arrow
profile_image
seznam.mih
od 17. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

U slabých dioptrií do jedniček bych si nechala udělat brýle jen na příležitostní věci - např. ve škole, když koukáte na tabuli nebo prostě více namáháte oči do dálky. Já jsem začala nosit brýle na dálku, když jsem šla do puberty. To jsem měla na jednom oku půlku a na druhém 3/4 a nosila jsem je jen na dálku. Pak jsem začala mít problémy s bolestí hlavy a všimla si, že na všechno zaostřuji. Taky jsem velmi dlouho nebyla nikde změřit si zrak. Až někdy v 18 jsem zašla do optiky a zjistila jsem novinku, že mám astigmatismus. Pravé oko má furt půlky a levé se zhoršilo na jednu dioptrii, ale na obou očích mám plus navíc hodnotu astigmatismu 1 v různých úhlech. V praxi to pro mě znamená to, že vidím nejenom lehce rozmazané objekty v dálce, ale jako bonus navíc je vše takové dvojité. Jeden ostrý bod tedy vidím lehce rozmazaně a jakoby dvě tečky u sebe lehce překrývající. Taky čísla velmi si podobná jako 3,6,8 9 se mi bez optiky pletou a vypadají velmi podobně. Ve 22 letech sem opět zašla do optiky a astigmatismus se mi zhoršil o čtvrtku, takže mám nyní hodnotu astigmatismu 1,25 a od té doby se mi nic nezhoršuje, s brýlemi na nic nezaostřuji a s čočkami občas zápasím, když mám unavené oči nebo koukám dlouho do monitoru, ale jinak v pohodě.
Píšu to proto, že nošení brýlí je individuální. Znám lidi, co nosí půlky dioptrií pořád a nijak se oči nezhoršují, ale taky znám ty, co mají jedničky a víc a nemají pocit že by je potřebovali. Myslím, že adekvátní pro pořízení brýlí je od půlky dioptrií a to jen podle potřeby a ne na furt a tak zhruba od těch dvou dioptrií je už nosit na furt.

arrow
profile_image
teva19
od 4. 3. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na mi25: Dioptrie se ustalují i déle než do 18 let, někomu třeba i do 25. No a v těhotenství se můžou zhoršit zase, a to může být klidně i ve 30. Takže jak píšete, že jste měla v 16 letech kolem -1dpt a potom až k -3dpt, tak to přesně odpovídá tomu, co jsem psala, jedná se o tzv. střední myopii.
Ale moc vám nevěřím, že vidíte opravdu ostře do dálky Pokud máte -3 dpt, z fyzikálního hlediska vidíte ostře na cca 30cm a od té vzdálenosti se to plynule rozostřuje. Myslím, že kdybych vás měla v křesle na měření, že bych se dopátrala pravdy Ono se to totiž nedá obalamutit. Pokud byste totiž při měření přečetla bez dioptrií i poslední řádek na čtecí tabulce, nebyl by důvod vám napsat 3dpt a hlavně by se ani k takové hodnotě nedošlo. To už je ale na složitější vysvětlování.
A nemáte náhodou spíš dalekozrakost?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na teva19: nn mám krátkozrakost teda nevidím na dálku což by měla být krátkozrakost ( neustále zapomínam co je co, ale vím že nevidím na dálku ) 30cm to ne to je moc blízká vzdálenost. Vidím na několik metru bydlíme u pole a z domů jsem schopna vidět na protější kopec několik desítek metru´že tam jsou srny bez bryli. Z toho důvodu bylo poslední měření před rokem nepotřebují k tomu co vidím nevidím tabulky a hodnoty. Ale 2 měsíce před posledním měřením jsem byla kupovat brýle ( zbytečně ) naměřili mi hodnotu a poté u posledního měření mi naměřili o půl dioptrii mín.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené