Ahoj všichni, kdo děláte nebo jste kdy dělali zprostředkovatele (zástupce) ZFP. V roce 2007 jsem se do toho nechala "dotlačit", celá rodina jsme si udělali nějaké pojistné a spořící smlouvy, ale potom už jsem v tom pokračovala a některé smlouvy jsme postupně zrušili. Nicméně mám stále platnou smlouvu o obchodním zastoupení se ZFP.
Před časem mi přišel dopis od ZFP, že mám zaplatit cca 450 Kč za zrušení nějaké pojistné smlouvy z roku 2008, za kterou jsem přijala provizi a dle smlouvy o obchodním zastoupení se ZFP ji musím vrátit. Zarazilo mě, že si vzpomněli až po čtyřech letech, tak jsem jim hned napsala, že už by to mělo být promlčené (po 2 letech). ZFP mi ale hned odpověděla, že dle smlouvy o obchodním zastoupení se na mě vztahuje ze zákona čtyřletá promlčecí doba.
Mně ale pořád "nehrají" dvě věci. Za prvé, že i když jsem smlouvu o obchodním zastoupení podepsala, tak jsem a vždycky jsem byla fyzická osoba (nejsem OSVČ ani právnická osoba), takže by se na mě měla vztahovat dvouletá promlčecí doba.
Za druhé, nikde není přesně uvedeno, kdy pojistná smlouva zanikla (bohužel žádný dokument o tom nemám), v dopise od ZFP stojí rok 2008, v emailu mi potom napsali říjen 2008, já jsem dopis dostala 25. října 2012, tak už to může být třeba pár dnů promlčené.
Mně ani tak o těch pár stovek nejde, ale "něco" mi tady prostě nehraje a nerada bych jim dávala něco, na co třeba nemají nárok. Letos už mě jedna firma chtěla podobně "nachytat", šlo tam o několik tisíc, tak jsem to předala právníkovi a díky tomu jsem té firmě nic platit nemusela, neměli na to nárok. Proto si už teď dávám pozor.
Jak byste postupovali vy? Už se vám něco takového u ZFP stalo? Děkuji.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nevím co je ZPF. Můžu ti jen napsat jak je to u České pojišťovny. Za každou uzavřenou smlouvu s člověkem dostaneš provizi. Pokud smlouvu do 3 let zruší, provizi musíš vrátit. A je plně šumák, jestli už děláš něco jiného, jsi v důchodu nebo třeba na MD...vrátit prostě musíš vždy.
Je to brané jako ochrana klientů, aby je prodejce nenutil do nevhodných smluv, které nepotřebuje.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na farahh: ZFP jsou zloději. Známý se mě taky snažil zlanařit, jak je to super job a firma, ale už jsem si myslela svoje, tyhle práce nikdy nic dobrýho nevyplivnou a te´d jsem za to ráda, když slyším všude, že to jsou šmelináři.

Cituji simuška: Jak byste postupovali vy?

Šla bych k notáři (jednou jsem u něj s něčím podobným byla) a během 10min jsem odcházela a zdarma mi dokonce poradil. Tak pokud máš tu smlouvu s nimi u sebe a četla jsi ji a bylo tam napsáno, kolik let je ta promlčecí lhůta, tak bych se řídila tím, ale hlavně bych to prvně hledala na netu v zákonec - přece jen-zákon je víc a tahle firma má špatnou pověst a nedivila bych se, kdyby takhle zkoušeli z lidí tahat další peníze. Jinak jak radím já často - napsat na online právnickou poradnu - odpoví, zdarma a nemusíš nikam běhat.
A ty máš v té smlouvě ta penále za zrušení smlouvy? Už proto bych to nedělala.

Reaguji na smarny:
Ve smlouvě je uvedeno, že provize se po ukončení smlouvy (do určité doby) vracejí. To ještě chápu, klidně bych jim tu provizi dala, kdyby si o ni řekli hned, ne však po čtyřech letech, to mi přijde už promlčené. Teď jde o to, jestli se na mě ta promlčecí lhůta 4 roky vztahuje, když jsem sice v obchodním zastoupení ZFP, ale nejsem OSVČ ani právnická osoba. A to datum ukončení pojistné smlouvy říjen 2008 je taky zavadějící, mělo by být uvedené přesné datum, aby se dalo zjistit, jestli o nějaký ten den není překročena i ta lhůta 4 roky.

Zkusím tu bezplatnou právní poradnu, nemáte někdo tip, kde rychle odpovídají?

arrow
profile_image
jarda
od 27. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jde zejména o podmínky dané pojišťovny, veměs jde o 2 roky /2 x 365 dní/. O jeden den více trvání smlouvy se již provize nevracejí. Podívejte se do smluv a zeptejte se u konkrétních partnerů, se kterými byly smlouvy uzavřeny, na ty termíny. Tato firma posílá spousty negramotných dopisů, kterými cestou pochybných advokátů zastrašuje a vydírá, nedejte se. Pošlite oznámení na policii, státní zastupitelství, ČNB, AFIZ, ČOI, médiím...

Reaguji na jarda: Děkuji, už jsem tak učinila a zeptala se přímo na pojišťovně, kde mi potvrdili přesné ukončení smlouvy. ZFP v tomhle mlžila a lhala, když uvedla jiné datum než pojišťovna !! Pro mě to znamená, že o několik dnů jim utekla 4 letá promlčecí doba. Napsala jsem jim to, ale nereagovali. Snad už dají pokoj.

arrow
profile_image
jarda
od 27. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

simuška, jsem rád, že jste se nenechala okrást parazity, kteří pod pojmem vzdělávání jen lžou, okrádají a vydírají nic netušící občany ČR a SR.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené