arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji iv vengeance: jakmile se vrátím k takhle ukázkově zdravé stravě, moje okolí si bude myslet, že jsem opět spadla do anorexie, moje máma mě potáhne k doktorovi...takhle přede mě staví sladkosti, domácí koláče ... aby mě donutila jíst jak ona říká "něco kaloričtějšího než ten tvůj tvaroh".

Asi by nebylo od věci, kdyby si něco o výživě nastudovalo i tvoje okolí. Jinak tě za chvíli vykrmí tak, že u té anorexie opravdu znova skončíš. Je vidět, že nemáš vůbec vyřešený, zdravý vztah k jídlu, takže je to spíš jen otázka času - tímhle stylem skončíš buď jako nenažraná tlustá holka, nebo jako anorektička.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Candy86: Během hubnutí tvé tělo neztratilo jen tuky, co kosti, svaly, orgány? To všechno muselo hodně utrpět, a proto bys teď měla dbát na správnou skladbu jídelníčku, aby se tělo celkově ozdravilo.

Přesně tak. Rodiče by si měli uvědomit, že koláče a sladkosti ti zdravé tělo nevybudují a že to, že je někdo baculatý, neznamená, že je zdravý. (Víš, kolik tlouštíků je např. ve skutečnosti velmi podvyživených? Jsou to jenom kostřičky obalené tukem.)
Starosti rodičů po tom, co s tebou zažili, jsou pochopitelné, ale měli by o tom trochu víc přemýšlet, aby ti spíš neuškodili. Je samozřejmě otázka, jak jsou na tom oni sami. Jestli pro ně vůbec existuje možnost jiné cesty, nebo jestli ti budou pořád zaťatě vnucovat to, co doteď, a jestě si myslet, jak je to pro tebe skvělé.

arrow
profile_image
Weeruunkaa
od 4. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na iv vengeance:
Já bych se vůbec neohlížela na to, co si bude myslet okolí. Jde o tvůj život a pokud ses rozhodla zdravě jíst, tak tak dělej. Ať mě mamka klidně k doktorovi potáhne, ten ji třeba pořádně vysvětlí, že zdravou stravou si neublížíš, ba naopak.
Přeji hodně štěstí a sil

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

....a já si myslím, že i ten koláč od maminky ti neublíží. I zdravý člověk si koláče dá. Myslím, že by se to ani s tou "zdravou" výživou nemělo přehánět. Podle odborníků je chvíli zdravé to, v jinou chvíli úplně opačně(zažila jsem tyto extrémy-sádlo ne, jenom rostlinné tuky, dokonce i máslo bylo zatracované, zdravější jsou náhražky. Dnes je to zase jinak, populární jsou biopotraviny a nízkokalorické. A už i to odborníci zpochybňují. Prostě zdravé je nepřejídat se, zdravě se hýbat, ale hlavně se dát do psychické pohody.

arrow
profile_image
iv vengeance
od 28. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Koukám že psát sem byla pěkná hloupost. Získala jsen sice pár rozumných názorů za něž děkuji. Ale přijde mi že mnozí zde by se měli zamyslet spíše nad sebou. Strašit někoho kdo prošel PPP tím, že skončí jako nenažraná tlustá holka je podle mého názoru přímo vrchol inteligence.
Také si myslím že držet se striktní zdravé (podle některých názorů zde i bezlepkové) diety když si spíš potřebuji vybudovat kladnější vztah k jídlu je lehce kontraproduktivní a taktéž si myslím že dva kousky koláče k odpolední kávě nejsou srovnatelné s životním stylem někoho kdo jí ve fastfoodech a zapíjí je kolou.

arrow
Neprodává v Bazaru

Dyť to chápeš teoreticky dobře, teď to jen dovést do praxe. Jde o to, aby se celý Tvůj život netočil jen kolem žrádla. Nikdo tu na Tebe nebyl zlej, tak si nestěžuj, všichni se Ti víceméně snažili dobře poradit. To, že když jsi měla anor., a teď budeš hodně jíst a tučný, tak ztloustneš nepěkně, není útok na Tebe, ale holý fakt. Já měla nedávno nemocný průdušky, děsný kašel a furt mi bylo zle. Neměla jsem chuť k jídlu a nádherně jsem zhubla. Teď už ok, chuť se vrátila, ale člověk prostě hřeší na to, že je (zatim) hubenej a tak žere.
Já bych Ti spíš než počítání a přemýšlení o žrádle fakt doporučila stolovat s někým, kdo má k jídlu nenarušený vztah, jíst podle něj a vykašlat se na čokoládičky mezi jídlama, to je na tloušťku největší zlo, ne svíčková se šesti, ale tyhlety mezijídla.

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Mooney: Z anorexie k přežírání... ty nechápeš jak má fungovat lidské tělo a ani o tom nepřemýšlíš...

ježiši ta holka si prošla peklem, a takový pitomý kecy od někoho, kdo neví co to je, jí fakt pomužou. Možná by tu měl přemýšlet někdo jiný

Cituji Mooney: Moje rada byla vynechat ze svého jídelníčku lepek a cukr. Ptáš se proč? Jednak je to pro tvé tělo škodlivé a přispívá k řadě nemocem. Ale hlavně tě to nezasytí a tvoje tělo dostane signál, že musí jíst víc..

Cituji Mooney: Moje rada byla vynechat ze svého jídelníčku lepek a cukr. Ptáš se proč? Jednak je to pro tvé tělo škodlivé a přispívá k řadě nemocem. Ale hlavně tě to nezasytí a tvoje tělo dostane signál, že musí jíst víc.

proč jí furt vnucuješ vysadit ten lepek. Pokud je zdravá a nemá alergii tak nevidím jediný důvod, proč se ho vzdávat úplně. Omezit ano, ale pro úplně vzdání se ho není důvod

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na iv vengeance: a hlavně si nečti příspěvky od Ellenuschky ... protože to jak nazývá jídlo žrádlem je otřesný a přestávám mít chuť cokoliv pozřít, když to čtu. Žerou zvířata a ne lidi

Já být tebou, hodím se do klidu, nikdo neříká, že musíš nabrat 10 kg za měsíc. Prostě na to jdi pomaličku, klidně navštiv výživovýho poradce ať ti do začátku pomůže a uvidíš, že to půjde

jídelníček je fakt otřesný, ale nenazvala bych ho přejídáním, ale spíš brutální snahou přibrat co nejrychleji a to je fakt blbost. Neboj, ono to půjde

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji iv vengeance: moje máma mě potáhne k doktorovi...takhle přede mě staví sladkosti, domácí koláče ... aby mě donutila jíst jak ona říká "něco kaloričtějšího než ten tvůj tvaroh".

reakce typická matky, která o tebe má strach

arrow
Neprodává v Bazaru

Sally Carrera: holka, Ty seš nějaká útlocitná 😊 vždyť jde jen o výraz a ne o podstatu věci, a co se týká podstaty věci, myslim, že až tak mimo nejsem.
Mooney je možná fanatik do bezlepku, ale tak daleko od pravdy nebyl, já dokonce holku, která se od anorexie k přežírání dostala. Proto je zapotřebí si i tohle riziko uvědomit a vyvarovat se ho.
Můj výraz žrádlo byl myšlen nadneseně, jelikož na světě je tolik supr věcí, že udělat si středobodem zájmu žrádlo nebo-li jídlo, je prostě škoda a špatně.
Ale třeba jsem blbá a nerozumim tomu, nevim.

arrow
profile_image
Mooney
od 31. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sally Carrera: takový pitomý kecy od někoho, kdo neví co to je, jí fakt pomužou

Děvče... Díky špatné reakci na léky jsem spadl z 64 na 49 Kg a pak pár dalších věcí k tomu. Nespavost/únava/zvracení/osypání se/obava co se mnou další jídlo udělá...

Cituji Sally Carrera: proč jí furt vnucuješ vysadit ten lepek. Pokud je zdravá a nemá alergii tak nevidím jediný důvod, proč se ho vzdávat úplně. Omezit ano, ale pro úplně vzdání se ho není důvod

Omezit je první krok, vysadit úplně je krok druhý (k tomu jsem ještě nedospěl). Zajímám se o zdravý životní styl a předpokládám, že lidi co sem píší také... takže si sežeňte vlastní podklady a na základě toho se rozhodněte. Tohle téma je začarovaný kruh. Nutit k tomuto kroku nikoho nemohu a ani nechci.

Neustále se tyto vlákna i odpovědi opakují. Ano, mohl jsem to napsat "citlivěji". Ano, nemusel jsem používat generalizaci. Na druhou stranu si myslím, že každý rozumný člověk je schopný si vzít z těchto příspěvků, alespoň to málo co se ho týká a co ho zajímá... snažím se poradit a to že je někdo cíťa už není můj problém.

Cituji Ellenuschka: Mooney je možná fanatik do bezlepku

Některé mé příspěvky tak působí, to je pravda. Ale ona ta pšenice je vážně problém (a nevidím, že by se o tom veřejně moc mluvilo nebo psalo), stačí když se podíváš na doporučenou potravinovou pyramidu.

arrow
Neprodává v Bazaru

Mooney: nevím, co dělá pšenice zle, podle mě ji lidi pěstovali a jedli odnepaměti. Já mám akorát tu zkušenost, když mi bylo 14, dostala jsem zřejmě alergickou reakci nevim na co. Celý ksicht osypaný ekzémem, hnus. Doktorka udoudila, že za to může lepek a mlíko. Naočkovala mamku, která nakoupila jakýsi polystyrénový chleby, jogurt á la želatina neznámého složení, ale bez mlíka, rejžový nudle a kozí mlíko. Bezlepkovou a bezmlíčnou dietu jsem zvládla držet všehovšudy 1 víkend, než takové blivajzy, radši nebudu jíst nic, našim došlo, že tudy cesta nepovede, povolili mi jíst, ekzém zmizel sám od sebe, takže kdoví, čím to bylo. Jiné je to u lidí trpících Crohnovou nemocí apod., kteří fakt nemůžou. Třeba už jsou bezlepkové potraviny na jiné úrovni než před 18 lety, to nevím. Ale jestli ne, tak doporučovat to děvčeti, které potřebuje získat k jídlu kladný vztah, no nevim nevim.
Ale jinak s Tebou souhlasím, nic strašně zlého, co by jí ublížilo na duchu, si podle mě nenapsal.

arrow
profile_image
Mooney
od 31. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ellenuschka: nevím, co dělá pšenice zle, podle mě ji lidi pěstovali a jedli odnepaměti

URL na internetu je plno článků a opět i pro tohle téma platí: "Co odborník, to názor" (nutné je si všímat kdo sponzoruje konkrétní výzkum).

U každého člověka to bude jiné a možná to je pouze šílenství posledních pár let... Každopádně mi šlo o to, aby zakladatelka měla vyváženou stravu, jedla dokud má hlad a porce neřešila. Jestli si člověk dopřává čokoládu nebo domácí bábovku mi je jedno. Jen jsem chtěl poukázat na možné riziko v mouce a cukrech (opět jsem si vědom, že autorka uvedla extrémní jídelníček, který nemá 7 dní v týdnu a má reakce se nesla v podobném duchu).

V některých oblastech jsem koukal až do velké budoucnosti a trošku přestřelil (nevěděl jsem, že se o slečnu starají rodiče).

arrow
Neprodává v Bazaru

Jo, to je taky podle mě důležitý údaj, co vlastně slečna dělá? Chodí do školy či do práce nebo je celé dni doma jako na nemocenské? To pak má moc času o jídle buď přemýšlet až moc nebo ho dokonce nekontrolovaně jíst...
Já se celý život řídila tátovým heslem - pestrá strava, základ zdravia 😊
Ale stejně mi přijde, že už se to hodně vzdálilo od původní otázky, co považujeme už za přežrání a co je norma, ovšem to má každý prostě jinak, na to neexistuje jednoznačná odpověď.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji iv vengeance: Strašit někoho kdo prošel PPP tím, že skončí jako nenažraná tlustá holka je podle mého názoru přímo vrchol inteligence.

Milá Iv, je mi líto, že jsem se tě patrně dotkla. Předpokládala jsem, že když se svěřuješ se svými problémy a zakládáš tu nějaké diskuzní téma, tak stojíš o všechny názory, i když se ti nelíbí. Napsala jsem ti jenom pravdu. A pravda holt bývá někdy drsná. Ale to, že problém nepojmenuješ pravým jménem, ho nijak neumenší. Každopádně se omlouvám, pokud tě moje přímočarost nějak ranila, a neber teda moje rady v úvahu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené