Smazat

Vrátily jste se k svému ex?

Vrátili jste se s bývalým k sobě?...

Ahoj, zajímalo by mě, zda jste někdy vrátily k bývalému a pokud ano, po jaké době?
Jsem momentálně týden po rozchodu, který jsem iniciovala já . Ačkoliv vím, že jsem udělala to nejlepší, co jsem mohla - náš vztah naprosto upadl. Tak i přesto mě některé dny přepadnou myšlenky, že to třeba mohlo dopadnout jinak a že třeba spolu ještě v budoucnu můžeme být( pokud by se můj teď už ex zamyslel nad svým chováním a hlavně dospěl).
Ještě dodám, že se jednalo o dlouhodobý vážný vztah, kdy jsme spolu i bydleli.
Nechci , aby to teď vyznělo, že se k němu chci vrátit, jsem moc hrdá na to, abych to sama od sebe udělala, ale spíš mě jen zajímají vaše zkušenosti... zda to po případném návratu fungovalo apod..
 
arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přečti si moje deníčky a uvidíš, jak to "fungovalo". Vždycky to mělo stejnej koncept - rozešli jsme se, začali jsme si chybět (spíš asi tak ze zvyku než z oprvadové lásky) - vrátili jsme se k sobě - řekli si, že teď už to nepo*erem - vše zapadlo do po cca 1-2 tejdnech do stejnejch kolejí - hádky - opět rozchod. A tak to bylo cca 5x. Definitivní rozchod nastal před rokem a od tý doby jsem nejvíc happy. Takže za mě: rozchody a návraty NE!

arrow
profile_image
tarell08
od 1. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, ano vrátila a už bych to neudělala, ale myslím, že si to každý musí zkusit sám. Ony i ty držkopády jsou nakonec cenné zkušenosti. Ty tvé pocity jsou úplně přirozené, doporučuji přečíst knihu od J. Klimeše - Partneři a rozchody. To, že třeba si pak nejsi úplně rozchodem jistá a váháš, jestli si udělala dobře, že ti druhý chybí atd. se nazývá "paradoxní fáze" rozchodu a je zcela přirozená. Teď v nejbližším období se ti budou měnit nálady a stavy - kdy budeš váhat a kdy si naopak budeš jista, že jsi udělala dobře. Po týdnu je to ještě vše hrozně čerstvé. Sama uvidíš, co přinese čas.

Nevrátila bych se. Myslím si ale, že vlastní zkušenost je nepřenosná.

arrow
profile_image
Goodless
od 25. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vrátili a nelituju . Rozešel se se mnou sice on, ale já v tu dobu o rozchodu taky hodně přemýšlela, akorát jsem byla dost velkej srab na to to udělat. Jedním z důvodů byla přesně taky jeho "nedospělost". Během doby, co jsme byli od sebe, jsme si ale oba uvědomili, jak strašně moc si chybíme a vrátili jsme se k sobě. Od tý doby je to mnohem lepší. Neříkám, že se úplně změnil, to podle mě asi nejde a myslím že ani ty ho prostě nezměníš tak, jak by sis představovala. Ale opravdu hodně se snaží a teď , když čekáme dítě, pro mě dělá první poslední.

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já se nikdy nevracím, ale teta si vzala strejdu asi 3x z toho po druhém rozvodu odjel na 5 let do zahraničí a zase se k ní vrátil. Myslím, že na to oba musí být dost silní, umět si přiznat chyby a chtít na tom pracovat, ale obecně v návraty moc nevěřím. Pokud vztah dojde až k rozchodu, tak už to něco znamená..

Cituji Goodless: . Během doby, co jsme byli od sebe, jsme si ale oba uvědomili, jak strašně moc si chybíme a vrátili jsme se k sobě.

Můžu se zeptat,po jaké době to bylo?
My s přítelem neměli žádné extra velké problémy, nehádali jsme apod.. problém byl v tom, že je značně nedospělý a dle mého není připravený na vážný vztah.. Neuměl si stanovit priority.. Paradox je, že tohle všechno se projevilo až v době, kdy jsme spolu začali bydlet..

Cituji Frederique: teta si vzala strejdu asi 3x

Páni, tak to je celkem síla, ale pokud jim to nakonec klape, tak proč ne.. Možná jsou si vážně souzení

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Melismeg: Paradox je, že tohle všechno se projevilo až v době, kdy jsme spolu začali bydlet..

To není paradox, to je úplně přirozené, že se pravá povaha ukáže až ve chvíli, kdy se partneři sestěhují. Proto je nejlepší zkusit spolu nějakou dobu žít, než se dva rozhodnou pro další krok.
Já si myslím, že když se jednou vztah rozpadne, už by se to nemělo znovu zkoušet - člověk má ve zvyku zapomínat na to špatné a tak vzpomíná jen na to dobré - nějakou dobu po návratu by to mohlo klapat, protože si oba navzájem chyběli a jsou šťastní, že jsou zase spolu, ale po čase se ty problémy, které způsobily konec vztahu, zase vynoří, bohužel nikam nezmizí.
Možná v jednom případě by to mohlo po čase klapat a to i ve vašem případě. Když dva nemají žádné vážnější problémy, jen třeba jeden z nich nebyl dostatečně vyzrálý na vážný vztah, jak píšeš. Pak by to případně mohlo v budoucnu zase klapat, ale to je otázka spíš několika let, než týdnů a měsíců. Kdy má dotyčný nevyzrálý jedinec čas vyzrát, případně nasbírá životní zkušenosti, dospěje... A změní se mu priority a životní cíle pak by snad návrat mohl být reálný a úspěšný.

Cituji petulajz: Pak by to případně mohlo v budoucnu zase klapat, ale to je otázka spíš několika let, než týdnů a měsíců. Kdy má dotyčný nevyzrálý jedinec čas vyzrát, případně nasbírá životní zkušenosti, dospěje... A změní se mu priority a životní cíle

Přesně to si říkám taky, že by to možná mohlo někdy vyjít, ale je to opravdu otázka několika let a ne měsíců či týdnů jak ty píšeš... Otázka je, jestli po tak dlouhé době bychom o znovu navázání vztahu stáli, ale to je právě to..Pokud spolu máme být, tak někdy budeme a je jedno po jaké době, pokud ne, tak to mělo dopadnout tak, jak to dopadlo

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Melismeg: Pokud spolu mámě být, tak někdy budeme a je jedno po jaké době, pokud ne, tak to mělo dopadnout tak, jak to dopadlo

Já si po rozchodu s bývalým říkala to samé. Nakonec to osud přece jen nechtěl, každý jsme teď někde jinde
Podle mě pokud je nevyzrálý a nepřipravený, pár týdnů a měsíců to nezmění, tady nejspíš opravdu pomůžou až roky. Třeba si každý někoho najdete, nasbíráte nové zkušenosti, zjistíte, že to není ono a po letech se dáte nějak dohromady, kdo ví

Záleží na tom, proč se dva rozejdou, ale pokud jde o nějakou vyspělost, tak bych asi roky nečekala na svého ex, jestli se rozhodne dospět a rovnou bych se podívala po někom jiném a neztrácela roky. Jinak já se ke svým ex nikdy vracet nechtěla Všechno je to osud, ale upínat se na tu myšlenku návratu může být celkem bolestné a takové uvíznutí na jednom místě.

arrow
profile_image
eNka-eN
od 16. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Vrátila jsem se ke svému ex po 2 letech a nelituji. Teď jsme spolu dva roky a vím, že za tu dobu, co jsme spolu nebyli, dospěl a uvědomil si spoustu věcí (jednou z nich jsem byla i já). Předtím jsem to ukončila já, protože jsem si taky myslela, že není dostatečně vyspělý a začal mi svým chováním lézt na nervy. Teď je naprosto jiný a jsme oba spokojený Asi to chtělo čas a možná je to trochu osud, že jsme na sebe před dvěma roky náhodou narazili.

arrow
profile_image
NEWTIME
od 11. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano, téměř na 3x....a nikdy to nedopadlo...teď má jinou přítelkyni s kterou žije a já si trhám vlasy, ale stejně vím, že kdybychom byli spolu, tak to dopadne stejně jako předtím...prostě paradox - chci to, co nemůžu mít a když to mám...nechci to nebo: nemůžeme být spolu, ani bez sebe...ale, v tom případě....
...je to pak ten pravý?

Cituji eNka-eN: Vrátila jsem se ke svému ex po 2 letech a nelituji.

Po 2 letech? To je docela doba, můžu se zeptat, jak jste na sebe zase narazili? Každopádně pokud to teď klape, tak to tak vážně mělo být a přeji, ať to vydrží.

Cituji NEWTIME: : nemůžeme být spolu, ani bez sebe.

Přesně to jsem si říkala taky, než jsem k tomu rozchodu dospěla.. Teď to cítím podobně a vidina toho, že má novou přítelkyni mě taky značně děsí, ale zároveň vím, že nám to vážně nefungovalo a já nebyla šťastná.. přesto se však nevyhnu pochybnostem, jestli jsem udělala dobře.. ale asi to k tomu prostě patří a chce to čas.

arrow
profile_image
NEWTIME
od 11. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Melismeg:
Rozhodně. Ten mozek je prostě naučený vzpomínat na to pěkný a tak trochu si toho bývalého v hlavě idealizovat. Já teď mám to samé, vzpomínám na to, co pěkného jsme spolu prožívali, co se mi na něm líbilo atd. , ale už mnohem hůř se vybavují ty věci, které mě vlastně dovedli k rozchodu, přičemž je dobré na ně pamatovat, protože mnoho lidí právě svede jen to krásný znovu dohromady a pak jsou překvapený, že po pár týdnech je zase vše zpátky a strašák vyleze ze skříně znovu a zase. Třeba budete časem výbornými přáteli, ale ve vztahu, to už asi ne. Nebo třeba jo, co já vím. Kvanta lidí se rozchází a zase schází, někomu to podruhé vyjde, někomu ne, takový je život

 

Téma Vrátily jste se k svému ex? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené