arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

2

Zajímalo by mě, jestli někdo máte zkušenost, ať osobní nebo ze svého okolí, s registrací na Úřadu práce po skončení rodičovské dovolené za situace, kdy dítě nebylo přijato do školky. Můj syn bude mít za 2 týdny 3 roky a nebyl přijat do MŠ. Letos je se školkami opravdu hodně špatná situace, nebo alespoň u nás v Brně (bohužel především v naší městské části), je příliš mnoho dětí na počet volných míst a přijímali většinou až 4 leté děti. Nemohu tedy po skončení rodičovské nastoupit do práce (kromě toho jsem v posledním zaměstnání měla smlouvu na dobu určitou, která mi během mateřské vypršela). Informovala jsem se na ÚP, kde mi bylo sděleno, že pokud nejsem schopna nastoupit do zaměstnání, neměla bych se jako uchazeč o zaměstnání vůbec registrovat, tím pádem bych nepobírala dávky v nezaměstnanosti. Je možnost nahlásit se na zdravotní pojišťovně, s tím že pečuji o malé dítě, a alespoň by za mě platili pojištění. Paní na ÚP mi řekla, že je to na mě, jestli se u nich zaregistruji, ale musím počítat s tím, že mi budou nabízet pracovní místa. Zajímalo by mě, jestli máte někdo s tímto zkušenost (věřím, že nejsem jediná, kdo se v takovéto situaci ocitnul) nebo jestli víte o někom, kdo se na ÚP registroval a pobíral podporu, i když věděl, že do práce není schopen nastoupit. Přijde mi to trochu nespravedlivé, abych byla bez jakéhokoli příjmu kvůli tomu, že je málo míst ve školkách, snad by k tomu měli přihlédnout. Podporu bych sice měla mizernou, ale lepší než vůbec nic. Ještě by byla možnost najít si práci a dítě dát do soukromé školky, ale to bych v podstatě vydělávala jen na to, abych tu školku mohla zaplatit. Předem děkuji za jakékoli info nebo rady.

Mamina to takhle měla a zkuste pohledat na netu, mělo by se to jmenovat žena v domácnosti, do sedmi let Vašeho dítěte Vás nechá úřad práce na pokoji a nějaké dávky pobírat budete, ale nejsem si jistá.

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

2

No mně bylo na ÚP řečeno, že mám akorát možnost nahlásit se na zdravotní pojišťovně, že pečuji o dítě do 7 let, a platili by za mě zdravotní pojištění, ale podporu od ÚP bych nedostávala, protože u ÚP se mohu registrovat jen jako uchazeč o zaměstnání.

No jasně, takhle..budou za Vás platit pojištění a pracák Vás nemůže donutit jít zadarmo zametat ulice.

Jedině ještě možnost zaregistrovat se tam a odmítat práce a nebo přijmout tu, kde máte u práce i školku. Taková v práce v Brně nikde není? Pamatuji si, že to tehdy udělal poprvé Baťa u své firmy. A v Brně určitě nějaká taková práce bude.

Reaguji na jana81:
Tak pokud máš nárok na podporu - což má dneska opravdu málokdo, tak bych vůbec neváhala a přihlásila se na ÚP.

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

2

Reaguji na True: No asi to zkusím udělat, ale šlo mi hlavně o to, jestli bych nemusela dokládat, že si hledám práci - potvrzení, že jsem absolvovala nějaké pohovory nebo tak něco. Připadala bych si trochu divně, jen tak na oko chodit na pohovory, když vím, že do práce nastupovat zatím nebudu. Ani pořádně nevím, jak to s tímhle na pracáku chodí, za celý život jsem tam byla registrovaná pár měsíců a ani si to už moc nepamatuju.

Reaguji na jana81:
Nemusíš nic dokládat. Prostě pečuješ o dítě do 7 let.
Je zvláštní, že tě ta ženská odbyla, když ví, že máš nárok na soc, dávky.
Ona je tam od toho, aby ti poradila co nejvýhodněji pro tebe.

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

2

Reaguji na True: No ona mi akorát řekla, že jako matka pečující o dítě do 7 let si můžu vyřídit s pojišťovnou, že za mě bude platit zdravotní, ale nárok na žádné peníze prý nemám. No zatím jsem tam jen volala, mám v plánu zajít tam ještě osobně.

Cituji jana81: No ona mi akorát řekla, že jako matka pečující o dítě do 7 let si můžu vyřídit s pojišťovnou, že za mě bude platit zdravotní, ale nárok na žádné peníze prý nemám.

Aha. Já jsem to podle tvé věty

Cituji jana81: Podporu bych sice měla mizernou, ale lepší než vůbec nic

pochopila, že nárok máš.

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

2

Ale jo, měla bych, ale jako uchazeč o zaměstnání. Což já nejsem, když zatím kvůli dítěti nemůžu nastoupit do práce. Poté, co jsem jí řekla, že mi dítě nepřijali do školky a já tedy zatím do práce nastoupit nemůžu, řekla mi, že v tom případě bych se u ÚP registrovat správně neměla, akorát že si můžu vyřídit to zdravotní.

Zkrátka, u ÚP se registrovat můžu, ale asi bych musela pomlčet, že mám doma dítě, které zatím nechodí do školky, a předstírat, že si hledám práci, nebo nevím.

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

2

Cituji True: Cituji jana81: No ona mi akorát řekla, že jako matka pečující o dítě do 7 let si můžu vyřídit s pojišťovnou, že za mě bude platit zdravotní, ale nárok na žádné peníze prý nemám.

Tímto jsem chtěla říct, že pokud si zařídím to pojištění u ZP, pak se nemůžu zároveň ještě registrovat na pracáku a pobírat podporu. Buď to nebo ono.

Cituji jana81: Ale jo, měla bych, ale jako uchazeč o zaměstnání.

Ale to je každá mamina, které skončí rodičovskou! Já tam taky nastoupila, když klukovi byly čtyři roky, a když mi nabízela paní práci, tak vždycky jenom řekla - to pro vás není, vy máte dítě.

Cituji jana81: Poté, co jsem jí řekla, že mi dítě nepřijali do školky a já tedy zatím do práce nastoupit nemůžu, řekla mi, že v tom případě bych se u ÚP registrovat správně neměla

Tohle slyším poprve v životě. Vážně.

Jo, tak teď jsem si přečetla, že to tak, jak píšeš, bylo vždycky, ale já jsem to za x let co jsem na pracáku nezaregistrovala, ani mě o tom nikdo nepoučil. Potkávala jsem celkem slušné ženské a ty mi vyšly dost vstříc. Dnes už je to asi složitější.
Na jiných diskuzích jsem si přečetla, že se máš tvářit, jako že máš hlídání a do práce nastoupit můžeš. Nemusíš se bát, s malým dítětem ti stejně nikdo práci nenabídne, protože práce na zkrácený úvazek(a na kterou máš nárok) dnes už neexistuje.

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

2

Cituji True: Na jiných diskuzích jsem si přečetla, že se máš tvářit, jako že máš hlídání a do práce nastoupit můžeš.

Jo, nějakou takovou diskuzi jsem četla taky. Tohle téma jsem tady založila proto, že diskuze, které jsem na netu našla, byly jen debaty, jak postupovat, ale zajímaly mě zkušenosti někoho, kdo registraci na pracáku za takových okolností opravdu zažil, jak to proběhlo, nebo kdo byl prostě ve stejné situaci jako já a jak to řešil. Za Tvoje příspěvky každopádně taky díky

Cituji True: Potkávala jsem celkem slušné ženské a ty mi vyšly dost vstříc.

Tak na tom určitě taky hodně záleží. Tak to zkusím a snad budu mít štěstí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené