arrow
Neprodává v Bazaru

Evelinde: a co šíření křesťanské víry ohněm a mečem? To nic? Křížový výpravy? Jo, pardon, to už je dávno, takže OT.

Křesťanství samo o sobě není moc mírumilovné náboženství, a to ani vůči sobě navzájem, jakpak moc se milujou katolíci a protestanti, hm?

Evropská kultura je vyspělá z jednoho prostého důvodu, a to je na základě drancování kolonií v minulosti. Tamějších obyvatel se taky nikdo neptal. Indiáni v Americe, Austrálci, tahání černochů z Afriky do otroctví v Americe, a takhle bych mohla pokračovat. Jenže žádný stromy nerostou do nebe, po rozvoji přijde stagnace a krize.

Vše, co se děje, je zapotřebí vnímat v historických a ekonomických souvislostech, nic se neděje jen tak samo od sebe, všecko má nějakou příčinu.

Vem si třeba válku v Afgánistánu, Sověti chtěli dostat Afgánistán do svýho vlivu, což se nelíbilo USA. Oni sami (Američani) jim dodávali zbraně a jejich agenti je cvičili. Dvě velmoci se praly mezi sebou, tohle byla záminka. Oba si na tom vylámali zuby a zůstala zničená země, zmítající se v občanský válce. A to je v pořádku?

A Afgánistán neni jediný příklad, tyhle země jsou bohatý na naftu, tak je jasný, že by je USA měly rádi pod kontrolou...

A tim to celý tohle vzniká. Jak se asi pak v takových zemích žije? Asi blbě... A kam maj teda jít? Tak jdou do Evropy.

Proč je třeba v Německu tolik Turků? Jen tak, že se jim tam líbí? Němci si je tam sami pozvali! Po válce jako Gastarbeitery, levnou pracovní sílu, která dá do cajku to, co se zničilo válkou, silnice, budovy atd. A co čekali Němci, že jim to poladěj a pak je vykopnou zpátky?

Vy vidíte akorát důsledky, že tady jsou frajerky v šátku a občas ňákej frajer odpálí bombu. Ale příčina, hm? Nebo jste nedávali pozor při dějepisu na základce?

arrow
profile_image
madzup
od 15. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Evelinde: Muslimská víra je víra založená na hrubém násilí, útlaku

Cituji Evelinde: z. západních křesťanských zemí vraždil muslimy v jejich zemích, nebo i jinde?

To je vtip né? Ano každý den jsou vražděni v jejich zemích v čele s USA a NATO, to je pro mě terorismus ve velkém....aby tomu každý rozuměl, tak humanitární bombardování.
To je třeba pro mě ostuda této civilizace. Dělat ze sebe něco lepšího, civilizovanějšího a přitom stejně, jen s jinou taktikou a možnostma dosáhnout stejného cíle.

Cituji Evelinde: Je to vřed na planetě a tak jako vřed v těle by se měl bez milosti vyříznout než nás pohltí a zničí. Pomalu cíleně prorůstá do naší civilizace a my mu to svým liberálním postojem ještě umožňujeme. Je to naprostá hrůza.

Jako bych četla příspěvek nějakého fanatika.

arrow
Neprodává v Bazaru

No s tim vředem to přehnaný je...

arrow
profile_image
S0FIE
od 13. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Každý muslim, by mě dodržovat zákony a tradice v zemi, do které se nastěhuje a pokud tomu tak neučí či dokonce učinit nechce, nemá v té konkrétní zemi co dělat (viz stavění mešit, omezování chovů psů, propagace halal jatek, zahalování žen a pod.) pokud máte tuto víru rádi, nebo dokonce jste v této sektě....přestěhujte se prosím tam kde je jich většina, třeba Vám dokonce dojde, jak jsou v arabských zemí mírumilovní (dědu tam málem podřízli, zato, že se omylem podíval na cizí ženu) ...byl u soudu ,,zákony" parádní nutili ho, aby přijal islám (nutíme tady snad křestanství někomu?)
Promiňte ale nejlíp se to kecá lidem, co sedí doma na p*deli a jen sledují či čtou, to co chtějí, ale muj táta s dědou bydleli v Nigérii, Kahíiře a Shirazu a mají tolik zážitků, že se málem nedostali domů v pořádku a to bylo před 30 lety!

arrow
profile_image
Evelinde
od 28. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka: Jsi dost vedle. Tady se nebavíme o tom co bylo před 500 lety. To byl samozřejmě špatné a když čtu o zničených indiánský kulturách katolíky, tak je to velká hanba a je to smutné. A Afganistán a jiné země v současnosti? To je také hanba a je to špatné. Ale tady jde o Muslimy teď. To co se děje v mnoha muslimských zemích se dělo v Evropě před více jak 500 lety! Jenže tam to je takové i teď v 21 století. A utečenci? Nic proti nim nemám ,když se tady budou chovat slušně, respektovat naše zákony a žít podle našich zvyklostí. Ale nikdo nestojí o to, aby nám sem tahali ty svoje středověké hrůzné zvyky a zákony. Z toho se každému dělá zle!

arrow
profile_image
Evelinde
od 28. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na S0FIE:

arrow
profile_image
Evelinde
od 28. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na madzup: Nevíš vůbec o čem mluvíš. Nejsem žádný fanatik. Podívej se na obřízku žen. Jak jim v mládí uřežou klitoris. To ti nepřipadá fanatizmus. Nebo když táta podřízne vlastní dceru, proto že se zamilovala do Evropana? Takový případů jsou stovky. Žádné bombardování civilistů neschvaluji, ale ty hajzly a fanatiky z Islámského státu bych vyhladila z povrchu země. Řekl to i americký prezident. Jak se ti líbí když vydírají a podřezávají novináře jako rukojmí. Je to hnus.

arrow
Neprodává v Bazaru

Evelinde: já jsem vedle? Si děláš pr, srandu né? Řiká Ti něco příčina - důsledek? Jinak pro Tvou info, křížové výpravy byly 1000 let zpátky, ne 500 😉
A jak si historii představuješ Ty? Že se dejme tomu v roce 1990 udělala tlustá čára za všim, co bylo, začne se s čistym stolem a my budeme ty hodný Evropani a oni ty zlí muslimové? Vzpamatuj se, takhle to přece nefunguje?
Následky všeho, co se v minulosti odehrálo, si civilizace nese s sebou do teď, ať se Ti to líbí nebo ne. Aneb - Historia Magistra Vitae, to jsi nikdy neslyšela?
Ostatně, kde mohla celkově civilizace být, kdyby nebylo křesťanského tmářství a potírání vzdělanosti, hm? Co církev napáchala zla za celou dobu své existence?
Četla jsi např. Ranhojiče? Nebo aspoň film třeba? Kde byla vzdělanost tehdy u křesťanů a kde u muslimů? Nic?
Základní průšvih nejen tehdejší doby, ale očividně i dneška, je nevzdělanost, ignorance, neschopnost dát věci do souvislosti a TV Nova jako dogma.
Ženská obřízka nevyplývá z muslimských tradic, jde spíš o místní, kmenové zvyklosti. Ano, zrůdnost, bez debaty. Ale proč to dělaji? Proč ženy, které samy tak trpěly, dělají tohle svým dcerám? A dělají to ženy.
V islámu, stejně jako v křesťanství, je více směrů, někzeré více, některé méně radikální.
Když jsem byla na střední, kamarádka chodila s Arabem, párkrát jsme s nima a jeho kamarádama byli venku. Hovada neskutečný. Přesně ta verbež, co se sem v 90. letech natahala, co jen prodávali fet a kdoví co. Ale můžu na základě toho říct, že všichni jsou takový? Asi těžko, viď.
Jenže, nechci se po 150. opakovat, vše souvisí se vším. Jakápak to byla v 89 euforie, ozevření hranic, možnost cestovat... A to byli všichni tak tupí, že jim nedocvaklo, že to je jaksi obousměrné a že se sem nahrne spousty dobrodruhů využít nové trhy? Tak co s tim teď, budeme si řikat zlatý komunisti a zlatá Železná opona?

arrow
Neprodává v Bazaru

Evelinde: a přečti si něco o tý ženský obřízce, ať tady nevykládáš bludy.

arrow
profile_image
madzup
od 15. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Evelinde: Je to vřed na planetě a tak jako vřed v těle by se měl bez milosti vyříznout než nás pohltí a zničí. Pomalu cíleně prorůstá do naší civilizace a my mu to svým liberálním postojem ještě umožňujeme. Je to naprostá hrůza.

Tak jestli ti tohle nepřipadá jak slova nějakýho fanatika, tak potom Hitler taky nebyl fanatik, měl jen něco proti židům.

Cituji Evelinde: Podívej se na obřízku žen. Jak jim v mládí uřežou klitoris.

Citace z wiki: ženská obřízka nijak nesouvisí s náboženstvím a je v určitých částech Afriky prováděna v muslimských, židovských i křesťanských[1][5] rodinách, aniž by měla oporu ve věrouce kteréhokoliv náboženství. Teologové všech tří význačných náboženství ji zakazují [6][7] (podle sunnitského islámu ženskou obřízku odsuzoval i sám Mohamed, jeho tradovaný výrok.

Cituji Evelinde: Řekl to i americký prezident.

No tak když to řekl americký prezident Barack Hussein Obama tak to musí být pravda. Stejnej zločinec jako George W. Bush.
Píšeš o podřezávání novinářu, o co je to horší než zabíjení civilistů v jejich zemi?

Cituji Evelinde: Jak jim v mládí uřežou klitoris.

Cituji Evelinde: Nebo když táta podřízne vlastní dceru, proto že se zamilovala do Evropana? Takový případů jsou stovky

A u nás se žádná zvěrstva nedějou? Vraždy, znásilnování, týrání zvířat atd?
Vždyt to není nic objektivního a k věci, to jsou jednotlivé případy bláznů a ty jsou všude.
Pořad škatulkuješ, nás by mohl taky někdo házet do jednoho pytle a sama vidíš jak jiní jsme, máme jiné názory, životy, přání, sny.

arrow
profile_image
madzup
od 15. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka:
Achjo, souhlasím do puntíku.

arrow
Neprodává v Bazaru

Madzup: dík. Mě tohleto docela štve, jak všichni viděj jen tu aktuální situaci a nedokážou si to srovnat. Samozřejmě, fanatici z IS, to je špatný, moc špatný. Ale bohužel, vidim to jako logický důsledek předchozích událostí. Docela si i myslim, že hnací silou je odveta proti USA, NATO atd. a ten islám a jeho šíření je v podstatě záminka nebo jak to říct, zkrátka prostředek pro zfanatizování davů. Na to je vždycky zapotřebí nějaké ideologie, aby to fungovalo, jako např. fašismus, komunismus anebo to náboženství, podle toho, co je komu blízký a co zafunguje...
A tim, že je tam x různých směrů, se celá situace stává nepřehlednou, vždyť IS v podstatě vyšel z Al-Kaidy, jenže přerozdělenim vlivů atd. teď Al-Kaida v podstatě stojí proti tomu. Je to složitý, asi ještě víc, než si dokážeme představit.
Proto nejde říct - hm a budou tady mešity a ženský v šátku a to je špatně. A proč? Prostě proto. To je žvanění na úrovni 4. cenový, jejíž návštěvníci v životě nebyli dál než v okresnim městě a když viděj zprávy, nejvíc ze všeho je zajímaj prsa Borhyový.
Mě by třeba zajímalo, v čem je mešita špatná? Co by vás na ní tak strašně iritovalo oproti třeba synagoze? Samozřejmě za ideální situace, kdy si tam muslimové v klidu dojdou a nebudou tady odpalovat bomby. Máme svobodu vyznání a nikdo nesmí být diskriminován za svou rasu, orientaci nebo náboženské vyznání. To je v ústavě. Když budu chtít věřit v králíčka Azurita, nikdo mě na základě toho nesmí buzerovat.
Když muslimky chtěj chodit v šátku, ať chodí, je to přeci jejich věc! Ortodoxní Židovky taky musí nosit zakryté vlasy a vadí to někomu?
Co se týká zrovna těch šátků, pro návrháře je to veliký kšeft, bohaté paničky z Emirátů - šátek jedině od Vuitona 😊 ne vážně, ať mi někdo vysvětlí, v čem ho frajerky v šátku tak iritujou? Že je to jakoby hlášení se k islámu? A v čem je to horší oproti třeba křížku na krku?

arrow
profile_image
bono2
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji HanLiu: V Indonésii je muslimů 99% a slyšela si o nějakých útocích?

To je jen tvá neznalost, v Indonésii jsou sebevražední atentátníci a teroristé běžným jevem, klidně i několikrát do roka. Od roku 1997 do 2002 bylo 90 útoků, zemřelo 224 lidí, 340 zraněno. To, že tě někdo na Bali neodpálil ještě nic neznamená, ne každý má tu čest.

Cituji HanLiu: Mně zas vadí lidé, pro které je slovo muslim synonymem pro slovo terorista.

To mně taky vadí, protože přesnější je tohle: Ne každý muslim je teroristou, ale každý terorista je muslim.
V roce 2015 to platí ve 24 případech z 25, v roce 2014 cca 240 případů a z toho jen dvakrát indičtí komunisté. Klasických 99% zde stále platí.

arrow
profile_image
bono2
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ellenuschka: Evelinde: a co šíření křesťanské víry ohněm a mečem? To nic? Křížový výpravy? Jo, pardon, to už je dávno, takže OT.

Křesťanství samo o sobě není moc mírumilovné náboženství, a to ani vůči sobě navzájem, jakpak moc se milujou katolíci a protestanti, hm?

Napsala jsi to přesně...to už je OT, stejně jako nemáme za zlé Sulejmanovi, že obléhal Vídeň. Nic už s tím neuděláme, to nebyla a nejsou naše rozhodnutí, důležité je to, jak žijeme teď a kam směřujeme.

A srovnávat křesťany s muslimy? Naprosto směšné. Prý to není náboženstvím, prý to není opodstatněné v knize....tak mi tedy někdo vysvětlete jak se někdo dívá na to, když nejvyšší představitel šiitských muslimů vyhlásí džihád nebo jen tak fatwu nad spisovatelem (viz Rushdie). To je to samé, jako bychom my říkali, že křesťanství je mírumilovné, ale občas nechá papež František nebo ruský Pop někoho zavraždit nebo vyhladit. Sry, ale pokud tak významný (nejvyšší) duchovní vůdce dělá to co dělá, tak je chyba přímo v systému......v náboženství.

Ta čísla nenávisti křesťanů vůči sobě se opravdu nedají srovnávat.....to je naprosto směšné číslo, a ani to nebyl náboženský spor, ale nacionální, kde shodou okolností katolíci byli původní Irové, kdežto protestanti převážně přistěhovalci z Anglie. Nikde jinde to jinak mezi katolíky a protestanty nebo katolíky a pravoslavnými tak nevře (viz Ukrajinci v ČR).
Jiná situace je v ISIL...oni to berou čistě nábožensky, "odpadlíci" jako Jezídové a Šiíti jsou zabíjeni jen pro svou víru (nehraje zde roli žádná národnost nebo politická příslušnost).

arrow
profile_image
madzup
od 15. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ellenuschka: Mě tohleto docela štve, jak všichni viděj jen tu aktuální situaci a nedokážou si to srovnat.

Nejjednodušší je vidět jen to co je teď a tady....i v době kdy má internet skoro každý a není nic těžkého trochu zapátrat a informovat se na správných místech.
Ale nejlepší věc co se může státu stát je nevědomost obyvatel, zapomínání....

Cituji Ellenuschka: vždyť IS v podstatě vyšel z Al-Kaidy

Nejhorší na tom je, že třeba Usama bin Laden byl po celou dobu podporován CIA, dokonce pro CIA i jednu dobu pracoval. Jeho rodina má dobré vztahy právě s rodinou Bushe....
Myslím, že největší zlom přišel 11.září (žádný důkaz) a pak už to jelo jako po másle....válka vydělává prachy, to věděl už i Hitler.

Cituji Ellenuschka: Proto nejde říct - hm a budou tady mešity a ženský v šátku a to je špatně. A proč? Prostě proto.

Všechno co je jiné, neznámé a divné je špatné. Všechno je černo-bílé a nic není mezitím.
Co udělá nebo řekne jeden, dva, tisíc, je jakoby to udělala celá 1,7 miliarda. Už to konečně pochop

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené