arrow
profile_image
Niluska
od 25. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, chtěla bych poradit se stavbou rodinného domečku, respektive jsem zvědavá na vaše názory a zkušenosti. Hlavně na to, zda to jsme schopni dle Vás utáhnout, protože to je pro mě upřímně největší strašák. Manžel vydělává cca 20 000 čistého já 15 000 Kč, nicméně za dva roky je mi 30 a už bychom měli také přemýšlet nad miminkem, tím pádem s mým celým příjmem se tak úplně do budoucna nedá počítat. Říkali jsme si, že bychom si chtěli vzít hypotéku tak 3 mil. Upřímně já bych nejraději mimčo přivedla až do hotového, ale zase mít první mimino v 35 letech už mi příjde celkem pozdě. Momentálně žijeme u rodičů, ale už teď se tam pěkně mačkáme. Zkrátka vůbec nevím jak to odstartovat a začít žít po svém, jak to zvládat (hlavně finančně), když ale člověk nemá velice na výběr. Někde žít musí.
Další problém, který řeším je místo bydlení. Oba bychom nejraději chtěli zůstat ve vesnici, kde žijeme. Máme tu svou rodinu a to je pro nás důležité. Strašně moc se navštěvujeme a rodinujeme a je to skvělé - nerada bych o to přišla. Jsem tak vychovávaná a i nadále bych to tak chtěla udržovat. Bohužel jsme zjistili, že ta naše vesnice se nemá velice kam rozrůstat, volné pozemky si lidé drží zuby nehty a prodávat nechtějí. V druhé vesnici, kde bydlí manželovi rodiče se nám naskytují slibné pozemky. Bohužel s nima je to úplně naopak - vůbec se nerodinují, nic neprožívají, vždycky z tama prcháme akorát vynervovaní se zkaženou náladou (ty pozemky jsou bohužel blízko jejich domu).
Tak teď přemýšlím, bádám a vymýšlím, jaké řešení by bylo nejlepší. V životě nemám příliš cílů, ani nejsem přehnaně náročná, ale to bydlení je pro mě důležité a nechci slevovat ze svých představ. Přece jenom beru to tak, že tam chci strávit zbytek života a musí se nám tam bydlet dobře a aby to tak bylo musí to být pěkný domeček na pěkném místě v blízkosti mých milovaných. Ach jo, snad mě někdo pochopí...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ono zaleži taky na tom po jaké častce by jste hypotéku platili a zda máte něco našetřeno, protože si myslím že 35000 kč pro dva je spoustu peněz. A mohli jste si už dávno něco odkladat ( jestli teda už neodkladate ). Myslím si když by jste případně slevnili ze svých nároku tak dokáže vyžit i s miminkem a platbou hypotéky. Někdo totiž dokáže vyžít s 15 000 kč což je třeba případ mé znamé a někdo má 50 000 kč a má málo.
Jinak kdyby neprodal pozemek někdo v obci, tak se zkusit zeptat přímo starosti kde se plánuje vystavba domů a případně zda nemá i nějaké pozemky obce. Občas se dívam na realitky pozemku a domu v naší obce a výběr nic moc a když jsem se dívala na uzemní plán tak jsem teda čučela kolik pozemků je v obci na prodej pro vystavbu domů. A nebo běžte do vedlejší obce na navštěvování nemusíte bydlet ve stejné obci i z vedlejší obce by jste to neměli k sobě daleko.

arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já si myslím, že to neutáhnete.....pokud byste si brali 100% hypotéku na 3 miliony. Nejspíš ji ani nedostanete. Tebe mateřství na hrozně dlouho vyřadí z procesu vydělávání a 20 tis. fakt na splátku hypotéky a zbytek nestačí.

arrow
profile_image
Niluska
od 25. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No tak něco málo našetřeno máme na stavebkách a ze svatby. Myslím, že bychom dali dohromady tak 400000.Jinak nám strašně dlouho trvalo než jsme oba dva dostudovali a našli si solidní místo. Já teda nevím, jak to dělají ostatní. U nás ženské i chlapi vydělávají i míň a nabídky práce jsou bídné. Když najdu nabídku kde nabízí nástupní plat 15000 (hrubého), tak je to vzácnost jinak spíš nižší. Je to hrůza. Přitom moje kamarádka už mají postavené, její přítel ani není zaměstnaný, hypotéku si brala na sebe a momentálně je na mateřské. Nechápu jak to udělali. Myslím, že nevydělala víc jak 20000.??

arrow
profile_image
Niluska
od 25. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkrátka to budem muset nějak zvládnout. Bezdomovci být nemůžeme a odkládat to už taky nemůžeme neboť se nám zase krátí doba kdy budem moct splácet.
Co se týče těch pozemků, tak se starostou už jsme mluvili, nemá nám co nabídnout, žádnou výstavbu neplánují. Lidi co jsme mohli jsme zkontaktovali, zatím neúspěšně. Je to marné. Budem muset udělat nějaký kompromis.
Zajímal by mě někdo, kdo byl v podobné situaci. Při nejhorším máme ještě rodiče, kteří by nám v případě nouze vypomohli.

Já bych řekla, že na vesnici máte slušný příjem, třeba u nás v Podkrkonoší byste patřili mezi ty více vydělávající... A staví nebo rekonstruují všichni jak o život i s miminem. Je fakt, že stavební parcely tam jsou docela levné, pod půl mega a často je už dřív koupili rodiče, ale i tak tam lidi fungují.
Já být vámi, tak finanční rezervy nechám rezervami pro horší časy a vezmu hypo na všechno, jestli vám ji dají

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nevím, proč řešíš pozemek ve své obci, když je to problém? Pár km není žádná vzdálenost, takže bych se koukla po okolí, kde se vám bude líbit a tam to zkusila. Některé obce pozemky mladým lidem nabízejí za symbolickou cenu, jsou rádi, že jim obec nestárne. Plat dohromady zase až tak malý nemáte, myslím, že by ve vašem věku ty splátky tak velké nebyly. Kdybyste spláceli 30 roků, bylo by to kolem 10 tis měsíčně. A to se dá zvládnout i s dítětem, když se tedy uskromníte. Pokud máš tak bezva rodinu, určitě vám s ledačím pomohou, takže by i stavba mohla vyjít levněji, pokud byste si něco dělali svépomocně. Souhlasím s tebou, že bydlet ve svém je základ, do kterého je fajn přivést děti a pro lidi, kteří se mají rádi, vzdálenost nehraje žádnou roli. Mám syna 3 km vzdáleného, buď přijedou oni, nebo jedu já za vnoučkem. Druzí rodiče jsou asi 10 km a funguje to stejně. Celá rodina je ve vzdálenosti do 50 km a ani v tom žádný problém není, scházíme se často, jednou tam, podruhé vedle.....Prostě ty km v tom nehrají žádnou roli, důležité je, aby bylo lidem spolu dobře

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené