vím, jaké nosí)

arrow
profile_image
oskarovaa
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

to Soustružnice - jéžiš, jsme tu jen dvě tři, které chceme debatit o módě pro nás, ženy nad 40 a Ty sem ještě vnášíš nepříjemné tóny? Proč by si Janis nemohla vzít třebas kalhoty s rozkrokem níž, anebo Eva60 "tepláky"?
Můžeme se ale jistě bavit o tom, zda musíme jít s módou za každou cenu anebo zda není pro nás lépe vybrat si z módních směrů jen něco...
Ale tato dvě děvčata jsou milovnice krásných věcí, kabelek, bot, šperků - a nepředpokládám tedy, že by si zvolily model, který by jim uškodil.
Já sama jsem teď na rozhraní, chodím oblečená elegantně, ale potřebovala bych trochu postrčit a ještě si trochu zaexperimentovat, možná jsem moc usedlá...

arrow
profile_image
oskarovaa
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jinak osobně - mně se kalhoty s rozkrokem na půl žerdi nelíbí ani na mladých, je to nepřímý islámský vliv, neslušivý, pokud nejsou kalhoty zahaleny nějakou tunikou.
To bychom si mohly za chvíli začít zahalovat hlavu....a považovat to taky za super moderní.

arrow
profile_image
Elli
od 18. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji halifax: No tak ona na to má zrovna i obličej, vypadá určitě věkově na méně, si myslím

A bude nejspíš vypadat stejně i dalších deset let. Já jen chtěla dát příklad, že jsou i takové /a znám i ze svého okolí/, které se fakt po 40 do občanky dívat nemusí.

arrow
profile_image
Elli
od 18. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tím nechci říct, že by se měly oblékat do ultra mini nebo obr výstřihu, ale že si můžou klidně dovolit mladistvou módu ala haremky, tepláky atd.
Jo a fotku Laky jsem prošvihla, tak nemůžu posoudit

Cituji oskarovaa: jéžiš, jsme tu jen dvě tři, které chceme debatit o módě pro nás, ženy nad 40 a Ty sem ještě vnášíš nepříjemné tóny? Proč by si Janis nemohla vzít třebas kalhoty s rozkrokem níž, anebo Eva60 "tepláky"? Můžeme se ale jistě bavit o tom, zda musíme jít s módou za každou cenu anebo zda není pro nás lépe vybrat si z módních směrů jen něco...

nepříjemné tóny? No - to jsou mé názory. Možná nepříjemné. A krásné věci má rád každý. Jen se musí definovat krása.
Takže krása je co? Pro každého něco jiného.

Cituji Elli: jsem prošvihla, tak nemůžu posoudit

To byly uĺtra mini šortky

Cituji Soustružnice: Takže krása je co? Pro každého něco jiného.

No jasně,někdy bych chtěla vyzkoušet arabský závoj kde koukají jen oči,jsou to nádherné materiály a je to celé tak krásně poletující až na zem mám známou,která je druhou manželkou muže ze SA a tam to nosí,v Čechách chodí normálně oblečená,to jen když on přiletí sem,tak se zahalí,ale jí už je 51,takže občas závoj vyhovuje

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

oskarovaa....úplně tě chápu. Já si ve dvaceti šila různě, dle trendů, oblečení, vyráběla doplňky...několik let. Pak se to kolem roku 89 změnilo ve větší šrumec a nebylo kdy. Nějak má člověk tendenci v určitých okamžicích ustrnout, je to podle toho jaké máš zrovna priority a závazky...pak jdou některé věci do pozadí. Jak jsou starosti, tak i módu řešíš jak se dá. Taky v některým období ani nemáš náladu......jdeš spíše do konzervativních klasických věcí.
I klasické věci jdou oživit doplňkama...začni tudy a pak už to pujde samo... Taky zkus nakuknout do sekáče, někdy se uloví super mladistvej kousek a uvidíš...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Soustružnice: Mám svůj úsudek a nechci dělat za každou cenu něco, jen proto, že je to tzv. IN

tyto tvoje narážky jsem právě měla na mysli. Já nenosím tepláky proto, že jsou momentálně IN - kdybych se v nich necítila mimořádně dobře, tak je nosit nebudu ani kdyby byly IN tisíckrát. Nenechávám se strhnout modními věcmi, nepotřebuji mít šatník lososový zrovna když je v modě, protože mi tato barva nesedí.
Vadí mi, že mě potažmo i Janis podsouváš něco, co není náš záměr. Prostě mám svůj styl oblékání, který mi vyhovuje, který se mi osvědčil. Když jsem oblečená v kvalitně ušitém, padnoucím oblečení, ve kterém se cítím dobře, odrazí se to na mojí náladě.
A to, že se za mnou neohlížejí muži, protože nemám obtažené kalhoty přes zadek nebo minisukni - mi vůbec ale vůbec nevadí.

Cituji eva60: A to, že se za mnou neohlížejí muži, protože nemám obtažené kalhoty přes zadek nebo minisukni - mi vůbec ale vůbec nevadí.

já nevím, ale nepíšeš tohle pro někoho jiného? Já o žádném otáčení mužů nepsala nepsala.
Já psala, ať si každý nosí dle svého , ale že mně se to nelíbí. Tečka. Připadá mi to, jakoby zde kalhoty paní Janis byly středobodem světa. Já to beru jako běžnou výměnu názorů na věc - otevřenou.
Takže je fajn, že se najde i ženská, která až tak není v závěsů trendů...Viz lososový šátek...U mne je na chvostě barva černá.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

děvčata a ty z vás, které brojíte proti teplákům - měly jste je někdy na sobě ? Myslím tím kvalitní značku, dobře ušité ? přiznám se, že já kolem nich chodila 3 roky naprosto nevšímavě, nikdy by mě nenapadlo si je pořídit. Potom jsem vloni v listopadu jedny zakoupila, černé od Gaudí. Po 2 měsících co mi ležely ve skříni jsem je vytáhla, jsa plná obav, jestli to opět nebyl úlet v obchodě (však to známe všechny že?)
Na to moje dcera, která se opravdu nerozpakuje mi říct, at se "jdu převléct" - prohlásila, že mi sednou. Od té doby jsem je skoro nesundala. Protože mi bylo trapné pořád tahat jenom jedny, tak už mám ve skříni 8. Poslední jsou od GAS.
A nejde o to, že bych neměla ve skříni kalhoty. Mám asi 6 kousků od Max Mary, což je opravdu nadčasová kvalita.

Jinak mě velmi inspiruje majitelka jednoho butiku ve Zlíně. Má výhradně italské značky (Gaudi, Katsuya, Kontatto) a všechny svoje věci nosí oblečené v různých kombinacích. Je to hodně inspirativní a přiznám se, že spoustu věcí jsem po shlédnutí, jak to vypadá oblečené v reálu koupila. Paní je stejného věku jako já, kolem 50, a řeknu vám, na nikom ty tepláky v kombinaci s oxfordkami a bavlněnou košilí nevypadají lepší......

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Soustružnice: já nevím, ale nepíšeš tohle pro někoho jiného?

samozřejmě jsem to myslela všeobecně a ne jako poznámku na tvůj příspěvek. Myslela jsem tím ženy ve zralém věku 40 a výš, které si myslí, že výstřední a nevkusnou minisukní a laciným tričkem odhalujícím břicho a celé poprsí upoutají pozornost mužů. Tím dámy nemám na mysli vkusnou krátkou sukni a kvalitní upnuté tričko.

soustružnice, kalhoty Janis ani tvoje příspěvky (ačkoliv na to tak reaguješ) opravdu nejsou středobodem světa.

Ne v závěsu trendů rozhodně nejsem, samozřejmě to neznamená, že je nesleduji a často u nás jede Fashion TV a modní přehlídky (spíš jako kulisa a občasná inspirace). Ze šatníku jsem nemilosrdně po 40 odstranila všechny levné věci koupené v záchvatu nějaké spořivosti a "výhodných nákupů", nechala kvalitní košile, nadčasové topy, jeden výstřední s lebkou, a zmíněné tepláky.

a ještě - jaké boty podle vás patří k našemu věku ?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené