arrow
profile_image
Moon20
od 19. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,
Nedávno jsem koupila pračku.
Začíná mě docela štvát, protože to ždímání je u ní zřejmě na heslo.
Když dám ždímat normální oblečení nebo cokoliv, tak je vše bez problémů, ale jakmile tam hodím něco většího jako tenkou deku, kobereček, tak neždímá. Respektive to někdy vyždíme a někdy ne. Dnes jsem prala deky. Chtěla jsem je vyždímat, zkoušela jsem to 3x, ale ten program ždímání se jen přecvakal. Až pak najednou to zase šlo. Zkoušela jsem všechno, přerovnat deky v bubnu, rozložit to na dvě várky a nic. A to má být ta pračka chytrá.
Stává se vám to taky?
Myslím, že je to tím, že tam to prádlo je prostě špatně srovnané, ale dělá to opravdu jen u větších věcí a nebaví mě to zkoušet pořád dokola, než se pračce bude chtít

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně zase pračka neždíme, pokud tam mám prádla málo

V tomhle případě bych taky volila reklamaci, obvykle ti zavolají servisáka přímo do bytu. Nebo pak opraváře, pokud jsi z Prahy, mám typ na šikovného pána, kdyžtak napiš SZ.

arrow
profile_image
noranora
od 25. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám v návodu u pračky výslovně napsané, že mohou být problémy se ždímáním, pokud jsou v bubnu jen velké kusy prádla. Doporučuje se, aby v takovém případě člověk do bubnu přidal pár menších kousků, protože se pak prádlo v bubnu lépe vybalancuje. Zatím to vždycky pomohlo, doporučuju vyzkoušet.

arrow
profile_image
Moon20
od 19. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na noranora:
Tak to by mě opravdu nenapadlo
Já tam nic takového právě napsané nemám, tak to schválně při příštím praní vyzkouším, díky

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Moon20:
Stává se mi tot aky - nejvíc mě na tom irituje, že než aby to rpačka hned zahlásila, tak se to nejdřív třeba 3/4 hodiny snaží vyždímat a pak zahlásí, že to enjde, neb je tam málo kousků a je to blbě srovnané........Mám teda pačku slimku (mělčí buben). Někdy pomůlže dát menší počet otáek při odstředění, al několikrát už nepomohlo nic Ale jakmile tam mám víc než jeden kus, tak to dje v pohodě (třeba froté ručníky)....

arrow
profile_image
Moon20
od 19. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: nejvíc mě na tom irituje, že než aby to rpačka hned zahlásila, tak se to nejdřív třeba 3/4 hodiny snaží vyždímat

Přesně, mě se to tam snaží taky půl hodiny přerovnat
Ale asi to teda bude tím, že tam je málo prádla. Já mám pračku na 7kg a je fakt, když ji narvu, neni problém.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Moon20: Promiň, že směju, ale vždycky když takový a podobný problém slyším, prostě se musím smát.
Tvoje pračka není zrala na reklamaci, protože je skutečně inteligentní a chrání Tebe před zbytečnými výdaji za její poškození.
Ždíme tehdy kdy systém rozhodne o tom, že je prádlo řádně rozloženo tak, aby se nepoškodila ložiska aj.
Pokud je prádlo špatně rozložené, tak prostě pračka neždíme, což je v naprostém pořádku.

Když se pračka nepřetěžuje a perou se běžné kusy prádla, zpravidla k žádnému špatnému rozložení prádla nedochází.
Ovšem při praní dek a jiných větších kousků zpravidla dochází minimálně ke špatnému rozložení ...takové věci se většinou do pračky vejdou jen tak tak a proto se nemůžou ani lépe (narozdíl od běžného prádla) rozložit v bubnu při praní) a také někdy i k přetížení, zvlášť u dek. Ona taková nasáknutá deka má často i víc než 5kg.

Takže pračku "pochval" za to, že Ti šetří peníze za opraváře ... mmch, kdyby došlo k poškození ještě v záruční lhůtě tak bys stejně opravu musela zaplatit (závada z důvodu přetěžování je rozpoznatelná) a do budoucna lépe skládej větší kusy do pračky a nepřetěžuj ji.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Veselka10: Když se pračka nepřetěžuje a perou se běžné kusy prádla, zpravidla k žádnému špatnému rozložení prádla nedochází.

u mě je třeba prolblém, když peru samotnou sukni z materiálu podobného džínovině........Je pruhovaná, takže moc nejde prát s ničím ostatním, peru ji na program, který by měl být do hmotnosti, na kterou je daný program určen......Takže fakt ji nepřetěžuji ale jak je tam ten jeden kus, tak se holt asi dobře nerozloží......
Mě to právě dělá spíše ve chvílích, kdy je v pračce minimum věcí, než kdy by byla narvaná (teba froťáky vyždíme v pohodě...)

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na bakalářka: Určitě ji sukní nepřetížíš, ale vzhledem k materiálu prostě bude v pračce nerovnoměrně uložená.
Mě se osvědčilo dávat do pračky prádlo nesložené, jakoby ho nechat "spadnout" a i když peru třeba jedny džíny tak žádný problém. Nicméně většinou mám v pračce alespoň 2 kusy oblečení.
Pokud peru peřinu, deku apod. tak je tam také vkládám "systémem spadni" a vždy ok.
Chce to vychytat. většinou je problém v tom, že je prádlo složené a jak se pračka párkrát otočí a prádlo namočí, zducne se k jedné straně.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Veselka10: Mě se osvědčilo dávat do pračky prádlo nesložené, jakoby ho nechat "spadnout"

Taktéž nedávám složené....Ani si to nedovedu představit

arrow
profile_image
Moon20
od 19. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Veselka10:
Myslím, že jí určitě nepřetěžuji, právě, že když ji naplním celou, tak je vše bez problému. Deky těžké nebyly, jsou to spíš taková "prostěradla". A jak říkám, přerovnávala jsem to asi 3x a nic. Rozložila na dvě várky a nic. Zkusila jsem to pak ještě několikrát a nic. Až pak na poslední pokus to normálně vyždímala, takže se příkláním k tomu, že to opravdu bude tím, že jsem tam měla málo prádla, mám velký buben.
Nechci pračku reklamovat, chtěla jsem vědět, jestli se to stává a čím to je

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji aknelmka: pokud máš opravdu tu jednu z těch lepších praček, tak by si měla umět poradit jak s velkou dávkou prádla, tak i s jedním kouskem, a měla by to vyždímat, když už dáš za pračku tolik peněz, tak by měla umět základní věci jako ždímání, a né že to někdy vyždime a někdy ne

ta pračka je prostě příliš itenligentní, reklamace nepomuže, nova bude dělat to same. Leda vrátit a vybrat jinou.

Divím se, že tu nepadl tento dotaz... Vážíš prádlo před praním? Třeba by to problém vyřešilo. Mám taky chytrou pračku od LG, na 6kg, většinou peru na poloviční program na 3kg nebo na rychlovku na 2kg. Prádlo dělím na barvy a vážím vždycky a nikdy se mi nestalo, že by mi pračka blbnula.

Pračky s šestým smyslem jsou mor Taky jsem to řešila, ždímání je děs, někdy se chytne a vyždíme i jednu halenku, jindy prostě ne ani kdybych ji bila kladivem Obvykle mi neždíme, pokud je v ní něco lehkého. No v tvém případě je to možná moc těžké ne? Ty dvě deky. Na kolik kilo je pračka? Jinak než reklamaci, bych nejdříve zavolala na autorizovaný servis. Záleží na koho kápneš, ale mně vždy poradili, když jsem jim řekla problém. Jednou to nezabralo a volala jsem znova, pak dojel technik. Mám Whirlpool.

arrow
profile_image
Moon20
od 19. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ThinkTwice:
Mám ji na 7 kg. A jak už jsem psala, ty deky jsou spíš něco jako prostěradlo, zkoušela jse to i rozložit. Říkám, když ji nabouchám oblečením nebo polštáři a já nevim čím ještě, tak je vše ok. Ale jakmile se tam ty věci přehazují ze strany na stranu tak ždímá jen někdy. Tudíž to opravdu asi bude tím, že tam je málo prádla a pračka to neumí srovnat

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené