Diskuzí na téma péče o vlasy tu je hrozně moc. Plánuji koupit profesionální kosmetiku na vlasy, rozmýšlím se nad Revlonem,Lorealem, Matrixem, Schwarzkopfem....Co mě zajímá, je: Má smysl si kupovat dražší přípravky na vlasy?? Doteď jsem používala převážně drogérkové věci. Narazila jsem na názory, že profesionální kosmetika na vlasy, která se používá v salonech, je "přesilikonovaná" a tudíž jejím účelem je, abychom od kadeřnice odcházeli s krásnýma vlasama Jde mi o to, jestli ty profesionální přípravky vlasy nezlepší jenom na oko Chci vláskům dopřát výživu, ne aby jenom vypadaly na oko zdravé Moc děkuji za názory.

arrow
profile_image
Renatha
od 1. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přešla jsem z drogerkové kosmetiky na profi Loreal a byla jsem dost sklamaná.Vůbec žádný rozdíl,dokonce vlasy ještě horší,ale každému sedne něco jiného.Teď používám Schaumu šampon a Keratinovou masku na vlasy od Kallos,i bezoplach.kondicionér od Kallos a nic lepšího jsem neměla.Za hooodně málo peněz kvalitní vlasová kosmetika která mým zničeným,tvrdým,blond vlasům sedí více než o hoodně dražší Loreal.Ale chce to zkoušet

Reaguji na danca187:
Každá péče o poškozené vlasy, hlavně ty zesvětlené, je vlastně jen naoko.
Vlasy jsou ve skutečnosti mrtvé a péče, i ta přírodní, je nemůže doopravdy vyživit.

Pokud máš ale vlasy zdravé, nebarvené, opravdu postačí jen nějaký přírodní olej.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ja se vyhýbám silikonum v šamponech a u všeho studuju složení a přijde mi, že v té profi kosmetice jsou jen samé umělotiny...Když porovnám např. i s tím Gliss Kurem, ve kterém je taky dost silikonu, v GK jsou vždy alespoň 3 látky, které by přece jen mohly alespoń trochu pomoct s hydratací, např. oleje, keratin, panthenol..Jinak na zničené vlasy asi fakt nic nepomuže, pokud ale jsou vlasy jakž takž OK tak si osobně myslím, že přeci jen ty oleje atd. pomohou víc, než umělotiny z profi.

Jinak já mám zkušenost pouze s Lorealem Intense repair a stejný výsledek, jak s jinými šampony.

Silikón vlas obalí a vyzerá byť zdravý,ale zdravý je len "na oko" presne ako píšeš...A potom si slečny myslia že majú zdravé vlasy...Mne pomohlo ostrihanie vlasov,prírodné masky zo surovín čo nájdeš doma a prírodné oleje (oliv.,kokos.) ...

arrow
profile_image
koktalka
od 3. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nesdílím s Vámi názor, resp. mám jiný.

Je pravda, že vlas, který vidímte (tedy ten vyrostlý) je už mrtvý (proto nema cenu nějak řešit doplňky stravy a čekat, že ty již vyrostlé vlasy budou lepší), ale že se nedá zlepšit kvalita, to je dle mého nesmysl.

Vlas se skládá z několika vrstev, každá má své specifické látky a složení. Barvením, odbarvováním, žehlením a bůh ví čím vším, dochází k tomu, že tyto látky jsou z vlasu odstraňovány. Tím pádem se sníží kvalita vlasu. Pokud ale tyto látky vrátíme, vlas může opět vypadat krásně. Jde jen o to přijít, resp. najít takové produkty, které ve správném množství vrátí zrovna to, co je zapotřebí.

Takže i když dle Vašeho profesionální kosmetiky obsahují "umělotiny" atp. tak je třeba se ptát i na kvalitu těchto surovin. Protože ačkoliv se díváte jen na složení, větší důležitost má kvalita surovin.

A abych odpověděla. Ano, profesionální kosmetika ti ty vlasy může zlepšit (ale také zhoršit). Nejdůležitější je správně zvolit řadu a produkty. Protože o účinku/neúčinku, resp. o uctívání či zavržení produktu rozhoduje v 90 % právě správná volba.

Pro toho, kdo byl měl zájem o hlubší informace o tom, jak ten vlas vypadá, z čeho se skládá, nechť mi klidně napíše do zpráv

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

četla jsem na jedné internetové stránce, že to co dáváme na vlasy, je jen na chvíli, že to ty vlasy jen obalí, ale nijak závratně a napořád neléčí, že je velmi důležitá strava a vitamíny, potom když je vlas vším možným přetížen, tak dochází prý k poškození vlasů. Můj názor je takový, že mi snad žádný přípravky vlasy nedaly do kupy, jen je zatížily. Výjimku akorát tvořil keratin shot, ten vlasy skutečně ozdravil.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji True: Každá péče o poškozené vlasy, hlavně ty zesvětlené, je vlastně jen naoko.
Vlasy jsou ve skutečnosti mrtvé a péče, i ta přírodní, je nemůže doopravdy vyživit.

Přesně tak. Ony úžasné patláníčka ale pomohou aby k dalšímu poškození nedošlo tak jednoduše. Takže je to taková prevence. Jako všechno jsou i krásné vlasy otázkou matiky : vyvážená strava + vhodná šetrná kosmetická péče + omezení poškozování jak chemické tak tepelné či fyzické (např nešetrným česáním) + dobrá genetická výbava = dokonalé a oslňující vlasy. Můžete používat sebelepší olejíčky ale pokud jsou vaše vlasy citlivé na teplo nikdy nebudou dokonale krásné. A tak je to se vším. Jediné co trochu dlouhodoběji pomůže je brazilský keratin, ale i ten jen vlastně obaluje.

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem se hodně vyblbla na vlasový kosmetice a žádná mi na hlavě neudělala hřívu jako ze salonu. Jo, některý věci byly lepší, jiné horší, to jo, ale žádné nijak extra. Pomohlo mi spíš používat šampon bez silikonů (vlasy mi pak rostou rychleji) a do konců masky a oleje se silikony (lépe se rozčesávají a netřepí se tolik). Přijde mi, že salonové značky jsou jen marketingový tah.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené