Smazat

Pustit se do stavby malého domku?

Před nějakým časem jsme se zamilovali s přítelem do menšího starého domku, absolvovali jsme prohlídku, nechali si předběžně spočítat hypotéku..z koupě nakonec sešlo,ale touha po domečku už v nás zůstala.

Postupně jsme zavrhli rekonstrukci něčeho staršího a rozhodli jsme se stavět. V současné době máme vyhlednutý pozemek, shodli jsme se na představě, jak má domek vypadat. A teď tedy nastává otázka, jestli do toho opravdu jít. Vlastně nemáme vyloženě nějaký argument proč ne, spíš námi zmitaji určité obavy. S blízkými jsme to probrali, radí nám jít do toho. V krátkosti nás představím. Mě je 25, dodělávam dálkově školu, práci mám celkem jistou, vydělám si cca 15 tis. čistého. Přítel pracuje na zachránce, diky smenam má dost volneho času, vydělá si cca 18 tis. čistého. Je to kutil, zrekonstruoval si sám kompletně byt, momentálně rekonstruuje babičce, dlouho dělal po stavbách. Jeho nevl.otec je zedník, dost by nám poradil, případně i pomohl, nebo zase zná lidi, co by poradili. Projekt by nám kreslil kamarád, který dostavěl nedávno svůj domek. Domeček si představujeme malý. Patrový, základy cca 60m2. Parcela, která se nám líbí, by vyšla na cca 220 tis., komplet zasíťovaný, kupovali bychom od obce. Na stavbu bychom chtěli dát milion, s tím, že nějaké úspory máme, ale ty použít nechceme, takze bychom si na celý milion dvě stě tisíc brali hypotéku. Děti zatím rozhodně nechceme. Chceme mít svou zahradu, bydlení na vesnici se nám líbí více než ve městě, kde žijeme teď. Byt, kde bydlíme, je přítelův, po dostavěni ho chceme pronajmout, platil by hypotéku. Z čeho mám vlastně strach? Abychom to financne zvládli. Aby nás stavba neodcizila( jsme spolu dva a půl roku a náš vztah bych se nebála označit jako ideální ) Aby nám stavba netrvala roky. Vlastně se na to strašně těším, ale strach z neznámého je velký. Budu ráda za Vaše postřehy, nápady a zkušenosti.
 
arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na BlackCoffee: měli jsme výpočet od KB, ono tím bytem ani zatím ručit nejde, je družstevní a v osobním vlastnictví bude až někdy v listopadu, přítel už má zažádáno.
Reaguji na True: ano vdávala a ano rozvedla... mladistva nerozvážnost dneska už jsem ale díkybohu úplně jinde, je to uzavřena kapitola...ale je to důvod, proc se zatím znovu vdávat nechci, přestože by se to teďka celkem hodilo...

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Vanity: jsme si toho vědomi, byla to konkrétní nabídka na konkrétní situaci. Ale minimálně z toho víme, že máme dobrou bonitu a máme šanci na slušné podmínky.

arrow
profile_image
montaana219
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MalinkaBoo: ano vdávala a ano rozvedla... mladistva nerozvážnost dneska už jsem ale díkybohu úplně jinde, je to uzavřena kapitola

A já podle té diskuze o bydlení ve stanu myslela, jaký máte pevný a harmonický vztah. Zas mám po ideálech

No taky vidím hlavní problém v té finanční stránce. Je jasné, že se asi umíš uskromnit a teď třeba můžeš mít pocit, že budete vycházet, ale nikdy nevíš co přijde. Nemoc, nenadálé výdaje, cokoli a najednou to rozpočtem dost znatelně zamává.

Cituji Barcza: Pokud se bojíš, zda to zvládnete finančně, zkuste si teď půl roku/rok odkládat částku, kterou byste spláceli na hypotéku. A uvidíš.

Dobrý nápad

Cituji MalinkaBoo: ak bychom měli dosáhnout na stoprocentni hypotéku bez nutnosti ručení ještě další nemovitostí.

To vám ale počítali, když jste chtěli ten hotový dům, ne? Protože ve vaší situaci nebudete žádat o 100% ale o 600%. Ale jestli bance stačí na 1,2 milionu holý pozemek, tak bych se té finanční situace nebála - přinejhorším můžete vždy prodat byt a musíte si to akorát ošetřit nějak mezi sebou, jak jsi psala.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji montaana219: A já podle té diskuze o bydlení ve stanu myslela, jaký máte pevný a harmonický vztah. Zas mám po ideálech

Chtela jsem do toho starého tématu doplnit, jak to tenkrát dopadlo, ale už se do něj nedá přispět, tak to napíšu sem. Když jsme se tenkrat nakonec usadili, našli si oba stabilní práci a začali spolu žít jako normální lidé, začalo jít všecko do kopru. Manžel začal šíleně žárlit na moje kolegy a kolegyně, začal mě podezřívat ze všeho možného...jednoho dne se sebral a zmizel na týden pryč a když se po týdnu vrátil, nenašel mě doma, já přišla druhý den...oznámil mi, že se stěhuje k bratrovi...a já za ním neodešla, už jsem tu zůstala....sešli jsme se až za rok u rozvodu...dopadlo to smutně....ale díky tomu jsem poznala svého současného přítele....Reaguji na Zuziik: na konkrétní situaci si necháme samozřejmě necháme udělat novou modelaci a výpočty, už máme domluvené schůzky v bankách...

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jinak všem zatím díky za příspěvky a postřehy

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak jsme se v našich úvahách posunuli k činům. Dali jsme si žádost na obec o koupi pozemku, máme domluveneho projektanta a už víme, jak by měl náš dům vypadat. Vidíme to tak, že na pozemek si vezmeme úvěr na bydlení, přes podzim a zimu by se udělal projekt, vyřidili by se papíry, povoleni atd, v zimě bychom si zařídili hypotéku a na jaře by se začalo. Teď si sepisujeme veškeré finance, víc peněz odkládáme a plánujeme a plánujeme :) S hypotékou by neměl být problém, byli jsme v další bance si nechat udělat modelaci a dostaneme ji, ať budeme ručit bytem nebo ne. Jediné, co tedy musíme pořešit, je smlouva mezi námi.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Našla jsem svůj starý deníček, a protože mám ráda, když mají příběhy svůj konec, tak doplním, jak to všechno pokročilo. Před podpisem hypotéky jsme se narychlo vzali a už je to rok a fous, co stavíme. Celý dům jsme si holýma rukama postavili s manželem spolu. Míchali beton na základy, vyzdili obě patra, postavili komín, rozvedli elektriku, vodu.... v tuhle chvíli vyléváme podlahy ve spodním patře a do Vánoc budeme bydlet Ano jde to, ne nezbláznli jsme se z toho, do toho ještě běháme sérii Gladiator race, letos jsme stihli i malou dovču v Čechách já jsem od půlky června doma, na plný úvazek stavím finančně je to zatím pohoda, protože hypotéku budeme splácet až po dočerpání a v plné výši by nám ji měl hradit pronájem bytu (nájemníka už máme a kdyby to neklaplo, další 4 mají zájem, a to jsme ještě nikde nic neinzerovali, je to jen z řad známých, kolegů apod.).... no sedření jsme rozhodně byli, jsme a ještě budeme, ale stojí to za to... ten pocit, když sedím v obýváku na podlaze, kochám se dřevěným stropem a říkám si :Jo a tohle jsi udělala ty sama holka Nelitujeme ani vteřinku, že jsme do toho šli, i když je to opravdu náročné a asi ne pro každého

 

Váš příspěvek

Pustit se do stavby malého domku?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené