arrow
profile_image
Kerze
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, jsem to tady pročetla. Myslíte, že když nemám vystupující křečáky, ale jenom prosvítající žilky na bércích, že to nemá význam řešit ? Už jsem to konzultovala s dermatologem - při jiné příležitosti, byla jsem tam na kontrolu mateřských znamének - a ten říkal, že tohle odstrˇanit v podstatě nelze, že se to za čas objeví zase o kousek dále, tak já nevím...

arrow
profile_image
Kamishka
od 25. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

marfuse
Koukla jsem na ten krém na netu a sice ho v tý tubě není moc, ale není až tak drahej, tak ho asi zkusím a uvidím, aspoň budu mít pocit, že proti těm potvorám něco dělám A bereš k tomu nějaký ty doplňky stravy s rutinem a flavonoidy?

arrow
profile_image
marfuse
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kamishka
Nee, žádné doplňky neberu. Uvažovala jsem o tom, ale zatím jsem se nedokopala. Každopádně ten krém strašně krásně voní A má to spíš konzistenci tělového mléka, takže se dobře vstřebává a nemusí se ho dávat tolik

arrow
profile_image
marfuse
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kerze
Já mám taky nemám vystupující křečáky, ale jinak mám výraznou "žilní kresbu" po celém těle. Myslím, že s tímhle se ani nic dělat nedá. Já se s tím už dávno smířila. No s metličkama ne, ale jak jsem už psala zase nemám pevnou vůli vydržet s mazaním

arrow
profile_image
oskarovaa
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No, já mám taky dědičné žilky a možná i křečové žíly na nohou, ale těm jsem zatím nedala šanci.
Nejdřív jsem šla asi před 12 lety na laser, doktorka mi dělala metličky na lýtku a na stehně, ale jaksi mi opomněla říci, že s tím nesmím do teplé vody (protože ona je to vlastně spálenina). Tak jsem si na sebe doma večer vesele pustila sprchu a vyletěla jsem ven jak divá - to pálilo! no prostě mi to vypálila moc a dodnes tam mám jizvy jako když se popálíte - ne moc viditelné a už jsem dost stará, tak mi to nevadí (nepředvádím někde módu v plavkách). ALe už jsem tam podruhé nešla - na to je to zadarmo drahé.
Tak jsem začala chodit na sklerotizaci. Jak tu čtu předchozí příspěvky, tak co doktor, to trochu jiný názor. Ale v zásadě vám to dá zdravý rozum, že se asi nemůžete sprchovat dva tři dny po sklerotizaci - vestoje a teplou vodou. Prostě první den a noc zůstat v punčoše, pak přes den punčochu, sundat ji ve vaně, osprchovat se vsedě a zase si ji natáhout či jen rychle přeběhnout do postele. To se mi osvědčilo.
Dále důležitý je výběr doktora - chodím k jednomu v Praze a platím cca 1000,- za jednu nohu, je to dost, ale celkem to dělá dobře. Jasně, žilky se dělají pořád dál, čas nezastavíš, ale myslím, že tím, že do sebe investuji, zatím nemám nějaké větší, vystouplé žíly, ke kterým mám dědičně dispozice.
Když si, spíš asi na menším městě, najdete doktora, který je dobrý a dělá na pokladnu, tím líp. Ale musí se vám osvědčit.
Já jsem loni jela se známou a ta mi doporučila doktora na pokladnu, tak jsem tam šla (tak nějak mě dostalo tolik výhod naráz - má ordinaci skoro vedle mého bytu, takže jsem tam mohla jít po práci či před, dál dělal na pokladnu a za třetí, měl metodu jen týden punčochu, normálně se sprchovat atd.) Jak jsem stará, tak jsem...se tím vším nechala zaslepit a šla tam. Udělal mi dokoce obě nohy naráz!
A doma se mi (i když jsem po starém zvyku nosila punčochy 14 dní a sprchovala se - viz výše) začaly v místě vpichů dělat bouličky a levá noha mi začala otékat. Když to trvalo těch 14 dní a bylo to pořád horší, šla jsem tam znovu, a on prý "proč jste nepřišla hned, to se vám tam usadila krev jako ve slepém rameni řeky, to nic není, to vytlačím ven a zbytek se vstřebá.."! Jo, vstřebá, musela jsem si koupit Viatromb ve sprayi, stříkat týdny, ale vstřebávalo se to půl roku, celé léto jsem tam měla ošklivé skvrny a už jsem k němu nešla. Letos v zimě zase pokorně ke svému doktorovi, ten mi to dal do pořádku a zase raději platím a jezdím přes půl města
Prokreslené nohy pod kůží, s tím se, děvčata, nedá nic dělat, to vám nikdo neodstraní, ale žilky a metličky je dobré postupně odstraňovat, i když je to nekončící boj s drakem, kterému useknete jednu hlavu a tři další mu narostou.

Já mám bohužel dispozice k praskání žílek také, po mamce, takže už asi od mých 12 let jich mám na stehnech několik. Naštěstí se to ale nezhoršuje, ale nemám za sebou ještě žádný porod.... Moje mamka byla kdysi na sklerotizaci (vypichování) a já ji tenkrát doprovázela a vím, že 1. to hrozně bolelo a za 2. se ji udělaly jinde. Když k tomu je sklon, tak se třeba i tím vypíchnutím vytvoří další. Ale slyšela jsem také o metodě, která spočívá v tom, že se do popraskaných žilek vstříkne jakási tělová barva, která ty žilky vyplní tak, že nejsou vidět. Ale s tím nemám žádné zkušenosti.

Cituji Kamishka: Taky jsem se začala každý večer na konci sprchování sprchovat nohy studenou vodou, což je dost drasťák, ale někde jsem četla, že to pomáhá

Po umytí/vysprchování se jako takovém masíruju celé nohy od spoda směrem nahoru včetně zadečku masážní rukavicí, na vlhko ještě s mýdlem, pak to smeju a začnu se sprchováním studenou a teplou vodou. Nohy sprchuju střídavě studenou a teplou a vždy zakončuju studenou, ze začátku to je šílený, ale dá se na to zvyknout, obzvlášť v teplých letních měsících. Ta první studená voda je vždycky trochu šok, ale po tý masáži rukavící se krev tak rozproudí, že už tu další studenou ani nevnímáte.

arrow
profile_image
kuzzlatko
od 7. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, jsem si taky nedávno všimla, že se mi na přední straně stehen dělají takové malé červeno fialové žilky. Mamka trpí na křečové žíly, ale já zatím pod koleny a na lýtkách nic nemám. Jen na těch stehnech. Každý mi tvrdí že nic nevidí, že se moc sleduju. Ale mám strach, abych jich tam nebylo pak více. Stačí nějaká prevence ve formě krémů, třeba ten dermacol nebo jít raději k lékaři?

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

kuzzlatko, prozatím bych zkusila nějaké ty krémy a pokud se to bude zhoršovat, tak k lékaři.

arrow
profile_image
kuzzlatko
od 7. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ok zkusím díky.

arrow
profile_image
ZANDALI
od 28. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

já jsem 2 měsíce po laseru a je to o dost lepší.akorát musím nosit punčochy a ty mi už fakt lezou na nervy

arrow
profile_image
svarcovaeva
od 5. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky,
mám křečové žíly od 20 let. V 28 jsem byla na odstranění na jedné noce chiva metodou. Dělal mi to pan doktor Adamák, který je nyní ve Vsetíně. Nemůžu si ho vynachválit, protože nohu jsem měla úplně bez škaredých zatočených vystouplých žil a jizvičky jsou cca 03-05 mm. Nohy mi vydržela do dneška, ale začala se mi zhoršovat druhá. S tou jsem byla před 4 roky a byla provedena sklerotizace, ale zůstal mi flek na stehnu, doktor říkal, že je to pigmentace, ale pořád to bylo lepší než velká křečová žíla. Ted to mám na lýtku. Chtěla jse mo odstranit opět chiva metodou. Byla jsem doporučena ke specialistovy, ten mi změřil průtok krve žílou a řekl, že se mi krev vrací a je potřeba jít na velkou operaci s vytažením celé žíly tzv radiofrekvenční metodou za 14.000,-. To se mi dávat nechce, vzhledem k tomu že to máme v rodině a maminka i babička mají žílu ven a natekají jim nohy, tak jsem zašla k jinému doktorovi a ten mě měřil průtok krve, řekl, že je to vpořádku a že stačí chirurgicky vyřezat jen ten kousek křečové žíly na lýtku. Hradí to pojištovna . Tak nevím co si myslet?? Co doktor to jiná diagnoza. Na operaci mám jít v květnu, takže to bude bez opalování a koupání, ale snad do července se to zahojí.

Ahoj, je potřeba na sklerotizaci doporučení od obvoďáka? Kolik jste platily?

arrow
profile_image
18lenussa
od 3. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

neviete mi poradiť? ja už dlhšie som mala na stehne červenú žilku malú ale neriešila som to ale teraz ich už mám viac i ked su malinké ale bojím sa aby sa to nerozšírilo. Viete mi poradiť nejaký krém nato?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené