arrow
profile_image
KatkaRak
od 27. 3. 2021
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojky,
chtěla jsem se zeptat na váš názor a zkušenosti. Je mi 23 let a začala jsem mít problémy s dolními osmičkami. Mám je napůl vylezlé ale nemůžou se uplně prořezat, tlačí mi na ostatní zuby a tak je křiví. Bylo mi od všech zubařů doporučeno je vytrhnout. No a s nimi i horní osmičky, jelikož by neměly do čeho kousat. Ty už mám úplně vylezlé. (Všechny osmičky mi rostou normálně, jen ty dolní jdou trochu špatným směrem právě proto že se nemůžou prořezat, nemají místo)
Jelikož jsem strašpytel a už mám zkušenost s vytrháváním čtyř zubů (čtyřky) jen s lokální anestezii tak jsem se rozhodla pro vytržení všech čtyř najednou pod analgosedací (ve stomatochirurgickém centru v Olomouci). Bojím se moc, hlavně teda vykloubení čelisti, jelikož mám malou pusu a něco podobného už se mi stalo u těch čtyřech. A taky přemýšlím, jestli ty všechny osmičky najednou jsou vlastně dobrý nápad. Moc díky za všechny reakce.

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jdu na vytrhnutí osmiček kvůli invisalign. Dvě sezení, takže dvě najednou, v lokálním umrtvení. Přijde mi to lepší kvůli hojivosti, celkové bych se bála kvůli medikaci, přijde mi to jako větší zátěž. Nečekám, že to bude jako wellness, každopádně už jsem zažila horší věci, takže vyloženě strach nemám. Zkus si promluvit s tvým zubařem, co ti doporučuje on.

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Oživuju téma. Byla jsem úplně nad věcí, ale nakonec to dopadlo mnohem hůř než jsem čekala a kdybych to měla znovu opakovat, tak by mi nikdo zuby při vědomí netrhal ani omylem!
Při prvním sezení šla horní v pohodě. Spodní trvala o něco dýl, měla jsem vespod snad 6 anestezií a nic moc. Co se hojení týče, tak se mi vyplavila po spodní osmičce krevní sraženina, která je mega důležitá a já jsem dostala suché lůžko. Léky na bolest nezabíraly, byl zrovna pátek a pohotovost široko daleko nikde. Naštěstí moje klinika otevřela i nedávno svoji pohotovost, takže jsem v sobotu v 13.00 byla opět v zubařském křesle. V tu chvíli jsem si už bolestí skoro rvala vlasy, jak příšerně to bolelo. Podotýkám, že nejsem žádná padavka. Naopak bych řekla, že mám veliký práh bolestivosti. Jednou session se to však nespravilo, chodila jsem ještě několikrát na výplachy než se to jakž takž zahojilo. Každopádně jsou to 4 měsíce od vytrhnutí a pořád nemám dáseň vespod ještě zacelenou.
Na druhý sezení jsem byla už připravená. Nakoupila jsem si jogurty a kefíry v rámci tekuté stravy a šla jsem do křesla s tím, že horší než předtím to nebude. Chyba. Bylo. Horní šla opět v pohodě, ovšem spodní byla nějak zatočená nebo co (nechápu, že to nešlo poznat z rtg) a trhali mi ji dva doktoři téměř hodinu. Navíc ji museli vysekávat z kosti, anestezií jsem měla tak 10 a pak dokonce i stehy. Když jsem přišla domů, tak jsem byla úplně na dně. Takže brutální zážitek. Naštěstí žádné extra problémy při hojení nebyly.
Po obou extrakcích mě dost bolela hlava, čelisti i všechny zuby, oči... no hrůza. Otoky jsem teda neměla ani modříny, takže aspoň něco. Jsem ráda, že ty prevíti jsou do jednoho venku.
Pokud máte možnost, tak rozhodně jděte do analgosedace nebo do celkovky.

arrow
profile_image
KatkaRak
od 27. 3. 2021
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Teda, to ti vůbec nezávidím. Já jsem naštěstí šla na analgosedaci a na vytržení všech naráz. Na dolních jsem měla stehy, na horních ne a je fakt, že jsem po operaci nejvíce cítila ty dolní. I tak jsem ale za stehy ráda, nemusela jsem aspon řešit suché lůžko, které dělá hodně lidem problémy, včetně tebe, jak to tak čtu ted už jsem měsíc po operaci a neměla jsem, naštěstí, žádné komplikace. Stehy už mám vytažené, jen jeden malý drátek mi tam zubařka zapomněla, tak čekám, jestli sám vypadne nebo ne. Ale jsem moc ráda za to, jaký průběh jsem měla. Snad už to máš všechno za sebou, a nebudeš už trpět.
Všem určitě doporučuju jít jednak na dobrou kliniku, nejlépe přimo k stomatochirurgovi a taky jím pod narkozu. Ušetříte si bolesti a pooperačních problémů, které jsou mnohdy ještě o mnoho horší, než samotný zákrok.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené