Ahoj všichni,
moje známá by chtěla do Austrálie za prací, ale bylo mi řečeno, že prý v poslední době to není tak jednoduché. Zaprvé work and travel z ČR prý už nefunguje (jen ze Slovenska) a za druhé dostat tam práci pro cizince také nic moc. Známá je rozhodně schopná, pracuje v Anglii na administrativní pozici, takže nehrozí, že by se tam jenom válela. Podle toho co mi říkala, se tam dá dostat jen na doporučení, jako student nebo na základě nějakého seznamu profesionálů, které Austrálie potřebuje. Známá pracuje v oboru HR, takže mi nepřipadá, že je to nějak horká pozice, které by se tam nedostávalo. A proto se ptám vás, co mate zkušenosti, jestli to tak opravdu je a nebo se to nějak dá i pro "obyčejného smrtelníka"?

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na morrighan: dostat se do Austrálie na práci problém vždy byl, je a bude...kamarádka Rakušanka tam mohla odjet na delší dobu 1/2 roku jen když si tam zaplatila školu. Celkově ji to vyšlo asi na 500 tis Kč v přepočtu. Spolužák - Ing. stavař dostal nabídku jak z Austrálie, tak z Nového Zélandu...ale to je fakt odborník, ředitel pobočky nadnárodní stavební firmy. Jel tam studovat AJ, zaplatil sobě a rodině roční kurz (náklady cca 1 mega, něco dala firma) a během studia dostal ty nabídky...

Reaguji na farahh:
Fakt jo? Já pořád slýchám, jak tam někdo jezdí za prací, to tam všichni makají načerno? Teď myslím takové ty číšníky, plavčíky atd.

Věčina lidí tam letí studovat a do toho pracují... Najít tam opravdu práci jen tak nejde.... A hlavně tam je opravdu drahý život.....mnohem dražší než tady. Proto i když student vydělá cca 80t za měsíc kdy pracuje 4h denně tak to padne za náklady za bydlení jídlo atd.

Reaguji na LittleAngel:
Tak ona je zvyklá na Anglii, takže takový šok by to podle mě pro ní nebyl. Ale opravdu by šlo jen o práci, už dostudovala a pochybuju, že bych chtěla znova.

arrow
profile_image
Ang9l
od 2. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji morrighan: už dostudovala a pochybuju, že bych chtěla znova.

Pracovní vízum do Austrálie jen tak někdo nedostane. Pokud není špička ve významném oboru, tak je šance dá se říct nulová. Většina lidí jezdí na studijní vízum. Aby se uživili, musí k tomu pracovat. Ta škola ale je povinná, jinak letí domů.

Reaguji na Ang9l:
Děkuju moc, ty jo vůbec jsem netušila, že zrovna Austrálie to má tak těžký.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji morrighan: ty jo vůbec jsem netušila, že zrovna Austrálie to má tak těžký

to vůbec nesleduješ situaci ve světě, když chceš vycestovat? Ano, Austrálie velmi razantně bojuje proti přistěhovalectví a imigraci, vůbec se tím netají a představitelé země to hodně často říkají...a následně se tak i koná, nekecá

arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jak psaly již slečny přede mnou, tvá známá za daných okolností víceméně nemá šanci.

Reaguji na farahh:
Psala jsem, že to není pro mě ale pro známou...takže já osobně Austrálii nesleduji, protože mě moc nezajímá. Nicméně o té jejich super politice vím.

arrow
profile_image
bonnie90
od 7. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na morrighan: mají skvělou politiku, já jim fandím !

arrow
profile_image
katie87
od 13. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doporučuji se podívat na následující video, je to o dvou Slovácích, co se již 3 roky neúspěšně snaží v Austrálii uchytit... dále radši bez komentáře:

TADY

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené