arrow
POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Snažila jsem se na internetu vše pročíst ohledně tohoto plemene,ale spíše je to jen věčné srovnání s ragdollem apod. Proto jsem se rozhodla se s vámi podělit o čistě mou zkušenost. Včera jsem navštívila chovnou stanici v Brně... Měli tam dvě krásné volné kotátka, samozřejmně jsem se zamilovala, a ikdyž jsem původně chtěla bez PP a ještě ragdolla (na kterého se bohužel ukázalo že mám alergii), tak jsem ráda, že jsem se rozhodla pro birmu s PP... celou noc na ní myslím vůbec jsem nespala. Čekám až mi doručí záchodek a ostatní potřebné věci pro kočičku. Cena za ni je 10tis, ale když si uvědomím že tu semnou bude cca 15let, a že člověk nikdy neví co by nečistokrevné kotě mohlo mít za nemoci, a potom když se zamilujete do jakéhokoliv kotěte ty ceny za veterinární uzdravení je mnohdy ještě dražší než radši na začátku investovat do takového jedince. Další důležitá věc víte na 100%, že kočka bude mít přesně stejnou povahu tohoto plemene, a ne skříženou. Pro kočičku si jdu příští týden má 3měsíce, jde vidět že se má dobře je opravdu krásná, větší a ráda vás budu informovat o každém jejím posunu po příchodu domů, jak si zvyká a jak roste. Pro jakékoliv dotazy se můžeme na sebe obrátit tomuto foru, které bych chtěla věnovat pouze birmám a zkušenosti s jejich chovem doma

Chanel na kterou u se moc tm

arrow
profile_image
Gigigirlone
od 23. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Feiit: ikdyž jsem původně chtěla bez PP a ještě ragdolla (na kterého se bohužel ukázalo že mám alergii)

takže alergie jen na ragdoll? Tomu se mi nechce nějak věřit...

Hezká, ale já mám raději obyčejné kočky.

Cituji Gigigirlone: takže alergie jen na ragdoll? Tomu se mi nechce nějak věřit...

...

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jak můžeš mít alergii jen na určitý druh kočky?

arrow
profile_image
Tinkak
od 23. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No popravdě nevím jaké máš zkušenosti s chováním koček,ale myslím,že i kočka s papírama může mít spoustu nemocí o kterých zatím ani nevíš( a tam kde ti ji prodaji ti o nemocech rozhodně říkat nebudou). A podle mých zkušeností jsou kočky přešlechtěný a trpějí na nemoci mnohem víc než nečistokrevná kočka.Mám majského mývalýho kocoura s papírama a nedá se to srovnat co se týče nemocí s obyč kočkama co jsem doposud měla. A další jak si přišla na to,že to kotě se bude mít na 100% povahu toho plemene? Podle mě je to kus od kusu a nelze zaručit,že se kočka bude chovat tak či onak. No přála bych ti aby si nemusela žádné nemoci řešit.

arrow
POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Reaguji na Gigigirlone: Je to divný že, čekala jsem že půjdu k birmám a alergie bude stejná a nedělali mi nic, radolly maj v kožichu asi něco co mi hodně vadí.. těžko říct je to jediná kočka kterou nesnesu

arrow
POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Reaguji na Tinkak: Tak určitě může, ale potom se spojíš s CHS, kde si jí brala a řešíš to samozřejmně s nimi. Navíc kočička bude doma, nebude chodit ven tak snížíme riziko nákazy... a ano věřím, že když je kočka čistokrevná mohu od ní očekávat povahu plemene, samozřejmně jsem nejdřív s kotaty trávila čas, abych se přesvědčila jak se chovají neříkám, že se nemůže stát cokoliv ale určitě je to méně pravděpodobné než z nakříženého plemene.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chválím rozhodnutí vzít si kočku s PP, když už chceš nějaké plemeno. 100% bezproblémovost to sice nezaručí, ale je to rozhodně jistější, než si vzít koťátko bez PP po "PP" rodičích. Pouliční směska zdravější být může, ale nemusí, je to loterie, jako vždy. Nicméně, pokud by se u řádně zakoupené kočky s PP na smlouvu projevila nějaká závažná choroba, která má původ v genetice, nebo nějakém podnětu již od původního chovatele, tak se dá žádat sleva, případně kočku vrátit, jakkoli to zní absurdně. Proto se vyplatí najít si chovatele seriózního, který kočky miluje a dává jim veškerou péči a testuje je na choroby a genetické vady, ne množitele.

arrow
POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Reaguji na Kikulina: Právě právě, paní dokonce říkala jak moc řešili i krev, a veškeré vakcíny, zaručit že bude zdravá nemůže nikdo , ale to je tak se vším at už s něčím co si člověk koupí a rozbije se mu a nebo mu to vydrží i 20 let, samozřejmně když si připlatíte můžete čekat spíše kvalitu než kvantitu, a proto věřím, že investice se mi vrátí, nekupuju si přece věc ale živého tvora a než s ním někdě trpět kvůli jakekoliv vadě u veterináře budu doufat, že nás to nepotká ... Navíc v CHS máte samozřejmně doživotní servis kočky, takže když se něco bude dít, řešit a radit se budu samozřejmně s nimi.
A přecejenom věřím že i ta povaha bude taková jakou má birma mít...rozhodně tomu budu věřit víc než, když přečtu inzerát birma bez PP otec ragdoll

arrow
profile_image
Gigigirlone
od 23. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Feiit: Je to divný že, čekala jsem že půjdu k birmám a alergie bude stejná a nedělali mi nic, radolly maj v kožichu asi něco co mi hodně vadí.. těžko říct je to jediná kočka kterou nesnesu

Divný to není, pokud jsi alergická na ragdoll, dříve či později ti propukne alergie i na další kočky...

arrow
profile_image
.hanny
od 11. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Tinkak: myslím,že i kočka s papírama může mít spoustu nemocí o kterých zatím ani nevíš

Přesně tak a navíc čistokrevné kočky s PP jsou mnohdy i "přešlechtěné", takže poté neustále nemocné. Známé se to stalo s perskou kočkou.

Přítelova rodina má ragdollku a britku (obě bez PP) a jsou zdravé. My máme kříženého psa - x špice, je mu 10 let a je v pořádku (musím to zaklepat). Zrovna tento týden jsme byli na očkování a paní doktorka se divila, že má 10, říkala že je v super kondici a zdravý

Tím jsem chtěla říct, že neznamená čím více šlechtěné, tím lepší

arrow
POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Reaguji na .hanny: Tak určitě se to může stát, ale měla by to pak řešit stanice z které ste kočičku brali

arrow
profile_image
aneri631 mojeid
od 31. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Feiit: ... Navíc v CHS máte samozřejmně doživotní servis kočky, takže když se něco bude dít, řešit a radit se budu samozřejmně s nimi.

Tak s tím bohužel nemohu souhlasit.CHS se po informaci ohledně nemoci naší britky již neozvala a přestala reagovat. Zaplatili jsem za kočičku 8 tisíc v CHS a ani nezeptají, jak se kočce daří.
Kočičce jsme na jednom roce před kastrováním nechali udělat krevní testy a ejhle. Kočina má chorobu ledvin, dle veta, chorobu od narození. Kočičku jsme samozřejmě nevrátili, to je přeci blbost, nasadili jsme přísnou dietu a čekáme , kdy to "udeří" Vet nám dával velice malou naději na delší žití. Kočička je plná života a doufáme, že to tak ještě dlouho zůstane i s nepříznivou prognózou.
A kočička na fotce je nádherná.

arrow
profile_image
nickisek
od 7. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tinkak: Mám majského mývalýho kocoura s papírama a nedá se to srovnat co se týče nemocí s obyč kočkama co jsem doposud měla.

Taky máme mainu a nikdy jí nic (narozdíl od koček bez PP) nebylo. Chce to taky poctivě vybírat chovku

arrow
POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Tak to je tedy smutné mně paní ještě ten den večer volala jak se Chanelka má, ve smlouvě to mám i napsané, že kdyby něco mám se jim ozvat

každopádně je užásná a nelituju ani koruny

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené