arrow
profile_image
Baju
od 29. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Hezký den,
hlásím se na obor cestovní ruch na VŠPJ. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo nějaké zkušenosti s touto školou, nejlépe i s oborem? Jestli je škola těžká atd atd
Bára

arrow
profile_image
Leilisek mojeid
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky by mě zajímalo, letos se hlásím na dálkové studium

Chodily tam moje 2 spolubydlící a expřítel. Než jsem viděla, kolik mají učení, tak jsem myslela, že je taková vejška nevejška....ono to má totiž špatnou pověst ( teda co vím já), asi proto, že je to novější, a nemá to takovou tu tradici ještě (bydlela jsem tam tenkrát kousek od školy, znala jsem tam lidi i nějaký absolventy, a při hledání práce jim prý tahle škola moc nepomohla).
Ne,že by to učení byla hrůza, ale když jsem viděla kolik toho holky měly, tak mě přešla chuť tam jít další rok taky a to protože na to jakou to má pověst se tam přecejen musíš učit dost ...to se radši budu učit někde kde mi to k něčemu bude, když to tak řeknu

arrow
profile_image
vanilka20
od 7. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám hodně známých na této škole a musím říct, že je to fakt pohoda, když si to tam dávají lidi, co vycházeli ze střední se samýma 4. Na zkoušky se tam většinou učí jeden večer. Jediné, co tam nemají ulehčené, je to, že do každého předmětu musí mít seminárky (ale tak je to už skoro všude řekla bych).

Reaguji na vanilka20: To jsem slyšela předtím taky.....ale ten můj ex a jedna kamarádka byli právě čtyřkaři, a vyhodili je nakonec oba.....zůstala tam jen ta, která byla fakt pečlivá.

Větší pohoda je to asi pro ty, kteří nemají matiku ( je volitelná) ale někdo se prostě nevejde a mít ji musí....

arrow
profile_image
Maciiinka
od 9. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já tam chodím, ale na Finance a řízení... Mám z toho takový smíšený pocity... Jsem si vědoma, že na polytechnu se nepohlíží moc dobře mám spoustu známých z lepších škol a kolikrát lidi koukají divně, když říkám, že sem chodím a ještě si to dovoluju nazývat vejškou ... ale zas taková pohoda to není... klasicky záleží na učiteli... loni mě vyrazili, chyběly mi kredity.... tak jsem nastoupila znova ... nemůžu říct, že bych musela ležet v knížkách, ale to já nemusela nikdy... stačí mi si to párkrát přečíst vyhroceně před zkouškama... neříkám, že to vždycky vyjde ale zatím to byl vždycky problém mých nedostačujících materiálů.... nevím, jestli ti moje odpověď nějak pomůže asi spíš záleží, jak ty seš zvyklá na nějaké učení... neříkám, že je to extra těžká škola, ale není ani vyloženě lehká... ale jinak to budeš vnímat, když tam půjdeš ze střední a jinak to budeš vnímat, když tam přejdeš z VŠE

Tohle téma už tu je.

arrow
profile_image
nnicool
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

taky se tam hlásím tento rok na obor cestovní ruch..ta pověst se táhne už dlouho ale dle mého už si to ta škola dávno nezaslouží..

arrow
profile_image
Baju
od 29. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Maciiinka: právě z toho mám taky obavy, že se na to lidi moc dobře nedívají, ale zase mě opravdu láká ten obor. S učením jsem nikdy neměla problémy. Spíš sem to měla jako ty... na gymplu jsem dycky říkala těm, co se divili, že mám dycky nejhůř za dva: přečtu a umím ... ale mám právě docela strach z toho, že mi to v zaměstnání nepomůže, že to všichni budou brát jako nic moc školu.

arrow
profile_image
nnicool
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Baju: že mi to v zaměstnání nepomůže, že to všichni budou brát jako nic moc ško

to mě přijde přehnané..samozřejmě uvádíš školu , ale většinou se zajímají o titul a o obor na škole..nebo já jsem to tak zatím měla...pokud tě láká ten obor tak běž třeba do Hradce na cestovní ruch..

jenom výtah z jednoho článku

Ministr Josef Dobeš je jihlavské polytechnice nakloněn. Podle něho je totiž škola "bílou vránou". Ještě vloni propadla v žebříčku uplatnitelnosti absolventů, letos se však dostala na polovinu loňských hodnot a stala se tak skokanem roku.
Ministr školství Dobeš v rozhovoru pro ekonomický deník E15 nešetřil na adresu polytechniky chválou. "Mě fascinuje jihlavská vysoká škola. Ta spolupracuje s klíčovými firmami v kraji a už dopředu má na určité bakalářské obory požadavky. Většina studentů v této škole končí bakalářem, protože je to praktická potřeba trhu práce v daném místě," uvedl ministr.
Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/jihlavska-polytechnika-chc e-novou-poslucharnu-do-tri-let-pm0-/jihlava-zpravy .aspx?c=A120221_1736517_jihlava-zpravy_bor

arrow
profile_image
Terry11
od 4. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Docela mě mrzí že má vspj takovou pověst, přitom je to škola kde se musim učit stejně jako jinde, podle mě stejná jako všechny. Ale slyšela jsem i takové názory typu: no kdyby se mě nechtělo makat, tak jdu na polytechnu.. nechápu proč...

arrow
profile_image
VickyLyn
od 26. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, byla jsem přijata na kombinované studium a moc se z toho těším.. Jsem zvědavá jak to bude probíhat, jak to budu zvládat při práci a tak celkově. Není tu někdo kdo je také přijatý a dojíždí ze směru Praha?

Reaguji na VickyLyn: Prvák je celkem v pohodě, ten dáš, horší je druhák kvůli statistice a i další předměty jsou horší. Akorát prvák je náročnější na dojíždění, škola téměř každou sobotu.

arrow
profile_image
VickyLyn
od 26. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na LaArdilla:
Ach tak. No a jak to tedy probíhá další roky, když jen prvák je každou sobotu? Já myslela, že to je každou sobotu i pak nadále.

Cituji VickyLyn: Já myslela, že to je každou sobotu i pak nadále.

Záleží, jak si utvoříš rozvrh (jaké si dáš vol. předměty a cvičení), ale už to nebylo každou sobotu, většinou jednou za 14 dní a na některé přednášky ani nemusíš jezdit, protože jsou celkem zbytečné. Stačí se domluvit se spolužáky.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené