Smazat

Přítel se mnou přestal trávit čas

Přítel je velmi cílevědomý a kromě práce se ještě rozhodl studovat online kurzy a učit se jazyky. Což je super a já ho v tom ráda podpořím. Jenže..momentálně to u nás vypadá tak, že přijde naštvaný z práce, zasedne k PC a učí se až do večera. Dáme večeři a on jde znovu k PC. Pak se jde spát.

Ahoj všem

Začínám být už opravdu zoufalá a prosím o radu.

Na úvod: je mi 22, pracuju z domova, moje práce je víceméně pohodová, mému příteli je 30 a má zodpovědnou a psychicky náročnou práci. Bydlíme spolu.

A teď k věci...
Přítel je velmi cílevědomý a kromě práce se ještě rozhodl studovat online kurzy a učit se jazyky. Což je super a já ho v tom ráda podpořím. Jenže..momentálně to u nás vypadá tak, že přijde naštvaný z práce, zasedne k PC a učí se až do večera. Dáme večeři a on jde znovu k PC. Pak se jde spát.

Takto je to každý den, včetně víkendů. Nepamatuju si, kdy jsme byli naposledy např. na procházce. Vůbec mě takový život nebaví - jsem hrozně akční a ráda bych cestovala, jezdila na výlety, šla ven na jídlo nebo s ním aspoň doma koukla na film.

Zkoušela jsem o tom s ním několikrát mluvit, ale vždy mi řekne, že to dělá pro naši budoucnost (zvýšení kvalifikace = více peněz a možnost založit rodinu apod.) a že prostě nestíhá.

Včera večer mi dokonce oznámil, že by několik nocí radši teď spal sám v obýváku, protože se potřebuje vyspat, jinak je celý den nemožný (mám problém se zády, takže se v noci budím a převaluju - to ho budí)...

Je mi z toho nanic, protože je jinak skvělý a předtím nám to skvěle klapalo. Bohužel mi připadá, že tohle už ani neni vztah.

Máte někdo podobnou zkušenost? Co byste dělali?
Děkuju moc za rady!
 
arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Teda, to je těžký. To, že pracuje na sobě a vaší budoucnosti je samozřejmě skvělý. Na druhou stranu naprosto chápu tebe a myslím, že už je to za hranou. Kdyby se takhle měsíc učil na státnice/zkoušky/připravoval projekt, tak ok.. Ale na neurčitou dobu? Myslím, že je potřeba určit nějaká pravidla, protože i o vztah je potřeba se starat. A tohle rozhodně dostačující není. A řekla bych že záda ho spíš bolí ze sezení u počítače a radši by měl na procházku nebo jógu než se stěhovat ze společné postele (co by vám potom zbylo?)

Za mě jednou za týden něco společně podniknout je minimum - procházka, večeře, kino, sauna... A prostě vyhradit si odpoledne z víkendu na přítelkyni je základ.

Btw. kdo dělá domácí práce? Podílíte se nebo je to na tobě?

Psychologové radí říkat svou pravdu bez obviňování: "Pro mě osobně je to málo, potřebuji společné zážitky a aktivity.." ale mně se to neosvědčilo. Pokud omezíš zájem a to co mu dáváš, samotnýmu mu docvakne, že by se měl posnažit, abys mu neutekla.

Jestli by nebylo dobré se rozestěhovat a pro tebe žít svůj život na plno a s ním trávit plnohodnotný čas, kdy se ti bude věnovat. Než marně čekat v koutě...

Samozřejmě záleží, jak jste spolu domluvení, jak dlouho to trvá a trvat bude..

"Víc peněz a možnost založit rodinu" - Pokud opravdu plánujete v dohledné době založit rodinu, mluvili jste o tom spolu apod., tak by to bylo logické - pokud ne, tak mi to přijde akorát jako dobrá a neprůstřelná výmluva, na kterou se přece nedá nic špatného říct.
Ať je to jak chce, sám se rozhodl, že si bude zvyšovat kvalifikaci a má na to právo, proč bys mu to měla vyčítat - zkus se zatím zaměstnat nějak jinak, najdi si nějaké jiné koníčky, než na něj čekat doma s večeří. Jednak ti rychleji uteče čas a jednak si nebudeš připadat jako domácí inventář. A možná si on rád najde chvilku, až zjistí, že tvá přítomnost není tak úplně samozřejmostí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj..
Je to zajímavé a upřímně mi chvilku trvalo, než jsem vymyslela, co bych na Tvém místě dělala já.
Asi bych určitě nemlčela. Řekla bych mu, že peníze i kariéra a vzdělání jsou určitě super věci pro život, že ho ráda podpoříš, dáš mu prostor a volnost, ale na druhou stranu by si měl uvědomit, že má doma určitě skvělou holku a že čas a všechny věci spojené se spokojeným vztahem, mu později kariéra ani studia jak nevynahradí, tak nevrátí - časem možná spíš vezmou. Nemůže přece upřednostňovat svoje cíle úplně před vším a Tebe ve svém životě stavět na méně důležitou pozici, kdy se mu hodí. Nemá v Tobě moc velkou jistotu? Myslím, že je přítel víc sebestředný a trochu zapomíná na to, že by měl udělat kompromis a když už, tak tě určitě nezanedbávat a bohužel někde muset ubrat, aby měl taky nějaký čas na Tebe, pakliže mu na Tobě záleží a nechce o Tebe přijít - mě by takový vztah taky nebavil, co si budem... Ty přece nejsi věc, kterou někam položí a až se mu zas zachce, přijde si pro ni na stejné místo, kam jí odložil, protože ona tam vždy zůstane. Přijde mi to sobecké. Je hezké, že Ti dává najevo, že s Tebou počítá do života a neříkám, že určité životní situace dovolují všem lidem vždy to, aby mohli být spolu a udělat si na sebe vždy čas, ale myslím, že v momentě, kdy přítel studuje doma, by si na Tebe pitomou hodinku denně najít mohl/měl! Hele, víš čím se řídíme my s přítelem? Že peníze budou, ale za to nám se může stát cokoliv.. (nedej Bože).. a pak už bude pozdě a k čemu kapsy plný peněz, natož krásný, ale prázdný barák. Tím nemyslím to nejhorší, ale třeba už jen to, že na Tebe takhle bude kašlat delší dobu, Tebe to přestane bavit, sbalíš si kufr, utečeš za někým pozorným a čáááu A on bude mlátit hlavou do zdi, proč Tě tenkrát nevzal na vyhlídku nebo na něco dobrého k jídlu To nejdražší je příjemný a funkční vztah dvou lidí, kteří se mají rádi.. Zasloužíš si pozornost, jako každá žena.. my pro ně snad děláme málo ?!

A nějaká "pitomá" rada na závěr? Najdi si fajn kamaráda, co se Ti bude věnovat a zajdi se s nim někam projít, cestou si kupte kafe.. Uvidíš, co na to přítel..

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na dadabus: Přesně tak..

arrow
profile_image
kristynag
od 26. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Holky děkuju vám za příspěvky, jste zlatý

Úklid, praní a takové ty běžné věci dělám já - s vařením se střídáme, protože přítele vaření baví.

Myslím, (jak tady padlo) že přítel mě má jistou. Bohužel s ním žiju v Německu (má tu práci) - jsem tím pádem daleko od rodiny a přátel, takže o to víc jistější si je.

Když zkouším být odtažitější a hledět si svého, tak mi to většinou vrací stejným chováním....

Občas si říkám, že se na to vykašlu, ..jenže předtím byl úžasný. Vymýšlel výlety, chodili jsme na jídlo, hrozně se snažil...ale to ho před pár měsíci přešlo

arrow
profile_image
Lasička_
od 13. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já ti nevím... Na jednu stranu je obdivuhodné, jak má silnou vůli a jak je cílevědomý. A chápu, že zvlášť v zahraničí se musí extra snažit, protože má trochu složitější podmínky něž domácí.Na druhou stranu si myslím, že kdyby ti věnoval jedno dvě odpoledne v týdnu, tak ho to zas tak moc nezbrzdí.
Nemůže za tím být nějaká momentální ponorka? Neutíká tak trochu před tebou? Žádný hry na nedostupnost bych s ním nehrála, zvlášť když píšeš, že je pak ještě více odtažitý. Tady nepomůže nic, než si pořádně promluvit. Řekni mu, že prostě potřebuješ společne travit alespon nejaky cas. A uvidids, co on na to.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Byla jsem kdysi v trochu podobné situaci...on pracoval, studoval dálkově, já studovala prezenčně, plus brigáda skoro denně.. stále mi předhazoval, jak toho má moc, jak to dělá pro nás...ale pro koho pro nás, když už žádné my nebylo? Když už měl chvilku volna, radši si na počítači střílel zombíky, než aby šel se mnou na procházku...sexu jsem se musela doprošovat...nakonec to dopadlo tak, že si všecko uvědomil a začal se snažit ve chvíli, kdy já už jsem ale měla jiného...rozešli jsme se a nikdy nepochopil, proč jsem od něj vlastně utekla...
Přemýšlím,co ti poradit...promluvit s ním? Otevřeně říct, že takto žít nemůžeš? Držím pěsti, ať vám to dopadne dobře.

 

Váš příspěvek

Přítel se mnou přestal trávit čas

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené