arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, taky to tak nědy máte, že když jste nevyspaný a bez energie tak to doháníte jídlem? Já toho mám poslední dobou moc, chodím pozdě spát, ráno brzo vstávám. Celej den cítím jak jsem bez energie, tak když přijdu ze školy, sním spoustu zbytečných kalorií (především cukrů), jen abych doplnila "energii". Nemáte nějaký triky, jak tu energii doplnit jinak? A vyhnout se tak tomu odpolednímu dohánění..

arrow
profile_image
Elllin
od 22. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na mě funguje jedině pravidelně jíst, chce to dobře naplánovat a pořád mít něco u sebe- hlavně v te škole, pak se vyhnu právě tomu co popisuješ.

arrow
profile_image
Mia13 mojeid
od 14. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

chodit brzo spát resp. zařídit se věci tak, aby jsi měla dostatek času na spánek. To co popisuješ znám moc dobře, člověk málo spí, což se projeví na špatné - unavené pleti a zvýšené chuti k jídlu.

Nejlepší je i třeba přes den, pokud Ti to vyjde se na hodinku natáhnout. Žádné jiné triky nejsou

arrow
profile_image
SlecnaNebezpecna
od 19. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přesně tak, pravidelně jíst, jinak taky s prominutím odpoledne seže.ru na co přijdu Ale hlavně bys měla udělat něco s tím spánkem, snad je to krátkodobé...tělu pak prostě chybí energie, jak říkáš a bere si to z jídla...

arrow
profile_image
Cup.of.beauty
od 6. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na mě proti únavě paradoxně funguje zacvičit si ráno ještě před snídaní. Pak sprcha a celý den jsem nabitá energií

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji ifka.d: chodím pozdě spát, ráno brzo vstávám.

Musíš den začít pořádnou vydatnou snídaní a tak si nastartuješ tělo, ono se probere a začne fungovat a pak už jen jak píšou holky prostě nachystat si jídlo na ten den a rovrhnout si ho třeba po 3 hodinách a hlídat si to. A večer se zabavit, udělat potřebné věci, třeba příprava na další den do školy, hygiena a jít do postele, na chvilku si číst a nebo cokoliv a pak jít rovnou spát. Navíc já když mám vyčištěné zuby, tak už nic nepozřu, leda obyč. vodu, protože nesnesu to mísení chuti čistých zubů a jídla.

arrow
Neprodává v Bazaru

Únava bývá hlavně ze špatného jídelníčku pokud je tvůj jídelníček takový, že jíš jen bílé pečivo, kokina, brambůrky a pod..... a nejíš kvalitní potraviny hodně zeleniny a ovoce tak se není čemu divit. To pak tělo musí vydat 2x více energie aby to vůbec odbouralo

arrow
Neprodává v Bazaru

cítíš se bez šťávy, energie, prostě né zdravě

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji wikča: pokud je tvůj jídelníček takový, že jíš jen bílé pečivo, kokina, brambůrky a pod.....

Super rada - ale mě odpolední únava postihovala i když jsem jedla zdravě, vyváženě a měla dostatečný příjem...

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Red_fire: tak bylo prostě někde něco špatně. Samozřejmě dělá své i psychika

Cituji mroskvicka: Ale nedostatek spánku a následná únava zase vede k přejídání, to je prostě známý fakt.

Nikdy jsem tenhle známý fakt neslyšela. Je to pěkná blbost, akorát si tím sama před sebou omlouváš, že je normální se přecpat, ale není.

Cituji ifka.d: Nemáte nějaký triky, jak tu energii doplnit jinak?

Jak jinak? Prostě buď spánkem nebo správným stravovacím režimem. Jinak můžeš sáhnout po kofeinových tabletkách např.

Cituji smarny: Musíš den začít pořádnou vydatnou snídaní a tak si nastartuješ tělo

Přesně.

Jak už holky psaly pravidelná strava a nebo dostatek spánku.

Když já mám tohle období a nemůžu se dostatečně vyspat, řeším to tak že jím pravidelně a zdravě(malé porce) a k tomu si dávám rychlé cukry(sušenky atd.), pak se mi nestane, že se najednou přecpu sladkostmi. Ale u mě to bývá jen krátkodobě. Na delší dobu bych to takhle určitě neřešila.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji wikča: Únava bývá hlavně ze špatného jídelníčku

Ze špatného jídelníčku to nebude, Bílé pečivo nejím, jen clozrnné chleby, ovoce i zeleniny dostatek, jím převážně zdravá jídla (ryby, luštěniny, kvalitní jogurty atd.). Fakt to bude nedostatkem spánku

Všem děkuji za rady snad je to jen dočasné, tak do té doby si den líp rozplánuju krom toho dneska mám po delší době volné odpoledne, tak si zajdu zacvičit, to snad taky k něčemu bude

Cituji JulčaPulča: Nikdy jsem tenhle známý fakt neslyšela. Je to pěkná blbost, akorát si tím sama před sebou omlouváš, že je normální se přecpat, ale není.

já si teda omlouvat nic nepotřebuju a mám moc dobře vypozorováno, že jakmile spím málo (3 hodiny) nebo vůbec, což se mi bohužel 1-2x do měsíce stane, mám obrovskou potřebu dohánět energii jídlem. většinou sladkým, sušenkami, muffiny apod. vyvážená strava na tohle opravdu nepomůže.
v takových případech mi pomáhá lupnout kofeinovou tabletu, průběžně popíjet kávu a víc vody než piju obvykle + malé sladké svačinky (banán, kousek kvalitní čokolády).

arrow
profile_image
Chicabella
od 1. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

taky to tak mám, prostě když jsem nevyspalá, pořád bych jedla, hlavně cukry, tělo si říká o to co chce, ale není to dobré no

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené