Smazat

Těhotenství krok po kroku

Zažili jste to také? Rok a půl plánujete své vytoužené těhotenství a když už to opravdu přijde, nastane zmatek co udělat dřív, co dýl a co není potřeba vůbec udělat. Z toho důvodu jsem se rozhodla udělat deníček o tom, jak bojuji a budu ráda, když se díky tomu seznámím s dalšími ať už nastávajícími maminkami nebo již maminkami na plný úvazek.

Byl 1.leden 2012 a já jen tak ze srandy řekla, že novoroční předsevzetí bude miminko. To překvapení, když přítel řekl, že je to vcelku dobrý nápad a že teda jo. Dva dny na to jsme usedli u oběda, abychom prodiskutovávali pro a proti. Z poměrně krátké konverzace vyšlo najevo, že žádné proti není a tak naše snažení začalo.

První tři měsíce probíhaly v euforii z rozhodnutí. Něco ve stylu "jupíí za měsíc už budu skoro máma". V šuplíku nakoupené časopisy Miminko, Maminka i Betynka (musela jsem se přeci řádně připravit, no ne?), na internetu v záložkách samé důležité články o výchově a v koupelně těhotenské testy. Kdy už to asi přijde?

Antikoncepci jsem brala sedm let v kuse, což se mi v porovnání s kolegyněmi z práce nezdálo jako dlouhá doba a naivně jsem se domnívala, že stačí jeden - dva měsíce a budu mít cyklus jako z učebnice. Bohužel si prý moje štítná žláza za ty roky rozhodla hodit nohy na gauč a nepracovat. Ve chvíli kdy jsem tělu přestávala dodávat hormony antikoncepcí tak začala stávkovat, mrcha. O pravidelné menstruaci jsem si mohla nechat zdát a místo toho mít to týden a dvacet jedna dní v klidu, jsem to měla přesně naopak, občas dokonce nebylo ani těch sedm dní klidu. Když se to alespoň z části vyřešilo za pomoci jiných prášků, tak nastoupily cysty - další prášky odvrátily hrozící se operaci. Do třetice (nejspíš abych se nenudila) jsem vůbec neovulovala a musela si to nastartovat třemi dávkami clostylbegytu. To jsem ztratila rok a kde nic tu nic. Nadšení z potencionálního miminka opadlo, nastoupila pořádná depka, ale naději jsem neztratila. V hlavě mi jela mantra - jsem mladá to půjde, hlavní je být optimista.Po roce snažení se na mě už můj doktor nemohl koukat a poslal přítele na spermiogram, protože nejspíš vytušil, že další hormonální léčba u mne není na místě. Díky bohu spermiogram dopadl skvěle. Doktor se s námi vůbec nepáral a rovnou nás poslal na genetiku a IUI, protože finální závěr byl, že je u mne nejspíše problém v čípku, který nepropouští spermie. Po roce a půl jsem tedy usedla na kozu, roztáhla nohy a bylo to. Po nekonečném množství těhotenských testů, kde na mne vykukovala jen jedna čárka přišly konečně ty mrchy dvě! Co si budeme povídat, kdybych mohla oslavím to ve velkým stylu . Nikdy jsem netušila, že přítel bude tak silný a půjde do toho nanejvýš nepříjemného odběru spermií dvakrát a za to mu patří můj obrovský dík a velká láska.

Tímto způsobem jsem se představila a chtěla bych, aby můj deníček byl pojatý ve stylu od rozhodnutí mít miminko po porod a možná i dál. Chtěla bych se seznámit s dalšíma maminkami, a třeba tento deníček poslouží někomu kdo je v podobné situaci. Krok po kroku chci projít tím jak je budoucí maminka hozena do koloběhu doktorů, odběrů krve, shánění pediatra, úřadů a podobně. Je to sranda, ne že ne )

Vždy vysvitne sluníčko i když těch mraků je fakt hodně, stačí věřit a neztrácet naději ))

__________________________________________________ ________________

PRVNÍ TRIMESTR

Vždycky jsem si myslela, že od chvíle kdy najdu na testu dvě čárky se všechno změní. Upřímně, změnilo se jen to, že si popeláři oddechli, že nemusí odvážet tu kupu použitých testů a moje peněženka, která na nich bezesporu vykrvácela . Stále mi ale nedošlo, že se zadařilo. Břicho není, nikdo o tom ještě neví a je tu ten čas, kdy si má člověk vše srovnat v hlavě. První to samozřejmě zjistil přítel, ta radost. Tři dny na to jsem běžela na odběry krve, aby to bylo teda stoprocentní. Na výsledky jsem měla volat v deset, ale moje testy měli hotové až ve dvě hodiny odpoledne (určitě mě ty sestry v nemocnici nesnášely, že jim neustále blokuju linku jak to zkouším ). Pozitivní! Ten den jsme o tom řekli mé mamince a tchýni, obě to oplakaly - doufám že radostí . Babičky a dědové přišli na řadu tentýž týden o víkendu. Asi jako všichni máme známých mnoho, avšak kamarádů jen pár, tak i ti si zasloužili prožívat tuto zprávu s námi. Celkově jsem to chtěla držet co nejvíce "pod pokličkou", správně naočkovaná ze všech diskuzních fór jsem chtěla počkat až přejde první nejnebezpečnější trimestr. Ona ve finále ani nebyla síla někomu něco říkat, protože druhý a třetí měsíc jsem strávila s hlavou v záchodě nebo v posteli, protože se moje tělo rozhodlo, že chce načerpat sílu na dalších sto let. Svět se zúžil na nešťastné vstávání, dvě hodiny v koupelně, osm hodin v práci a zase postel. Nebyla jsem zrovna hospodyňka na ocenění. Díky bohu je přítel samostatný a rozhodně ho nevykolejilo ani vysávání a vytírání. Nejvíc jsem si užívala (ve chvílích fyzické pohody) procházky dětskými obchody, obdivování úžasných kočárků, které mají podle prodavaček tolik funkcí, že se divím že to dítě i nepřebalují a projíždění internetovými stránkami s názory na porodnice. Doktoři si mě přehazovali jako horký brambor (nejspíše díky IUI) a chodila jsem na odběry krve víc než do práce . Prodělala jsem genetické testy, první část integrovaného testu, odběr krve na zjištění pohlavních nemocí, jakou krevní skupinu mám, kontrolu moči zda nemám zánět a první ultrazvukový screening. Jak doktory nesnáším tak tohle jsem si docela užívala, každá informace jak je vše v pořádku mě naplňovala čím dál tím větším optimizmem. Pleť hrozná, rázem jsem se vrátila do puberty, což mi moc nepřidalo, protože i tak vypadám tak na osmnáct , Těším se co bude dál, těším se na bříško a i na to až se budu cítit lépe (alespoň to všude v příručkách slibují, že se to ve čtrvtem měsíci zlomí a já naberu druhý dech ).

Sluníčkový den ))
 
arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je nádhernej příběh, moc ti to přeju!! Musela jsem zamáčknout slzu dojetí. Moc krásně a dojemně jsi to napsala! Já bohužel jdu za půl hodiny ke gynekologovi s opačným problémem. Dlouho jsem to nedostala, tak se připravuji na nejhorší (radši těhotná než neplodná, ale nějak to dopadne).

arrow
profile_image
Slivanka
od 19. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, hodně mi to připomíná můj příběh, až na to zakončení, tedy těhotenství
Zatím jsem ve fázi braní clostylbegytu, plus Pregnyl.. Zatím nic, ale je pravda, že se nesnažíme dlouho, taky mám problémy se sníženou funkcí štítné žlázy a gynekolog mi právě říká, že mám vysokou dávku Euthytoxu a tady to vidí jako problém... Protože folikuly mám, sliznici mám taky dobrou.. Takže manžel půjde taky na spermiogram a říkal, že když se nám do konce roku nezadaří, tak já půjdu na laparoskopii, jestli nemám nějaké srůsty a pak kdyžtak umělé.
Takže moc Ti gratuluji a snad i nám se zadaří

arrow
profile_image
Sasse
od 22. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na VeronikaEma: Tak jakpak ti to dopadlo u gynekologa? Kdybys byla těhotná, necháš si to?

arrow
profile_image
Sasse
od 22. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Slivanka: Ahojky, u nás byla taky ve hře laparoskopie, ale řekla jsem, že než jít hned pod kudlu tak risknu jedno-dvě IUI, protože jsou plně hrazené pojišťovnou. Jak dlouho se o miminko pokoušíte? Moc ti držím palečky aby se to co nejdříve povedlo!!

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sasse: Já nic moc, založila jsem teď deníček o mým problému. Gynekolog sám neví, jestli ano nebo ne. Ale určitě bych si ho nechala, přítel mě dokonce seřval, že bych uvažovala o něčem takovém jako je potrat, že bysme to zvládli Jinak jsi mě taky zlepšila náladu, když vidím, jak jsi šťastná. A po tvým deníčku mám pocit, že by miminko nebyl zas takový problém. Moc ti fandím, budu deníček sledovat a těšit se z každýho příspěvku! Hodně zdraví jak mamince tak miminku!!

arrow
profile_image
Slivanka
od 19. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Sasse:
Dlouho ne, asi 4 měsíce, takže čas ještě je, jen gynekolog vidí problém v té štítné žláze, no.
Jinak bych asi na laparo šla, jestli nemám srůsty, protože se mi dost dělaly i cysty, byla jsem i na operaci, tak asi před umělých bych zkusila podstoupit tohle.

Cituji Sasse: Moc ti držím palečky aby se to co nejdříve povedlo!

Moc děkuji

arrow
profile_image
Sasse
od 22. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na VeronikaEma: Jééé a jaký je teď další postup ve zjišťování zda těhotná jsi nebo ne? Napadá mě tak možná odebrání krve pokud to z ultrazvuku není jasné. Neboj se, zvládli byste to bez problémů. Můžu se zeptat kolik ti je?

Hezký deníček, gratuluji! Jinak 4. měsíc je opravdu krásný, pátý a šestý plný energie, v sedmém to začíná polevovat. Já ho teď končím a je to už docela masakr tahat se s kily navíc a to je ještě 10 týdnů předemnou..
Držím palce, aby doktoři přinášeli stále jen dobré zprávy!

Moje těhotenství bylo něco úžasného, vyjma 18 kg tělesné váhy navíc. Mohla jsem sníst cokoliv, žádné závratě, blinkání, pálení žáhy a další výčet možných příznaků těhotenství se u mě nekonalo. V osmém měsíci jsem jezdila ještě na kole, boty mi zavazoval partner, jelikož jsem jiné boty neobula, vyjma šněrováních, a pohledy kolemjdoucích mužů sklouzly vždy na můj objemný hrudník a špičaté břicho. Ze sto dotázaných lidí mi předpovídalo chlapečka, ani jeden hlas nedostalo děvčátko. Což se také potvrdilo, mám syna. A to potom začal kolotoč. Zlaté těhotenství.
Moc Ti přeji stejnou pohodu během nošení nového života pod vlastním srdcem.

 

Váš příspěvek

Těhotenství krok po kroku

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené