Smazat

Vztah bez lásky, může ještě přijít?

Přítel mě miluje, já jeho ne, jsme spolu 4 měsíce, má ještě smysl na lásku čekat? Pořád čekám na bývalého ikdyž je to zbytečné a to mě asi brzdí. Prosím poraďte co dál.

Ahoj, potřebovala bych poradit co dělat. Mám přítele něco přes 4 měsíce, ale známe se 5 let, jemu jsem se líbila dycky, ale já ho jako víc než kamaráda nebrala. Měla jsem kluka, do kterého jsem se zamilovala, stýkali jsme se vždycky po pár měsících asi 3 roky, ale hodně si psali. Já chtěla něco víc, ale tak nějak u něj jiskra nevzešla a přesně takovou situaci mám teď já opačně. Přítel mě miluje, ale já tu jiskru nemám.

Pamatuju si jak to bylo hrozné pro mě tehdy když jsem byla zamilovaná do někoho kdo mě ne a nechci to tak mít s tímhle přítelem, je to fat hnusné.

Celou dobu co se o mě aktuální přítel snažil, tak jsem pořád čekala na toho prvního, a doufala, že se přeci jen třeba do mě taky zamiluje, že stačí čekat a takle čekala 3 roky. Pak si našel přítelkyni a to pro mě byl kopanec do žaludku. Několik let byl sám než se začal stýkat se mnou, tak jsem si myslela, že jsem jiná a že to dopadne dobřem a pořád naivně čekala a doufala, no a dopadlo to takle. Ale ani to mě neodradilo, říkala jsem si, že to s ní má jen na chvíli, třeba na sex, proto že se nudí a tak, ale už jsou spolu asi 5 měsíců a klape jim to. Během to jsem si řekla, že je to tedy mezi námi definitivní konec a že tedy dám šanci aktuálnímu příteli, ikdyž ho nemiluju, ale že to třeba přijde časem.

Už jsou to 4 měsíce a pořád nic, mám ho ráda, je to s ním fajn, ale necítím se s ním, ani k němu, to co k onomu předchozímu. Nevim co dál, poslední měsíc na to musím pořád myslet, nevím co dělat, příteli ublížit nechci, i jsme o tom mluvili, že ho nemiluju, obecně co se týče lásky jsem dost skeptická, nevěřím v ní, skoro vůbec asi. Pořád musím myslet na toho bývalého a přítele s ním srovnávat, jsou jak oheň a voda, ale nemůžu si pomoct. Příteli nechci ublížit, chtěla bych ho milovat, je to dobrý člověk, když to vezmu v součtu, mnohem lepší než bývalý, ale táhne mě k němu rozum, ne city. Kdežto k bývalému city.

Lituju, že jsem si s ním začla a dala mu naděje, teď nějak nevím, jak z toho ven.. nevim jestli dál čekat, jak se zamilovat, nebo to ukončit a víc ho netrápit a taky by bylo fajn se odpoutat od bývalého, pořád mám tu potřebu na něj čekat ikdyž mi rozum říká, že je to zbytečné asi se z toho zblázním ..
 
arrow
profile_image
Janča21
od 12. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Četla jsem u pár lidí, že láska k jejich partnerovi přišla časem. Já osobně jsem toto nikdy nezažila, také jsem si začala pár vztahů bez lásky, měla jsem ty partnery ráda, ale nemilovala je. A nakonec jsme se dříve nebo později stejně rozešli :-/

Pokud se znáte pět let a tebe nikdy ani nenapado, že by mohl být něco víc, než kamarád - tak asi těžko lze očekávat, že se přes noc do něj vášnivě zamiluješ. Navíc jsi s ním víceméně "z trucu" , že tě tvůj "bývalý" ( nevím, jestli je to zcela přesné pojmenování ) nechce. Jestli je ti 20 nebo 50, to je v tomto případě asi jedno. A to, že si uvědomíš, že tě bývalý nejspíš používal jen jako dočasné řešení na sex, když nikoho neměl, ti asi taky nepomůže. Tobě by pomohlo potkat někoho, z koho by se ti podlomili kolena a na "bývalého" bys zapomněla. Takoví ovšem nerostou na stromech, hezkých chlapů je dneska spousta, ale charisma má málokdo ( dodávám, že o ženách to nejspíš platí taky, aby se do mne nějaký zdejší diskutér mužského rodu nenavezl ) . Tvé přirovnání s ohněm a vodou zcela přesně chápu. Ovšem pokud budeš se současným nemilovaným přítelem, trochu si blokuješ šance najít nový vztah. A moc si nedovedu představit, že bys mu řekla : "zlato, tak já si tě nechám do doby, než si najdu Toho pravého" Ale nejdřív bych doporučila přece jen se pokusit za pomocí rozumu vyhnat z hlavy tamtoho, protože nakonec to dopadne tak, že budeš střídat chlapy jako fusekle a u toho léta vzhlížet k někomu, kdo za to nejspíš absolutně nestojí a láká tě pouze svou nedostupností .... ( ale zato nabereš spoustu cenných zkušeností )

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím s dadabus a tedy říkám si, co to je za chlapa ten tvůj současný, když je s takovou, co mu vlastně narovinu říká, že ho nemiluje apod. jestli to ten chlap má zapotřebí.

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zase když se na to podíváme čistě pragmaticky, tvůj současný přítel ví, na čem je. Byla jsi upřímná a nic mu neslibuješ, nestavíš vzdušné zámky ani mu nemažeš med kolem huby. To, že on nemá koule na to tě poslat do háje, když do tebe několik měsíců investuje nergii a kdo ví co ještě bez toho, aby měl sebemenší důkaz, že se mu z toho něco vrátí ve společné budoucnosti, je vlastně jeho problém.

No a jinak, nečekej, že se do něj znenadání zamiluješ. Nepřitahoval tě jako kamarád, nebude tě přitahovat ani jako přítel. Jen by mě zajímalo, jeho doteky a tak, intimnosti s ním, to ti nevadí? Nedělá ti to zle? Tohle byl totiž vždy můj prvotní a základní problém, jakmile jsem si někdy začala s někým, "kde to tam prostě nebylo" (a to by pak bylo nad všechny přirozenosti světa, kdyby se do takového najednou člověk zamiloval)

Cituji vilima: Zase když se na to podíváme čistě pragmaticky, tvůj současný přítel ví, na čem je

A když se na to podíváme čistě pragmaticky, tak je spousta chlapů, kteří to zas tak neprožívají : má s kým spát, má si s kým popovídat, má mu kdo uvařit, má vedle sebe partnerku, za kterou se nemusí před kamarády stydět = myslí si, že má plně spokojený vztah a nějaké city sem, city tam neřeší. Takže současný přítel si asi myslí, že je vše v pořádku, jinak by jej ješitnost dávno hnala o dům dál

arrow
profile_image
NEWTIME
od 11. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle mě je to jednoduchá rovnice, pokud tě to stále táhne k bývalému, tak potřebuješ ČAS aby ses od něj odprostila! V tom ti nový vztah za žádnou cenu nepomůže, kort když nejsi zamilovaná!! Naložila sis toho nějak moc...nejsi ztotožněná se vztahem s bývalým a řešíš a nutíš se do citů k současnému. Podle mě by ses měla zaměřit především sama na sebe a tu energii investovat do svého volného času, s kamarádkami, u koníčků...pokud už teď cítíš, že to se současným přítelem nemá budoucnost, tak ze dne na den se to nezmění, vážně
Řekni si trvdě v hlavě, že s bývalým je prostě KONEC s tak se k tomu postav. Já vím, že je to těžké, ale jakmile se podle toho začneš chovat, bude ti to jen ku prospěchu. Vytváříš si v hlavě iluze a scénáře co s bývalým, počítáš mu, jak dlouho je s přítelkyní a naprosto zapomínáš na sebe.
Mysli na to, že kdybyste s bývalým spolu měli být, tak asi budete, ale z nějakého důvodu to prostě zřejmě nejde, tak nezbývá nic jiného, než se s tím smířit a jít dál...
tak hodně štěstí!

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je také fakt. Asi je rád, že někoho má.

K té lásce. Já se třeba zamilovala do svého ex po delší dobře. Když mě ten chlap zaujal hned na první schůzce, tak to většinou nevyšlo, ale souhlasím, že se člověk do toho nemůže nutit a když ho ten člověk nijak nepřitahuje a je mu šumák, tak to nemá smysl zkoušet.. Někdy jsou ale vztahy bez lásky méně komplikované a je lepší, když vás více miluje ten chlap, ale každá chce být zamilovaná

arrow
profile_image
NEWTIME
od 11. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Frederique:
Podlě mě je dost rozdíl, jestli jde někdo do vztahu s čistým štítem i přestože ty city nemusí být nějak extra intenzivní, pořád se s tím dá do budoucna nějak pracovat, ale jakmile jde do vztahu někdo ještě s myšlenkami na bývalého a navíc s člověkem, který mu nic neříká --- tak je to zlý, to i kdyby se ten chlap stavěl na hlavu, tak s tou ženskou to nic neudělá, max. v ní vyvolá pocity viny a lítost...

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Takže současný přítel si asi myslí, že je vše v pořádku, jinak by jej ješitnost dávno hnala o dům dál

No vždyť to říkám, že je to asi takový ten ňouma bez koulí

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na NEWTIME: Tak to určitě, proto já nejdu nikdy ze vztahu, do vztahu. Nedokážu to. V tu chvíli mě jiný chlap jako partner nepřipadá v úvahu. Musím být chvíli sama, někdy i déle

arrow
profile_image
NEWTIME
od 11. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Frederique:

To já dělala dřív právě pořád, ze vztahu do vztahu, žádný čas pro sebe...ale na to si člověk musí sám přijít, že je lepší dát si protor sám pro sebe a projít celým tím procesem odloučení a tak

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak já se teď hodně scházím s kamarádem, s kterým se znám tak 4 roky a také jsme se viděli tak jednou za tři měsíce (oba jsme měli během té doby vztahy) a on mi poslední rok pořád naznačuje, že by se mnou chtěl být. Jak jsem jedinečná a že to s nikým neměl, ale že se mnou si představuje budoucnost a že má pocit, že našel tu správnou osobu.. Má fakt vytrvalost, nic jsme spolu neměli, dobře se mi s ním povídá, ale necítila jsem tam tu přitažlivost a teď jsem s ním byla na obědě a najednou jsem si všimla, jaké má krásné modré oči a ten jeho pohled mě začal neuvěřitelně přitahovat.. Jsem zvědavá, jak to mezi námi skončí, ale něco, co jsem si dříve nedokázala moc připustit, tak najednou vylezlo na povrch. Jen vím, že dříve bych s ním nemohla být, právě i kvůli těm dotekům apod. Já se nerada takto scházím s někým, kde nic není, ale teď už to mám obráceně...Jen mám v sobě takové zvláštní (A just mu nedám) nezná to někdo také?

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na NEWTIME: Jj akorát se tím věci komplikují

Reaguji na Frederique: Já ho na jednu stranu chápu, taky bych byla s někym kdo mě nemiluje, kdybych milovala já jeho, pro mě aspoň trochu je lepší než nic :/

Ale to, že by se na mě měl vykašlat, najít si jinou, která to bude opětovat, ale o tom slyšt nechce, prý má rád mě a nikam nepůjde, takže to musim ukončit jedině já, jenže to je mi líto. O mě mi nejde, já celkově vztahům moc nedám, tihle 2 jsou vlastně moje premiéra, nevadí mi být sama a tak se snažím, aby aspoň on byl trochu šťastný, a když je aspoň s tím málem co ode mě má, tak nemám to srdce mu to vzí..

 

Téma Vztah bez lásky, může ještě přijít? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené