arrow
profile_image
Luuuca
od 7. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím všechny. Chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s operací žlučníku kvůli kamenům. Jdu na operaci za 10 dní a mám hrozný strach. Budu moc vděčná za vaše zkušenosti. Moc děkuji.

arrow
profile_image
Chudobka
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, moje mamina byla asi před deseti lety taky a měla příšernej strach. Na internetu si vyčetla všechny možný i nemožný komplikace Udělali jí to laparoskopicky, takže jizvičky už dneska nejsou vůbec vidět a to už vůbec nemluvím o té úlevě! Předtím totiž měla hrozně bolestivý záchvaty, hlavně v noci, vůbec jsme se nevyspaly, všechno jsem to prožívala s ní..a dneska, když si na to vzpomeneme, tak tomu skoro nevěříme (všechny problémy rázem zmizely). Takže hlavu vzhůru, po operaci to bude jen lepší!

arrow
profile_image
Luuuca
od 7. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V to taky doufám, bolesti sice mám, ale ještě ne tak velké, ale stupňují se, takže vím, že by mě operace stejně neminula, kdybych to odkládala. Taky se bojím narkozy, každá operace sebou nese určité riziko, ale snad to zvládnu. Děkuju za podporu , nezbývá než to zvládnout .

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zdravím všechny a prosím o radu. Ve žlučníku mi našli malý kamínek (16mm). Doktorka mi řekla, že rozhodnutí, jestli jít na operaci nebo ne, je na mě. Že momentálně to není tak akutní aby mě hned někam hnala. Ovšem..tenhle rok končím vysokou, takže se dají očekávat nějaké ty nervy. Bojím se, aby mě nechytl záchvat ve zkouškovým nebo v době, kdy si nebudu moct dovolit chybět. Co si myslíte, mám se pokusit vydržet na dietě do léta a spoléhat, že nervy záchvat nevyvolají nebo jít na operaci co nejdřív, dokud se ve škole ještě nic neděje. Díky za odpovědi.

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tazice
a nějaký záchvat už jsi měla nebo ti jen našli ten kámen? Ono je totiž spousta lidí,kteří kameny/kamínky/písek mají a jelikož zatím neměli žádný záchvat,tak o nich ani nevědí a můžou s nimi spokojeně žít dloooouhá léta.
Jinak já mám žlučník už od července pryč a pohodička. V těhotenství se mi udělaly kamínky a od ledna do května jsem měla několik záchvatů a to nezávisle na jídle (žl.dietu jsem dodržovala),takže jsem šla na opku. Nejdelší bylo,než mi dali termín. To trvalo asi měsíc,mezitím ještě 2x gastro. Pak už to šlo rychle. V úterý příjem,ve středu operace (laparoskopicky),ve čtvrtek už jsem běhala jak čečetka,ale domů mě pustili stejně až v sobotu ráno. Dělali mi to normálně v nemocnici,ale kdyby šlo do tuhýho potřebovala bys žlučník vyndat fakt rychle,tak v Praze je klinika jednodenní chirurgije Palas Athena - tam tě přijmou,odoperují a druhý den jdeš dom. Určitě něco takového existuje i v jiných městech.
Tak hodně štěstí.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Záchvaty mi začaly asi v květnu t.r. Myslím že poprvé to vyvolaly nervy a potom už se mi to stávalo častěji po tučnějším nebo smaženým jídle. Od července se takovým jídlům vyhýbám a zatím je klid. Břicho sem tam pobolívá, ale záchvat to už není. Díky, že jsi mě uklidnila s tím pobytem v nemocnici. Doktorka mi řekla, že po operaci pouští domů do týdne a pak bych měla ještě aspoň 1-2 týdny být doma. To už bych měla ve škole problémy.

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Tazice: měla ještě aspoň 1-2 týdny být doma.

měla,měla -no,měla. Je to i v pooperačních pokynech,ale taky tam je min.6 týdnů nezvedat nic těžkýho atd. A já měla doma v tý době 12ti kilový batole,který nějaký pokyny vůbec nezajímaly Jelikož jsi studentka,tak bych se zas tak nestrachovala. Jako není to nic příjemnýho - já měla miniaturní řez pupíkem (jizvička už tam není žádná),pak na boku (to po 3 měsících vypadá jako 3mm čárka pastelkou) a pak na hrudní kosti cca 5cm pod prsama. Tahle jizva je největší (vyndavali tim ten žlučník) a taky nejvíc bolela. O tamtěch jsem už 3.den vůbec nevěděla,ale tahle velká mrška mi táhla,takže jsem se asi ještě týden po propuštění bála pořádně narovnat. Ale když nemáš žádné potíže,tak se s tim dá normálně fungovat. Já jsem např. hned po příjezdu domu začala šůrovat byt. (partner s dcerou si tu celý týden řádili,ale na úklid jim jaksi nezbyl čas)

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak hlavně že jsi tu operaci dobře rozchodila, s mimčem se moc odpočívat nedá. Děkuju moc za odpověď, asi si zajdu brzo domluvit termín.

arrow
profile_image
suchar
od 3. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Luuuca
já mám žlučník pryč už 8 let a měla jsem před opkou šílené záchvaty,rok jsem se plácala v bolestech a hubla,hubla nic jsem nemohla jíst! Tři roky po odstranění žlučníku mě začla slinivka blbnout a začli stejné záchvaty jak při žluč.záchvatu!Někomu to pomůže a má klid ,ale v mém případě to nic nevyřešilo!Po operaci jsem byla propuštěna asi pátý den,byla jsem moc slabá ,protože jsem strašně zhubla a dva dny jsem měla horečky!Jinak měsíc po jsem už jedla i tučná jídla a v pohodě!Držím palce at Ti to dobře dopadne a at máš hezké jizvy ,já mám 4 a ta u pupíku je škaredá a dost viditelná,jinak bolesti tak jak po operacidá se to vydržet!Hodně štěstí

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky se toho bojím, no každopádně půjdu k někomu na konzultaci a uvidíme, jestli mě vystraší ještě víc nebo ne. Rozhodně to musim začít řešit co nejdřív...

arrow
profile_image
Mariela
od 11. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

a když jste měli žlučníkové kameny to vám vzali celej žlučník?

arrow
profile_image
ovečkaaaa
od 11. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky prosím o jakékoli informace o ohledně operace žlučníku dle vašich zkušeností.Mam se bát nebo ne?Můžu mít nějaký potíže i po operaci?na netu je toho spousta ale raději bych chtěla vaše osobní zkušenosti,děkuji

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nehodlám strašit, většině lidí proběhne žlučník v naprostém pořádku, ale vždy se najdou takoví, kteří mají komplikace a bohužel jsou takové případy "víc slyšet" a víc se o nich mluví než o těch, které proběhly v pořádku.
Třeba moje babi měla žlučník v pohodě, jediné nepříjemné prý bylo mít zavedenou tu hadičku na odtok, že prý ji tlačila a že prý se to někdy stává. Jinak ale za pár dní doma.
Naproti tomu moje kamarádka (30) měla komplikace. Ale propouštěcí lékař na tom měl svůj podíl. Do rány se jí dostala infekce (prý se to silnějším lidem stává) a on ji i přes modřinu v dolní části břicha poslal domů. Doma po pár hodinách měla velké bolesti a musela na pohotovost, tam zjistili, že má v břiše hnis a museli jí břicho čistit a tak zůstala další týden v nemocnici.
Jinak nevím o nikom, kdo by po operaci pak dlouhodobě měl nějaké problémy, spíš naopak se jim ulevilo.

arrow
profile_image
Neferr
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Osobní zkušenost nemám, ale byla jsem při té operaci a sledovala přímo na sále ( předpokládám, že mluvíš o odstranění žlučníku). Bát se určitě nemusíš jedná se pro chirurgy o rutinní zákrok a pokud jde vše dobře, tak je za 20 minut po všem. Komplikace po operaci nejsou časté. Nevím co za obtíže po operaci máš na mysli, ale bude tě to po operaci bolet, jak moc ti nikdo neřekne, každý vnímá bolest jinak, riziko infekce je vždy, ale vzhledem k tomu, že jde o laparoskopickou operaci je minimální. Většinou se ta operace snáší velmi dobře, pacienti říkají, že žlučníkový záchvat je horší

arrow
profile_image
neonka
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

osobní zkušenost taky nemám, ale každou chvíli jí čekam ..jinak nedavno byli na vyndání brácha s tátou a operace v pohodě, léčení taky, ale ta bolest po operaci byla dost nesnesitelná, ještě i pár dní doma se tu kroutili..ale bolest přejde a pak už je to všechno dobrý..já už se těšim až mi ho někdy vyndaj at nemusim čekat jestli mě někde chytne záchvat když se dobře najím

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené