Jsem ve 25tt. Mám kolegyni, která mě z osobních důvodů nesnáší. Díky neschopnosti a nezájmu šéfové, jsem v podstatě ve slepé uličce, protože mě dost šikanuje, dělá mi, někdy až nesnesitelné, naschvály, křičí po mě, říká mi hrozně škaredé věci (ani nechci říkat, je hrozně zákeřná) o mém nenarozeném dítěti i mém manželi (se kterým krátkou dobu byla přede mnou).
Zdůrazňuju (a sahám si do svědomí), že jsem jí nikdy nic neudělala, ani neřekla, jednou mě ale i napadla přímo v práci. Na mateřskou jdu až od půlky července a nevím, jestli to zvládnu.
Nejradši bych odešla, už kvůli miminku, protože nechci, aby se něco stalo.
Dá se s tím po právní stránce něco dělat?

arrow
profile_image
zuzak
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nedalo by sa nejakým spôsobom nahrať jej chovanie nenápadne na mobil? Potom by si mala jasný dôkaz, minimálne pre šéfovú.
Ale najlepšie by bolo pre teba určite odísť. Aj keby ju vyhodili alebo napomenuli, mohla by ti robiť peklo zo života aj v súkromí. Musí to byť nejaká psychicka labilná osoba keď sa dokáže takto chovať. A čo kolegovia? Tí to nevidia? Nepočujú?
No nestačím sa diviť jak sa dokážu chovať dospelí ludia

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji xo.: o mém nenarozeném dítěti i mém manželi (se kterým krátkou dobu byla přede mnou).

to je asi hlavní důvod. Možná by si s ní měl promluvit ten tvůj.

Reaguji na zuzak:
Na mobil? Mobily máme zakázané pracuji v rodinném podniku (hotel, jsem pokojská) a jsme tam jen 3 holky (já, ona a kolegyně, taky češka, kamarádka, ta mě brání, ale už i tu začla šikanovat).
Co se týče ostatních (servírek, kuchařů), jsou její "kámoši", je tam dýl a na první pohled je strašně milá, vysmátá, umí to zkrátka zahrát. Je to jak ve školce, nebo v telenovele...
Už nevím, co dělat, jak postupovat, protože i ignorace ji ještě víc vytáčí

Cituji Adluna: to je asi hlavní důvod. Možná by si s ní měl promluvit ten tvůj.

Věř nebo ne, ale už s ní o tom mluvil, před ním se chovala, jako neviňátko a řekla, cituji: "vůbec netuším o čem mluvíš, nenapadá mě jediný důvod, proč by si myslela, že ji nemám ráda"
herečka

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji zuzak: Nedalo by sa nejakým spôsobom nahrať jej chovanie nenápadne na mobil? Potom by si mala jasný dôkaz, minimálne pre šéfovú.

Ze zákona nesmíš nikoho nahrávat a ani si nahrávat telefonní hovory, tak na to pozor, protože dotyčná by to mohla použít proti zakladatelce.
Reaguji na xo.: Řeš to se šéfovou a když ona bude dál neschopná jednat, tak s vyším vedením. Když nic, tak lékař-neschopenka-porod-mateřská a pak se uvidí a nebo nový job. Osobně bych ale bojovala a nenechala se šikanovat od jiné osoby. To u toho kolegové nejsou?

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji xo.: Na mobil? Mobily máme zakázané

nahrávat se dá i na diktafon, od toho je Bez důkazu ti to nikdo nemusí věřit a budou si myslet že si vymýšlíš...

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na smarny: tak jak je možné že se běžně dělají a firmy platí za nahrávání kontrolních nákupu?

Cituji smarny: tak s vyším vedením

Bohužel, vyšší vedení tam není, je to hotel, který vlastní manželský pár a ti jsou naši hlavní nadřízení a vyšší, než oni, není nikdo jednou jsem to s ní řešila (je jí 30 a je taky matka), kolegyni napomenula, ale už je to nějaký pátek a změna snad ještě k horšímu.

Cituji smarny: lékař-neschopenka-porod-mateřská a pak se uvidí a nebo nový job

Teď jsem zrovna na neschopence (na pár dní, abych si oddechla) ale zítra jdu opět do práce, šéfové jsem dala vědět už i o tom, že mě fyzicky napadla (už to ví, sice ne ode mě, ale nastala změna? Ne...), pokud se něco nezmění...

Cituji smarny: To u toho kolegové nejsou?

Ne ne, před kolegy je svatá

Cituji farahh: Bez důkazu ti to nikdo nemusí věřit a budou si myslet že si vymýšlíš...

Je možné, že mi nebudou věřit, ale zrovna moje kolegyně-kamarádka, byla u toho, jak mě napadla. Samozřejmě, že to nemusí být důkaz, ikdyž tam byla, ale kdybych měla dokazovat všechno, co udělá, asi se zblázním, chci mít klid

arrow
profile_image
zuzak
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na smarny:
Tak jak ináč získať dôkaz? Pozri, keby som si na dovolenke natáčala na kameru prírodu, pamiatky a zrazu by sa mi do obrazu dostal nejaký človek so zbraňou jak striela po niekom...bol by to predsa dôkaz ale snáď nie nezákonný. Takže nejak uhrať by sa to snáď dalo.
A keď sa spojíte s tou tvojou kamarátkou tak ani tak vám nikto neuverí? Najlepšie by bolo naozaj odísť. Nemá zmysel sa stresovať teraz keď si tehotná. Nestojí ti to za to!

Reaguji na zuzak:
No, kdybych sehnala diktafon, tak by se to snad dalo. Ona se vždycky objeví jako zjevení a začne řvát, či říkat hrozné věci, to mě vyleká, překvapí, já jsem člověk, co se buď nebrání a nechá se "seřvat", nebo se vytočí tak, že lítají kolem mě hromy blesky, ale myslím, že ani jedna varianta není správná, zvlášť ne v těhotenství.
Navíc žiji v Německu a moje nedostatečná znalost jazyka by mi moc nepomohla...

To už bych asi ale neměla právo na mateřskou (zaměstnavatel platí 14 týdnů 100% platu)

arrow
profile_image
Dzeejnyys
od 31. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud by tě znovu jakkoli fyzicky napadla i třeba jen malé žduchnutí, okamžitě jdi k lékaři že jsi těhotná, pracovní napadení a doktor to hned musí nahlásit na příslušný orgán. A ti už by si s dotyčnou udělali pořádek.

Reaguji na Dzeejnyys:
Ale to musím mít důkaz, či ne?
A nevím jak je to se zákony v Německu :/

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na xo.: to je těžký, má chudák mindrák, že to díte s ním neměla ona... kdybys potratila měla by radost. ach jo bud ten diktafon a pak to fakt řešit, nebo prostě odejít.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené