1. . .45678910. . .1617
arrow
profile_image
Anaela
od 10. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám na mysli opravdu starší děti a né miminka v kočárku, to chápu, že brečí.
Já to vidím opravdu nevychovaností. Protože když za náma do práce příjdou kolegyně, co mají dítě od dvou let, tak ho posadí na židli a povídáme si a dítě v klidu sedí klidně hodinu. Já mluvím opravdu o těch dětech, kterým nic není a jen řvou a jasně dávají rodičům najevo, že je mají u zadku. Moc dobře si všímám okolí a líbí se mi, když vidím ve městě, že třeba dítě něco chce a trochu vzdoruje, ale rodič to vysvětlí a je klid, ale dítě, který začně rodiče mlátit, že ne ne ne, tohle nechce, tak to mi příjde jako vrchol. Na mě se mamina jen zle podívala a já věděla, že je zle. Když dítě v MHD kope do sedačky, ten dotyčný se ozve, aby toho dítě nechalo a ta máma ho ani neklepne přes nohy a ještě vyštěkne něco na tu osobu, no, paráda.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Monus: drtivá většina z nás proti tomu bude chtít tvrdě zakročit - a ne abysme to sváděly na takovou a takovou povahu.

toto je vize každé matky leč realita je jiná, Kdyby na to existoval nějaký návod neexistovalo by ani toto téma , nebylo by co řešit..

Cituji Monus: Malé děcko nemá rozum a něco mi tak trochu říká, že výchova je o tom děcku ukázat, co ano a co ne.

Těžko něco vysvětlíš děcku když nemá rozum to je snad pochopitelné. Není důležité jestli se v dětství válí na zemi a vzteká se , pro mě je důležitější , jestli z něj vyroste poctivý a slušný člověk .

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Erinka: mluvím především o tom, že děti jsou drzé, myslí si, že všechno mohou apod. Aby děcko mámě nadávalo, bouchalo ji, neposlouchalo, že chodit do silnice nesmí, že nesmí kopat do paní, co sedí naproti... Když dítě neumí pozdravit, poděkovat, neustále si myslí, že se jim koupí všechno, co si řeknou...Tak ano, to je podle mě problém výchovy. A to, jak se děti neumí chovat na návštěvě a rodiče vesele ignorují to, že ničí majetek, ubližuje zvířatům...tak to je také věc rodičů. Jinak souhlasím, že dítěti by se mělo vysvětlovat, ale také si myslím, že pokud dítěti musíme něco opakovat 100x pro jeho umíněnost, tak je něco špatně.

přesně toto mám taky na mysli

Cituji EvaHav: základ problémů OBDOBÍ VZDORU

Ne, základ nevychovaného, rozmazleného dítěte - jsou rodiče Období vzdoru prožívá snad každé dítě, ale né každé je nevychované

arrow
profile_image
Elli
od 18. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám dvě děti, syn měl "obddobí vzdoru" celkem šílený, 2x jsem musela použít metodu studená sprcha, fakt to jinak nešlo Teď je z něho super kluk, hodnej, oblíbenej u dětí i dospělých. Dceru tohle období teprve čeká a vzhledem k tomu, že je to hroznej paličák a vztekloun už teď vím, že mě čekají ještě dost krušný chvilky.
Taky jsem to dřív moc nechápala, ale poznáte, až budete mít vlastní
Btw ve výchově jsem spíš přísnější, na ***** jim klidně dám.

arrow
profile_image
EvaHav
od 15. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Monus: ale jestli mají oba dva jiné povahy tak je jasné že na každého bude platit jiná výchova.

ono venku moc příležitostí na různé výchovné metody moc nemáš

arrow
profile_image
Anaela
od 10. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já nevím, ale nepamatuji si, že bych se někdy válela po zemi a stejně starý lidi jako já taky ne, tak proč se teď ty děti válí po zemi a buší pěstičkama o zem? Rodiče řekli dost a ticho a to taky bylo. Jakmile jsme neposlechli, dostali jsme na zadek. Proč to nefunguje i teď?
Děti nemám, ale často hlídám a asi mám štěstí na hodné děti, proto mě udivuje to chování ostatních.

arrow
profile_image
Elli
od 18. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Monus: Pokud si to děcko nenechá vysvětlit tak dostane na zadek. Myslím, že to je jednoduchý a účinný recept - když to nejde verbálně jde to ručně. Ono si dítě pro příště většinou pamatuje že dostane naplácáno.

Věř, že tak jednoduchý to opravdu není.

arrow
profile_image
EvaHav
od 15. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Anaela: Děti nemám, ale často hlídám a asi mám štěstí na hodné děti, proto mě udivuje to chování ostatních.

oni se totiž děti také chovají v různém prostředí jinak, takže pokud nejsi jejich maminka, možná že jsou hodní a ty občasné scénky v tom nejhorším období si užila maminka

Cituji Monus: Venku bych si děcku asi nedovolila nějak nařezat aby mě druhý den ráno nebudila sociálka

ono zrovna při tom vzteku to plácání moc nezabírá. Spíš samota, že nemá "obecenstvo", nebo případně ošplouchnout vodou, ale to venku prostě moc nejde!

Cituji EvaHav: Takže takový příklad, že když jste byly malé a bolelo vás ucho a vydržely jste to a neřvaly, je naprosto mimo!

to je na mne?
Myslím, že to není mimo. Opravdovou bolest jsem si zažila jako dítě hodněkrát. To že jsem byla tišší nemělo co dělat s tím, že mě to nebolelo. U nás se neřvalo, k ničemu to nevedlo - bolest tím nepolevila, větší pochopení od mamky jsem tím nezískala. Neříkám, že to byla ta nejlepší výchova, ale vcelku brzo jsem pochopila, že řevem se bolest nezmenší ani za to nedostanu sladkost apod.
Znovu musím napsat, že nemluvím o věku miminek! - tam chápu jakýkoli řev.

Jinak to, že někdo není matka, neznamená, že nemá zkušenost s dětmi. Určitě ne tolik zkušeností jako matka, ale existují přeci mladší sourozenci, bratranci, sestřenice, dítě kamarádky apod - občas je tomu člověk vystaven docela dost.

Souhlasím s příspěvkem o tom, že někdy je špatné chování způsobené pohodlností rodiče. Viděla jsem to nejednou. Když se matka děcku třeba během cesty věnuje, čte mu knížku nebo vypráví atd, dítě nehledá náhradní "zábavu" a nenudí se.
Chápu, že existují i takoví ti od přírody rarášci, ale i ti mohou mít zdravý respekt a občas mohou i přísnějšího spravedlivého rodiče víc milovat než "troubu" co vše dovolí.

No, je to citlivé téma...

Cituji mroskvicka: Cituji EvaHav: Určitě bych se kvůli tomu dětí nevzdávala...

Tak to já ano, nervy mám jen jedny.

arrow
profile_image
Anaela
od 10. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji EvaHav: oni se totiž děti také chovají v různém prostředí jinak, takže pokud nejsi jejich maminka, možná že jsou hodní a ty občasné scénky v tom nejhorším období si užila maminka

Kdepak, to jsou zlatíčka i doma, protože ví, že si nemůžou všechno dovolovat. Opravdu mám v okolí samé hodné děti, které se smějí, dělají roztomilé lumpárny, jsou rozumný a ví kdy přestat. Možná je to tím, že kamarádky jsou samy takové, nejsou hysterické, doma je klid a láska s partnerem se nehádají.

Já zkrátka dokážu pochopit, když dítě udělá semtam menší scénu, opravdu. Pokud ale pětiletý děcko neumí říct "dobrý den", "děkuju" apod., tak je to o vaší výchově, nikoli o charakteru. Jednoduché. Dítě nepoděkuje, tak mu řeknu, že pokud neumí poděkovat, tak si danou věc nemůže nechat a musí ji vrátit. A taky ji vrátí. Myslím, že se velmi rychle naučí děkovat. Není to prostě jen o nějakých scénách ale o cekové nevychovanosti, rozmazlenosti, kdy si dítě myslí, že se celý svět točí jen kolem něj. Když dítě řekne, že nechce, tak maminka řekne dobře, tak nemusíš. Znám děcko, které když nechce normální jídlo a chce místo toho čokoládu nebo zmrzlinu, tak maminka řekne, dobře, tak to teď jíst nemusíš, dej si zmrzlinu. To je podle mě špatná výchova. Nebo když matka ignoruje to, že dítě do mě kope (a já s trpělivostí, kdy to matce dojde, nějakou chvíli čekám, matka to vyřeší pouhým "nekopej tu paní", dítě kope vesele dál a víc se to už neřeší, dokud se já neozvu), tak to je také problém výchovy. Dítě by mělo vědět, že do lidí se nekope.

arrow
profile_image
jezika
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já se fakt bavim, taky sem si říkala : až budu mít děti, tak takhle to (např. řvaní) řešit v životě nebudu, nechápu, proč to ty matky dělají takhle a ne takhle...prostě chytrá až na půdu, ale pak je to fakt všechno jinak ,a pochopíte, až když je fakt máte a pokud je mít nebudete, tak se to ani pochopit nesnažte...

arrow
profile_image
Elli
od 18. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Erinka:
Souhlas

arrow
profile_image
jezika
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Monus: Jestli tě urazí nebo rozhodí vyplazený jazyk od dítěte, tak to asi nebude s tebou zcela v pořádku Neříkám, že to podporuju, ale rozhodit bych se s tím nenechala.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené