Smazat

Nevěra - důvěra - pokračovat? One men's story

Snad nebude vadit, když zde bude také příběh z pohledu muže. Je dlouhý, komplikovaný a jde v něm o nevěru. Kdo chcete, čtěte a diskutujte. Budu rád za každý názor.

Se svou partnerkou jsem 4 roky. Více jak dva roky spolu již bydlíme. Ona je na vysoké a má k tomu brigádu, já pracuji a mám k tomu ještě vedlejšák. Nepřijde mi, že bychom to oba nějak přeháněli a byli vyloženě workoholici, ale asi pracujeme více než naši vrstevníci a tím pádem na sebe nemáme tolik času, jak bychom oba chtěli.

Náš problém se z mého pohledu zrodil v momentě, kdy mému nejlepšímu kamarádovi umřela po tragické nehodě přítelkyně. V té době byl zaměstnaný ve stejné práci jako já, kam jsem ho v podstatě protlačil já a šéfovi ho doporučil. Ten večer, kdy se to stalo (otrava plynem z karmy, cca měsíc pak byla na jipce, ale bohužel umřela), jsem za ním já i s mojí přítelkyní jeli, když ji odvezli do nemocnice.

Následující měsíce byly samozřejmě nesmírně obtížné. Snažil jsem se ho podporovat jak to šlo, samozřejmě včetně mnoha večerů, které jsme propili až do rána a pak šli do práce. Já se to snažil pak omezovat, ale zároveň jsem věděl, že je mu v těch chvílích lépe a tak jsem se v to trochu plácal. Musím přiznat, že v podobné situaci jsem byl poprvé a tak jsem nejspíš dost věcí nedělal tak, jak bych měl, v tom smyslu abych mu opravdu pomohl.

Párkrát u těchto "pitek" byla i má přítelkyně. Z doby před nehodou se s kamarádem znali a celkem si rozuměli, navíc představovala vítaný ženský prvek, který se samozřejmě na jeho problém může a taky dívá jinak a tím pádem může jinak také pomoci. No a jedno se stalo to, že jsem šel spát a oni dva si povídali a povídali. Ale ne třeba hodinu nebo dvě, oni si povídali do šesti do rána...Začalo mi to vadit. Byl jsem žárlivý, i když se nic nestalo, protože přítelkyně mi málokdy věnovala tolik energie, jako věnoval ten večer jemu. Bylo zjevné, že neskončí jen u té jedné debaty. Jejich rozhovory byly hodně duchovní. Přítelkyně je na tuto oblast dost zaměřená, takže si s ním vynahrazovala něco, co u mě neměla.

Nějakou dobu to pokračovalo tímhle stylem. Stýkali jsme se všichni tři, přičemž mluvili většinou oni dva spolu a já, ač jsem třeba měl co říct, jsem toho moc nenapovídal. Pak jsme v létě odjeli s přítelkyní na dovolenou a první noc jsem se jí, čistě náhodou, podíval na telefon, kde svítila zrovna přijatá zpráva od něj.

V té zprávě bylo něco v tom smyslu, jak krásně je dlouhé milování a jak mu to chybí...Takže jsem to přítelkyni ihned řekl, oznámil jí, že končím a odešel jsem. Když jsem se asi za hodinu vrátil, našel jsem ji, jak brečí. Řekla mi, že mě miluje, ale že jeho má ráda taky a že neví, co chce. Myslím, že to byl poslední večer, kdy ke mně byla opravdu upřímná. Nechci si vytvářet domněnky, jen jsem z toho měl takový ten opravdový pocit. tehdy s ním nespala, dali si podle svých slov jen pusu na tvář v kavárně, kde se s ní loučil před tou dovolenou. U toho jsem nebyl a do té doby mi ani neřekla, že se scházejí sami. Jako důvod uvedla, že s ním řeší problémy NÁS DVOU, které máme v NAŠEM vztahu.

Dovolená samozřejmě nestála za moc a po návratu do práce, kde jsem s ním trávil několik hodin v jedné kanceláři, to také nebyla zrovna idylka. Po čase jsem si s ním ale všechno vyříkal a zdálo se, že jsme to oba pochopili. Já jsem o ní bojoval, on nechtěl vstupovat mezi nás dva, byli jsme zase kamarádi.
S přítelkyní jsme se pokusili věci řešit, ale moc nám to nešlo. Nebyl na to čas. A můj pocit, že je něco špatně a že mi stále lže, byl všudypřítomný. Tvrdila, že se s ním už nevídá. Pak mi ale řekla, že to prostě nedokáže, protože jí konverzace s ním chybí. Souhlasil jsem, že se tedy klidně můžou vídat, že je mi to jedno, jen že o tom chci vědět a že pokud by se její city začali nějak měnit, tak ať mi o tom řekne, protože si ve vztahu velmi cením upřímnosti.
Na začátku zimy, když jsem to už opravdu nevydržel, jsem jí začal kontrolovat telefon, email… prostě všechno. Nenáviděl jsem se za to, nechtěl jsem takový být, ale nemohl jsem si pomoci. Navenek vše vypadalo v pořádku, ale něco jsem tušil.
No a jednoho dne, když jsme si povídali, jsem z ní vydoloval přiznání. Vyspala se s ním a ne jednou. Byla nešťastná z našeho vztahu a řešila to s ním. Já jsem řval, byl nepříčetný a nechtěl ji už nikdy vidět. V ten moment mi však řekla, že o mě nechce přijít, omluvila se, samozřejmě ne jednou, chtěla to napravit.
Ale nešlo to, v noci se mi zdálo všechno možné a navíc jsem samozřejmě JEHO viděl každý den, trávil s ním čas…nemohl jsem to ustát. Ještě ten týden jsem se vyspal s jinou. Byla to pomsta, bylo to hloupé, ale bylo to osvobozující.
Teď jsme ve stavu, kdy se snažíme. Lepíme. Zkoušíme, jak na to, jak dál.

Já jí miluji. Pořád a asi i pořád stejně. Nejspíš jsem magor, totální blázen a hlavně pěknej trouba. Protože můj pocit tam pořád je. I přesto ale cítím, to co cítím.

Ve firmě jsem dal výpověď, jemu řekl, že už ho nechci nikde vidět a přijal v bývalé firmě nabídku na služební cestu, na které jsem teď. Přes svátky, přes Silvestr…samozřejmě strašně žárlím. Každý den myslím na to, že se s ním znovu uvidí. Že mu bude vybírat dárek. Že spolu budou na Nový rok… přítelkyně si mění hesla na FB, emailu…nechci ji už kontrolovat. Jsem tisíce kilometrů daleko a můžu se z toho zbláznit.
Dva dny zpátky jsem ji napsal, že už dál nemůžu a musím si vzít čas na rozmyšlenou. Nevím, jak dál. Milovat dál tu, která mne podvedla s nejlepším přítelem? Být s ní, i když máte neustále pocit absolutní nedůvěry v cokoliv, co dělá? Chápat jeho, který byl tak zničený ze smrti své přítelkyně, že prostě stahuje dolů všechny okolo?

Nevím. Ale možná vy ano. Budu rád za jakýkoliv rozbor. A omlouvám se za délku příspěvku. Jen takhle to však mohlo obsáhnout opravdu celý problém.
 
arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ajaj, není nic horšího než zrada od partnera, snad jen, když tě zradí spolu s nejlepším přítelem
Já tě obdivuji, že se to snažíš odpustit, já bych toho nejspíš nebyla schopna..
Asi bych svému manželovi dokázala odpustit takovou tu nárazovou nevěru (tzv. na jednu noc), protože uznávám, že každý člověk (i ten vzorný manžel a otec), může udělat chybu, jsme jen lidé.. Ale to, co vzniklo mezi nimi, vznikalo postupně a oni měli dost času a příležitostí si uvědomit, co dělají a že ti ubližují a že něco ničí. Tvůj "přítel" ví, jak bolestné je ztratit partnerku a přesto tě vědomě obral o tu tvojí. Tomu říkám kámoš za všechny peníze A partnerka ? Ta taky musela vědět, že tě svým jednáním připravuje hned o dva blízké lidi, jak říkám, podle mne je to dvojnásobná zrada, já bych to prostě nekousla..
Odpustit neznamená zapomenout, což je ta nehorší varianta pro podvedeného, který se musí navenek chovat tak jako by se nic z toho nikdy nestalo, přestože se vnitřně užírá a trápí nejistotou. Myslím, že z tohoto důvodu to málokterý vztah ustojí, protože dřív nebo později mu to vmete, znovu a znovu, má potřebu ho "trestat" za jeho provinění, podezírat a obviňovat i za to, co nikdy nespáchal..
Druhou stranou mince odpuštění je, podle mého názoru, fakt, že dáš tomu druhému najevo, že dokážeš odpouštět a tím z něj tak nějak snímáš tu zodpovědnost za jeho vlastní chování, protože on bude mít už pořád někde vzadu v podvědomí zasunuto, že on je ten, který může hřešit, protože ty jsi ten, kdo umí odpouštět..
Asi jí máš opravdu hodně rád, když chceš kvůli ní podstoupit tenhle vnitřní boj.. Každopádně, zkus to, i kdyby vám to nakonec nevyšlo, nemusíš mít výčitky, že jsi tomu vztahu nedal druhou šanci.
Držím palce

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

upřímně, když jsem si ted s odstupem přečetla diskuzi a příspěvky, jsem docela přesvědčená, že slečna žádný vztah urovnávat nechce, že je docela ráda že se blíží konec.

Sám zakladatel píše, že jim vztah neklapal...ani ted v komunikace zamilovaností nehoří...myslím, že nemá cenu lámat vztah přes koleno, rozbitý hrneček se stejně neslepí...

A nikdo nevíme co se dělo, že takto vztah šel do kopru - jestli to byly hádky, urážky, žárlivost v minulé době, tak jak sám zakladatel píše...

Rovnání něčeho takového je zbytečně vynaložená energie...slečna o to nestojí, zvlášť pokud ji bude někdo dávat podmínky co smí, co ne a jak často se má hlásit ke kontrole...

arrow
profile_image
smj
od 29. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na colette11:
Ano, komunikace je rozhodně to nejdůležitější z toho, co se mezi námi musí zlepšit.

arrow
profile_image
smj
od 29. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Vanity:
Je výjimečná v mnoha ohledech. Na svůj věk v uvažování daleko před svými vrstevnicemi...je to prostě ona. Vím, že by to mohla být ONA, jestli mi rozumíš
Jinak jak píše thien níže, samozřejmě že mu to mám za zlé. Navíc když jsem s ním ještě předtím, než se něco stalo, měl diskuzi na toto téma a on mi řekl, že by to kamarádovi nikdy neudělal.

arrow
profile_image
smj
od 29. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kebulka:
Reaguji na dadabus:
Důvěra je bezpochyby narušená hrozným způsobem. Nejde o to, že bych jí chtěl něco vyčítat, spíš ji opravdu nechat přijít jako první. Ona to ale nebere tak, že by to byla jen její chyba. Považuje to za chybu nás obou. A je fakt, že ve vztahu, kde jeden podvede, si za to můžou oba. Já právě tak nějak osciluji na hraně toho, že jí to nedám zadarmo, zároveň jí chci ale ukázat, že jsem schopný jí to odpustit.

arrow
profile_image
smj
od 29. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na amelie1111:

Myslím že tohle je na tom ten úplně nejhorší fakt, který si ona tak úplně neuvědomuje. Totiž že mě připravila o dva takhle blízké lidi. Téměř. S ní chci asi dál být, i přes to všechno co jsem si tady přečetl. Jeho prostě už jen nechci nikdy v životě vidět. To co říkáš, že jí opravdu ukážu, že jsem toho odpuštění schopný, je dobrý nápad, který jsem ale už tak nějak uskutečňoval. Myslím že problém je taky ten, že tu noc, kdy mi to řekla, jsme si toho vlastně až tolik neřekli a pak jsem se po čase rozhodl, že jí odpustím, aniž bychom to pořádně rozebrali. Takže mám taky v plánu to s ní naposledy ještě jednou probrat.

arrow
profile_image
smj
od 29. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na farahh:
Stalo se to, že jsme byli mladí šílenci, který se po dvou letech strašně těšili, až spolu budou bydlet. A jakmile se to stalo, postupně se hromadily takové ty drobnosti, které jsme nechávali být a nepřikládali jim důležitost, jakou by si zasloužili. Pak strašně rychle zjistíš, že vlastně děláš věci, které nechceš a nelíbí se ti. A hlavně že to mění i tebe samotného.

Nechci jí dávat nějaké podmínky nebo ultimáta, ale musíme si jasně říct, co od toho druhého chceme.

Já mám obecně problém s tím, jak vymizely některé věci, kvůli kterým jsem se do ní zamiloval. A pokaždé když to zmíním, mám pocit jako že na ní hned tlačím a ona to musí hned začít dělat. Chci, aby to dělala sama od sebe. Ale možná chci moc a možná už jsem to vážně prohrál. Nevím...

Cituji smj: Pak strašně rychle zjistíš, že vlastně děláš věci, které nechceš a nelíbí se ti. A hlavně že to mění i tebe samotného.

Naprosto stejné zkušenosti se sestěhováním mám z minulosti taky, včetně :

Cituji smj: Já mám obecně problém s tím, jak vymizely některé věci, kvůli kterým jsem se do ní zamiloval.

. Stěhováním se snad ti lidi mění, nebo růžové brýle padají - nejspíš obojí. Ale až po x rozchodech s jedním a tím samým člověkem a po hledání své pravdy v cizí posteli jsem přišla na to, že pokud jsou hned na začátku problémy, tak prostě bydlíš s nesprávným člověkem a je potřeba to řešit a ne doufat, že odteď ... , že znova... , že tentokrát už ... , atd. Jednoduché, že ? Zakrývání si očí před touhle skutečností vede jen k nenávratné ztrátě času.

arrow
profile_image
Moon20
od 19. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: pokud jsou hned na začátku problémy, tak prostě bydlíš s nesprávným člověkem a je potřeba to řešit a ne doufat, že odteď ... , že znova... , že tentokrát už ... , atd. Jednoduché, že ? Zakrývání si očí před touhle skutečností vede jen k nenávratné ztrátě času.

Naprostý souhlas Taky jsem na to musela přijít.

arrow
profile_image
smj
od 29. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dadabus:
Reaguji na Moon20:
Nezavírám oči před pravdou. Vím, jaké situaci jsme a vím, že to zvládlo vyřešit jen strašně málo párů. Tohle všechno si uvědomuji. Ale také vím, jací jsme, jací jsme byli a jací ještě snad pořád můžeme být partneři. A právě proto mi tohle všechno trápení a přemýšlení nad naší situací prostě a jednoduše stojí za to. Chci to zkusit. Už jen proto, abych věděl, že jsem pro to udělal vše co se z mé strany a dalo a já mohl jít v případném příštím vztahu dál, aniž bych se pořád navracel do minulosti.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji smj: Nezavírám oči před pravdou. Vím, jaké situaci jsme a vím, že to zvládlo vyřešit jen strašně málo párů. Tohle všechno si uvědomuji. Ale také vím, jací jsme, jací jsme byli a jací ještě snad pořád můžeme být partneři. A právě proto mi tohle všechno trápení a přemýšlení nad naší situací prostě a jednoduše stojí za to. Chci to zkusit. Už jen proto, abych věděl, že jsem pro to udělal vše co se z mé strany a dalo a já mohl jít v případném příštím vztahu dál, aniž bych se pořád navracel do minulosti.

Kdo chce kam............................

arrow
profile_image
smj
od 29. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na siminči:
Ok, tak já na to prostě hodím bobek a půjdu dál. Everybody's happy?

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Panejo, to je jak z nějakýho filmu... Jako jsi borec, že máš chuť to ještě zkoušet, mě by to s mojí povahou srazilo na kolena. O výjimečnosti těžko polemizovat, to děvče bude zřejmě slušně protřelé, když tohle s kamarádem zvládlo absolvovat. Ona se k tomu staví jak? Myslíš že má taky takovou touhu to dávat dokupy? Že jsi i Ty pro ní ten za koho bude bojovat? A oni dva už se vůbec nestýkají? Nebo tušíš, že se stýkají?

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na smj: Přiznej sám sobě, že slečna o vztah s tebou nestojí.

Začni myslet na něco jiného a jinou slečnu. A zapracuj na své žárlivosti, výbušnosti a pocitu vlastnictví, takto odeženeš každou

Na přelomu roku je to ta nejlepší chvíle pro nové začátky!

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji smj: Stalo se to, že jsme byli mladí šílenci, který se po dvou letech strašně těšili, až spolu budou bydlet. A jakmile se to stalo, postupně se hromadily takové ty drobnosti, které jsme nechávali být a nepřikládali jim důležitost, jakou by si zasloužili. Pak strašně rychle zjistíš, že vlastně děláš věci, které nechceš a nelíbí se ti. A hlavně že to mění i tebe samotného.

nechci Ti kazit iluze, ale my s manželem chodili rok, pak se hned vzali a bydlet spolu začali až po svatbě a jsme spolu 7 let. To není vychloubání se, ale konstatování toho, že pokud dva lidé k sobě patří, tak nedělají věci, které nechtějí nebo se jim nelíbí a nemění se. vztah je samosebou taky trochu o toleranci, ale jakmile do toho začneš plést ústupky, přetvářku a děláš něco s čím nejsi vnitřně spokojený, tak je to na *** a nikdy z toho nebude nic dobrého...

S přítelkyní jsme se pokusili věci řešit, ale moc nám to nešlo. Nebyl na to čas
kdo chce, čas si vždycky najde, tohle je jen výmluva

 

Téma Nevěra - důvěra - pokračovat? One men's story je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené